Autorius: Artojas

Po pietų kuriems davė tušintų kopūstų, troškintų, kepintų dešrų, įvairiausių formų ir substancijų daržovių, pavieniui ar salotose bei kažko desertui… Žodžiu po pietų pasijutom gerokai pametę bendrą orientaciją. Stovėjom tunelyje ir mąstėm kur čia geriau būtų nuėjus, kai staiga mums kažkas, kažką suviauksėjo vokiškai. Atsakėm kaip buvom išmokę. JA!


Kažkuriuo tai dienos metu nufotkinau šituos. Reklamavo kažkokį trašinį super uber slasher RPG, kokių parodoj šiaip buvo 9 galybės. Greičiausiai foto nebūtų niekur patekus jei ne juokingas įvykis ryt. O ryt pamačiau visus juos stovinčius nuošaliai išskyrus tą kuri su didžiausiais ragais. Ji guodė du nenumaldomai bliaunančius vaikus, kuriuos greičiausiai pati ir išgąsdino. Vaikus aš suprantu, mes jų irgi buvom trumpam išsigandę :).

Gavom po flajerį. Kvietimas užeiti pas Witcher kūrėjus CD Project paragauti Zywiec‘o. Nu kaip… Po pietų Zywiec‘as būtų pats tas, bet kad diena karšta tai nutarėm, kad nueisim vien tam, kad atsisakyti. Nuėjom, atsisakėm, bet susipažinom su labai miela PR specialiste kuri mus pragrūdo į mažą jaukų meet‘ą su spauda. Žinojom, kad šiaip tuščiai švaistom laiką, nes labai kažko naujo iš CD Project nesitikėjom. Bet nuėjom. Iš solidarumo. Ir dar, kad ačiū pasakyt. Ir tai nesusyje su politika. Tiesiog Witcher tikrai geras žaidimas ir kol kas tai vienintelis riebus pliusas kurį savo sąmonėj laikau tos šalies atžvilgiu. Na gal dar Zywiec‘as kitom aplinkybėm irgi būtų pliusas. Ir Zapekanka. Ir mokami greitkeliai.

Žodžiu nuėjom padėkot o atsidūrėm minkštuose krėsluose, gerai kondicionuojamoje aplinkoje ir klausėmės kas mūsų laukia papildytame „The Witcher“ leidime. Na tai buvo visai nenuobodus ir gan smagus blah, blah, blah… Kam įdomu, plačiau viską aprašiau štai čia. Visumoj jau buvau pasiryžęs užduoti kompromituojantį klausimą apie tai, ar gražu iš fanų darytis pinigus, bet lenkai užbėgo man už akių, primindami visiems, kad iš esmės, tiems kas žaidimą jau pirko, 20+GB naujos medžiagos bus atiduota nemokamai. Šaunuoliai. Nuginklavo.

Dar 15-20 minučių praleidom jų stende klausydamiesi pasakų apie tai kaip jų browser-based žaidimas Versus nukonkuruos WOW. Kurgi ne… Bet didelės ambicijos yra gerai. Tebūnie. Kadangi kiti žurnalistai nusprendė nesėdėti sausai, Zywiec‘o kvapas patalpoje ėmė darytis nepakaliamas, nutarėm bėgti. Pakeliui dar įprūdino dovanų. Viena iš jų super duper, matosi kažkur įrašo pabaigoje. Kita buvo GOG.com press kit‘as. Jame pilna visokių smulkmenų, kurias reikia išbandyt, o aš dar neturėjau laiko. Apskritai tai tema apie GOG greičiausiai verta atskiro įrašo, ir kada nors jis bus.

Pakeliui į ten kur mes ėjom. O kur mes ėjom dar nebuvom nusprendę, nes bijojom pražiopsoti Activision keynote. Žodžiu pakeliui į kažkur pamačiau seną gyvatę. Įsiamžinau šalia. Tai viena iš 4 nuotraukų iš parodos kurioje matausi aš. Nejučia ėmėm sukti ratus. Aplankėm Codemasters paviljoną į kurį iki ryt niekas neįleidžiamas. Apmaudu. Ryt prasideda viešos parodos dienos. Vis dėlto susirašėm ant lapelio kelintą valandą kas ir pamažu ėmėm mažinti ratus, artindamiesi prie Activision paviljono. Taip atsidūrėm šalia Age Of Conan skirto stendo į kurį smalsumo vedami užsukom. Buvo be proto smagu šiek tiek pamaigyti AOC kai visi nustatymai full ir nėra jokio lago. O dar smagiau būtų pamėginti jį štai tokiam režime.

