Autorius: Aurelija

Kovo 2-4 dienomis, Lenkijos Katovicų mieste, įvyko vienas iš svarbiausių elektroninio sporto čempionatų „Intel Extreme Masters 2018“. Vienuoliktus metus skaičiuojantis turnyras žavi savo mastais – tūkstančiai „Spodek“ arenos lankytojų, ir milijonai žiūrovų stebinčių turnyrą internetu sukūrė visą savaitgalį trukusią šventę Lenkijos bei kaimynių šalių žaidėjams. Renginio vietoje esporto fanų laukė ne tik vienuolika tūkstančių žiūrovų talpinanti arena, bet ir įspūdinga ekspozicija dedikuota kompiuteriniams žaidimams ir technikai.

Šiais metais geriausi pasaulyje kompiuterinių žaidimų žaidėjai varžėsi „Counter Strike: Global Offensive“, „Starcraft 2“, „Dota 2“, „Playerunknown‘s Battlegrounds“, „Heroes Of The Storm“ ir kitose populiariose disciplinose. „Counter Strike: Global Offensive“ turnyre triumfavo „Fnatic“ ekipa, „Starcraft 2“ scenoje taurę virš galvos kėlė korėjietis Lee „Rogue“ Byung Ryul, o pirmajame dideliame Lenkijos „Dota 2“ turnyre pagrindinį prizą namo išsivežė „Virtus.Pro“ komanda. Pagal organizatorių pateiktą informaciją, renginyje buvo išdalintą prizų už daugiau nei 6 milijonus eurų.

Didžiausiame mūsų regione vykstančiame elektroninio sporto čempionate kovėsi ir du lietuviai. „Playerunknown‘s Battlegrounds“ turnyre, kartu su tarptautine „Kinguin“ ekipa dalyvavo ir Laurynas „Gaxy“ Rudys, o „Starcraft 2“ scenoje varžėsi Kristijonas “krr” Barisas.

Išsamiau apie lietuvių pasiekimus turnyre, bendrus čempionato rezultatus ir renginio istoriją galite sužinoti šiame video reportaže: