Autorius: Mingaile

Kas galėtų pasakyti ne naujam žaidimui, kurį gali įsigyti už nedidelę kainą ir tuo dar prisidėti prie gero darbo? Kuklus, bet daug galintis pasiūlyti „Humble Bundle“ gyvuoja jau beveik aštuonerius metus ir kasdien augina savo bendruomenę siūlydamas naujas funkcijas vartotojams.

Trumpai „Humble Bundle“ – vaizdo žaidimų platinimo platforma, kuri išties primena tokias platformas kaip „G2A“ ar „Steam“. Tačiau labiau dėmesį atkreipia tam tikros išskirtinės „Humble“ funkcijos.

Apie „Humble Monthly“ sužinojau iš draugų prieš keletą mėnesių, kai man pasiūlė kartu įsigyti tą mėnesį siūlomą multiplayer žaidimą. Kaina pasirodė priimtina, gausiu progą pažaisti kartu su draugais, o, be to, mėnesio gale manęs laukia ir keletas indie žaidimų. Tad susigundžiau, pabandžiau ir turiu prisipažinti – „Humble Monthly“ mane laiko įtrauktą iki šiol.

Didieji „trijų A“ žaidimai, žinomi daug kam. Apie juos lengva išgirsti iš draugų ar pamatyti reklamą internete ar parduotuvėje. Tačiau kiek daug mažų perliukų slepiasi po indie etikete, kuriems kartais pritrūksta to vieno postūmio. Tad nors mėnesio reklamoje akį patraukia garsiai girdėtas pavadinimas, mėnesio gale „Steam“ biblioteką papildantys indie žaidimukai visam mėnesiui suteikia daug naujų potyrių. Juk jei jau turi, reikia pabandyti, ar ne? Kaskart rinkinyje galima rasti bent vieną nuotykių žaidimą, multiplayer žaidimą ir, tiesa, ne vieną garsiai skambantį pavadinimą. Tad suteikiama galimybė turiningai praleisti mėnesį, išbandyti daug ir įvairaus turinio, o galbūt net atrasti savo naują mėgstamiausią žaidimą.

Tačiau „Humble Bundle“ mėnesiniu rinkinuku neapsiriboja. Visa šios platformos pradžia išties buvo kitokia – maži, kuklūs žaidimų rinkinukai už minimalią sumą, kuri, beje, paskirstoma ne tik kūrėjams, pačiai platformai, bet ir labdarai. Taip taip, išties, vienas labiausiai skiriamųjų „Humble Bundle“ bruožų – labdaros rėmimas. Nuo pat „Humble“ įkūrimo 2010 m. labdara buvo vienas pagrindinių šios platformos tikslų. Šiandien šiam tikslui surinkta jau virš 128 000 000 dolerių, o tarp paremtų organizacijų tokie garsūs pavadinimai kaip „American Red Cross“ ar „WWF“. Įdomu tai, jog perkant bet kurį žaidimų rinkinį, vartotojas pats gali paskirstyti, kokią dalį savo perkamos sumos, kam nori skirti. O pačią sumą taip pat nusprendžia vartotojas. Visi rinkiniai „Humble“ svetainėje prasideda vos nuo 1 dolerio, o tiksliai skiriamą sumą vartotojas gali įrašyti pats. Tiesa, dažnai, kai skiriama suma yra didesnė, prasiplečia ir gaunamas žaidimų asortimentas. Ir tai taikoma ne tik žaidimams. „Humble Bundle“ šiandien jau siūlo ir įvairių knygų rinkinių – nuo grožinės literatūros iki programavimo mokymosi knygų, taip pat muzikos ir kitokių įvairių naudingų programų.

Tad „Humble“ – puiki alternatyva ieškantiems kaip paįvairinti savo žaidimų biblioteką. Už nedidelę sumą laimingi lieka žaidėjai, žaidimų kūrėjai, „Humble Bundle“ įkūrėjai ir tam tikra labdaros paremta visuomenės dalis. Skamba kaip puikus rinkinukas, ar ne?