Tik man ramybės nedavė vienas klausimas. Nu kam, kam, prie šito agregato parodos organizatoriai pastatė šitą varną? Ne rimtai aš neesu iš tų, kurie pamato šviesius plaukus ir pradeda išvedžioti. Bet stabtelėje pasigėrėti panoraminiu vaizdu, bei kautynėmis tokiomis sąlygomis, mes 5 minutes žiūrėjom kaip jinai bėga nuo 5 lygiais mažesnio krokodilo, kuris kažkodėl ją vaikėsi per pusę Stigijos. Jos veidas ir judesiai akivaizdžiai bylojo apie tai, kad tik jos kūnas čia, visa kita jos esybė senai buvo Kostmose. Susinervinom išėjom. Jovaiša paprašė nusifotkinti prie kartuvių.

Nufotkinau. Po geros valandos pažiūrėjau foto ir pagalvojau, kad blemba, aš irgi visai nurėčiau tokios foto. Po Activision pranešimų gryžom, bet kažkas ten pastatė kitą… kitokias kartuves. Nusprendžiau, kad apseisiu. Jau gryžęs į Lietuvą perskaičiau, kad AOC stende buvo pristatytas naujas AOC išplėtimas. Pačiam stende tikrai nesimatė, kad jie planuoja kažką panašaus daryt.

Galų gale, dar stabtelėje padaužyti vienas kitam marmuzių prie Mortal Kombat VS DC Universe ir pašaudę Resistance 2, ir dar kažką nuveikę atsibeldėm prie Activision stendo. Na… Hm… Greičiau jau prie Activision pramogų miestelio sudaryto iš keliolikos milžiniškų stendų, dviejų scenų ir tvoros. Tvoros? Ryte jos nebuvo, bet dabar yra. Kažkoks kompanijos išminčius nutarė, kad pranešimo metu reikia užtverti stendą, kad… Nežinau kam ir kodėl, nes tai jau senai buvo padariusi, pranešimo laukianti minia. Bet nesvarbu. Atėjom pavėlavę gal vieną minutę, o greičiausiai net ir nepavėlavę, bet mūsų jau neįleido. Ir beje mūsų neileido grynas nacis iš Call of Duty žaidimų, tik su JAV kario uniforma. Na mes jam ilgai įrodinėjom visom kalbom kurias mokam, o ypač gestų kalba, kad pranešimas dar neprasidėjo, o jei ir prasidėjo, mūsų tranzitas per tą tūkstantinę minią nieko nepakeis. Kažką matyt jis suprato, nes staiga apsidairęs pakėlė gabalą užkardos ir suriko Raus, raus, raus. Nu mes „Dievų Mišką“ skaitėm. Antrą kart kartoti nereikėjo.

Skubėti į Activision pranešimą taip pat. Ant scenos buvo toks kostiumuotas dėdė kuris iš lapo kažką skaitė. Žiovavom. Girdėjom daug žadančių žodžių nuotrupas. Profits, IP‘s, profits, Series, profits, fun, revenue, ROCK OUT, profits, revenue ir dar kartą fun. Ir aišku viskuo besąlygiškai patikėjom. Tą monologą nutraukdavo tai vienas, tai kitas žaidimo traileris. Šioje vietoje, jei Quantum of Solace ir padarė kažkokį įspūdį, tai Call of Duty World at War jokio. Apskritai manau, kad serijos fanų laukia sunkus smūgis. Tai spėjimas. Nes rimtai spėju, kad gausim smarkiai scriptint‘ą ir visiškai neįdomią šaudyklę kurią jei kas ir trauks, tai co-op. Žada, kad vienu metu galės team-up‘intis berods 8 žaidėjai. Nežinau, kokio reikia DI, kad tokią jėgą stabdyti. Greičiausiai jokio. Svarbu mėsa. Šiuo atžvilgiu Ramiojo vandenyno frontas puikiai tinka. Na bet tai spėjimai. O štai dėl seniau iškelto spėjimo, kad ši Call of Duty dalis nu niekaip nebus geresnė už Call of Duty 4 esu visiškai tikras. Galų gale scenoje pasirodė vienas iš Guitar Hero prodiuserių ir gyventi pasidarė įdomiau. Jis pristatė naują žaidimą Guitar Hero World Tour, kuris Rockband pavyzdžiu jau nebus susyjęs vien su gitara. Rinka sulauks dar vieno muzikinio ritmo žaidimo, visai grupei. Dvi gitaros, būgnai ir solistas. Po prezentacijos įdėmiau apžiūrėjau ir net išbandžiau naujuosius žaidimo instrumentus. Apie tai plačiau jau parašiau čia. Galiu tik pasikartoti, kad naujoji gitara yra kažkas nerealaus ir aš jos noriu jau dabar. Joje susitinka geriausios X360 Xplorer ir Fender Stratocaster (Rockband) savybės + yra kelios naujovės. Kas liečia GH būgnų, tai jausmas jais groti buvo keistas. Labai keistas. Kad paskelbti jiems verdiktą, reiktų apsiprasti ir persilaužti nuo įpročių kurie atsirado grojant Rockband. Bet vienu aspektu aš visiškai sutinku su GH kūrėjais. Jų bugnų išdėstymas yra patogesnis logine prasme, vien dėl to, kad lėkštės visada bus lėkštės, o būgnai visuomet bus būgnai. Antra vertus Rockband 2 būgnai, kurių parodoj nebuvo arba nematėm, irgi turės lėkštes. Žodžiu šioje vietoje įdomūs dalykai dar tik prasideda. Kaip visada kyla tik vienas klausimas. Iš kur visam šitam gėriui imti pinigus. Tie kur buvo tumbačkoj jau senai pasibaigė…

Aišku man didžiausia GH naujovė buvo žaidime integruota muzikos įrašų studija kurią naudodami fanai galės kurti ir uploadint savo gabalus ar coverius. Iki pat šiol maniau, kad tai bus koks nors lėkštas rinkinukas kurį galės naudoti visi, įskaitant ir tokius glušius kaip aš. Tokie įrankiai greičiausiai labai nudžiugintų daugumą žaidėjų, bet be abejo būtų labai ribotų galimybių. Vadinasi nieko doro jais nebūtų sukurta ir esmės jie nepakeistų. Prezentacijos metu supratau, kad muzikos kūrimo įrankiai žaidime bus ganėtinai lankstūs ir sudėtingi. Vadinasi jais naudotis galės tik šį bei tą ir muzikoje išmanantys žaidėjai. Vadinasi yra tikimybė, kad galėsim nemokamai parsisiųsti visai neprastos muzikos. Kaži ar rastųsi koks Lietuvis kuris man padarytų porą gabaliukų iš Gravel „Pockets full of fun“. Juk neturėtų būti labai sudėtinga.

Po visko dainavo kažkoks vokietis. Per triukšmą neišgirdom kas jis toks, bet va pasidairiau Youtube ir radau.

Kažkoks Thomas Godoj. Dainavo „Rebel Yell“. Dainavo ne taip gerai kaip Billy Idol, bet daug geriau nei Scooter‘is. Jam grojo GH developeriai. Būgnininkas šaunuolis, o štai Lead gitaristui reiktų pasitempt… Ir kiek tempia mano supratimas apie GH žaidimus tai čia pačiu blogiausiu atveju Tier 2 gabalas… O jis stygas plėšo blem :(.

Po šio pranešimo prasidėjo tikras overhype. Visi Activision stendai buvo apgulti žurnalistų ir norint kažką pabandyti reikėjo stovėti eilėse. Tingėjom, todėl išbandėm tai ko kitomis aplinkybėmis pabandyti negalėtume, o norėjosi. Guitar Hero On Tour ant GBA. Persiprašau už nepadorų žodį, bet tai anonizmas. Šiam užsiėmimui ir spec. vieta buvo, tokios vat budelės.

Na nežinau. Šiaip gyvenime jaučiu nežaisčiau aš jo net ir iš bėdos. Tiesą sakant, šio žaidimo paskelbimas buvo pirmas oficialus pranešimas nuo kurio man pradėjo nepatikti tai kas darosi su Activision… But hey… With great power, comes even greater responsibility. O kai nesijauti atsakingas, daraisi godus. Nieko. Praeis tas etapas. Kol anonizavom, eilės šiek tiek prasistumdė, tad nuėjom pažiūrėt naujojo Džeimso Bondo.


Atrodo kad jam linksma? Ramiai. Aš jo paprašiau ir jis papozavo. Iš tikro tai nieko panašaus…

Prisipažinsiu, tą faktą, kad Activision nukalė teises į J.Bondą iš EA buvau pramiegojęs, tad jaučiausi labai nustebęs. Stende didžiausią įspūdį paliko butaforija iš filmavimo eikštelės. Na visokie, po stiklu saugomi Bondo gadgetai. Smagu buvo pažiūrėti. Juokingai nekokybiški tie daiktai, ko žiūrėdamas filmą nepasakytum… Žaidimas paliko kur kas mažesnį įspūdį. Pirma jis pakabino X360 ant kurio bandžiau žaisti, bet stendo personalas jį atgaivino, tad galėjau mėgautis žaidimu kol atsibos. Na eilinis šūteris. Todėl atsibodo greitai. Vis dėl to kai jau nuėjau šalin, pagalvojau, kad pirksiu aš tą Quantum of Solace… Vat yra toj bondiadoj kažkas tokio, kam bent jau aš, nepajėgiu atsispirt.


Trečias pagal įdomumą eksponatas stende. Šita iš pažiūros buvo tikra…

Dar užmetėm akį į Blizzard stendą. Ten irgi tuščias ramsas. Net jei ir pavyktų sulaukt savo eilės pažaisti, malonu nebūtų. Lipa vieni kitiem ant galvų, stumdosi… Pažiūrėjom per properšas kaip žaidžia Starcraft II. Vaizdelis tikrai patiko. Sulauksiu ir aš savo eilės. Ir žaisiu namie. Vienas. VIENAS!

Taip sukom ratus ir laidojom viltis pabandyti Call of Duty. Ir nepabandėm. Tai padaryti pavyko kolegoms, paskutinę dieną iš kažkur išpešusiems Activision All Access Pass. Vytauto įspūdžius galite paskaityti čia. Užtat ištaikėm progą patestuoti Guitar Hero. Pirma Jovaiša grojo, o šalia jo bičas dainavo.

Ir dainavo mano galva gerai. Paskui merginos išėjo tai abu pagrojom gitara kol atsilaisvino būgnai. Tada juos ir pamėginau. Beje dar pastebėjau, kad jie gerokai minkštesni ir tylesni nei tie kur yra rinkoj dabar. Iš kambariuko kur grojom mus ištraukė netikėtai šmėkštelėjusi mintis, kad savo pranešimą jau daro Sony. Į ten bėgte ir vėlgi tiesą sakant be reikalo. Kaip ir EA ar Activision trečiasis gigantas daręs viešą pranešimą nieko labai šokiruojančio nepranešė. Tiesa Sony naujienų turėjo.


All of your instant messages now belong to us…

Pristatė naujas PSP ir PS3 konsolių versijas, klaviatūrą tvirtinamą prie PS3 pultelio, žaidimą Heavy Rain kuris turėtų būti next big thing, bet… Bet kol kas aš visiškai pritariu patarėjo nuomonei. Pagyvensim pamatysim, o tai, kad Sony rodė tik Heavy Rain liūdina. Jie tikrai turėjo daugiau karštų naujienų, kurių neparodė… Kaži kodėl… Bet kuriuo atveju. Iš visų gigantų, Sony Reeves‘o pranešimas buvo pats hmm… didžiausią įspūdį padaręs. Nepaisant to, kad jis irgi buvo atliktas korporatyvinio PR pranešimo investuotojams tonu (o mes juos ir taip kas mėnesį paskaitom), išgirdom įdomių naujienų, kurias neabejoju šiandien žinot jau visi.


O naujienos buvo tokios. PSP 3000, Heavy Rain, Vidzone, naujos 80 ir 160GB PS3 versijos, dar daugiau galimybių tavo singstarui, Eye Pet… Eye pet. Crazy dalykas tas Eye Pet. Tiesa užtrukau pusvalandį kol Jovaišai išaiškinau kas tai yra. Panašu, kad Sony laukia ilga ir nuobodi PR kampanija, jei norės tą patį paaiškinti klientams :). Ir nauji, dideli, bendri Sony ir SOE MMO projektai. Apie juos ten buvo labai trumpai, bet mes tikrai nekantraudami laukiam daugiau naujienų.

Nors man asmeniškai įspūdi padarė kitkas… Panašu, kad sunkūs laikai padarė savo ir Sony pamagu atgauna sveiką protą. Reeves‘o pranešimas buvo labai elegantiškas ir išlaikytas. Nebeliko to agresyvaus požiūrio ar arogantiškų argumentų į kuriuos pastaruoju metu Sony buvo rimtai įnikusi. Apskritai… Pranešimas dvelkė ramybe, kultūra ir tikėjimu savo jėgomis. Tikėkimės tai nebuvo vienkartinis pasirodymas ir reikalai Sony stovykloje sustos į savo vietas. Juk realiai paskutiniame konsolių kare, Sony daugiau turėjo kariauti su savo pačių sukurtomis problemomis, nei su tomis kurias jiem kūrė konkurentai.

Sony pranešimas round-up‘ino pirmą dieną. Reeves‘ui pasišalinus nuos scenos, fontanais pasipylė Corona. Išlenkėm po butelaitį ir gerą pusvalanduką pasimėgavę Little Big Planet (apie tai vėliau) patraukėm į centrą. Kultūrintis.

Kultūrinomės centrinėje aikštėje esančiam restorane. Meniu buvo ąsočiai vietinio ir lazanija. Ir kauliukų pokeris. Kauliukus su puodeliu ir The Witcher simbolika mums ir padovanojo CD Project.

Taip bežaidžiant, Ryčka su Jovaiša prisiminė, kad moka kažkokus super uber, ne tai inkų, ne tai meksikiečių žaidimus kauliukais. Tai atrodė maždaug taip…

Kad tą žaidimą žaisti dar kažkodėl prireikė litro Jagermeisterio. Jageris buvo, namo gryžom, kauliukus radom… Spėkit ar žaidėm. Išlūžo visi pilni įspūdžiu… Beveik visi. Aš netikėtai sužinojau, kad Jovaiša fizikas, todėl jis man iki keturių ryto turėjo pasakoti apie tai kas yra macro juodosios skylės, kvarkai ir kokiu greičiu sklinda šviesa, jei ji skleidžiama nuo prožektoriaus, kuris yra pritvirtintas ant šviesos greičiu skrendančio kosminio laivo.

P.S. „Tiesa… Tą pačią dieną. Kažkuriuo metu įsigudrinom prasmukti dar ir į Fallout 3 prezentaciją. Rodė iš esmės tą patį kaip ir per E3, bet kai matai žaidimo procesą pats, savo akimis, viskas atrodo kitaip. Pati prezentacija į šoko būseną neįvedė, tačiau savo misiją atliko. Aš pradėjau mažiau bijoti ir labiau laukti projekto. Plačiau apie tai čia, o šiaip kaip bus taip… Šiaip Fallout stendas buvo labai nice. Jis pats visas imituoja bombų slėptuvę kurioje draudžiama fotografuoti ir muzieju tuo pačiu metu. Muziejuje įvairūs apokalipsę išgyvenę eksponatai. Ko tik jie ten nepririnkę. Ir tikrai net ekspozicijoj buvę patefonai atrodė kaip iš žaidimo. Smagu buvo apžiūrėt. Dar ant kažkurios sienos su kreida parašiau „Cake is a Lie“. Tikiuosi neįsižeis. Po visko žavios bombų slėptuvę aptarnaujančios palydovės su Vault 101 mini treningiukais (nu nežinau kaip kitaip pavadint tai ką jos vilkėjo :)) įteikė dovanų vandens ir marškinėlius. Kai juos pamatė Ryčka, kuriam į Fallout 3 prezentaciją taip ir nepavyko nueit (dėl eilių) kažką piktai sau bambėjo per nosį. Ir nenustojo net namie. Ir miegodamas… Aš blemba tą nakti irgi miegojau neramiai. Vienoj rankoj marškinėliai… Kitoj peilis…“

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!