Autorius: Artojas

Iš tiesų… Lankėsi. Ir aš „prišaudžiau“ to apsilankymo įrodymų, kuriuos pateikiu žemiau kaip fotoreportažą. Kokioje Lietuvoje jis lankėsi, spręsti galėsite patys.

Apie patį žaidimą apskritai, kol kas tegaliu pasakyt, kad buvau maloniai nustebintas. Bendrąją prasme žaidimas visai užkabina ir labai smagiai žaidžias. Tai išties malonus siurprizas ypač žinant keliolika pastaruoju metu pasirodžiusių visiškai niekam tikusių žaidimų pagal filmus. Ten ir Sierra prisidėjo. Galima teigti, kad Bornas tai savotiškas jų apsivalymas, kažkuriam laikui gražinsiantis gerą vardą. Nors čia tik mano nuomonė, nežinia, kaip žaidimą priims užsienio kritikai. Bet apie visa tai vėliau. Grįžkime prie temos. Taigi…


Akivaizdu, kad padirbtus pasus Bornas perka iš penkioliktų rankų. Iš pirmo karto aš ir nepastebėjau, kad pasas yra Lievetuvos Respublikos, tikėtina to nepastebėjo ir mūsų pasieniečiai. Neatmesčiau ir versijos, kad prie didžiosios su mūsų šalimi susijusios konspiracijos prisidėjo ir policijai žinoma ponia Liveta K.


Į mūsų šalį Džeisonas Bornas atvyko prisidengęs Mykolo Yuscavages (?!?) vardu ir pavarde. Galiniam fone matome jo turtus sukauptus JAV valiuta. Tai paaiškina jo neramų būdą. Na ir kaip liksi ramus, kai toks kursas…


Tik atvykęs į Lietuvą Džeisonas tiesiu taikymu šovė (tiesiogine ir perkeltine prasmėmis) į Vilniaus Universitetą. Akivaizdu, kad jis čia atkeliavo ne knygučių skaityt…


…nors bibliotekoj lankėsi… jos turtą, beigi architektūrinį paveldą niokojo.


Galų gale pasprukęs ar kitokiais būdais atsikratęs, nedraugiškai į jį reagavusios Lietuvos Policijos, Mykolas turėjo progą įvertinti ir jos transporto priemones. Be abejo jos jam patiko. Be abejo jis nežinojo, kad tokios vairuotojas turi 4 litrų kuro kvotą dienai. Būtų žinojęs, nebūtų taip skubėjęs.


O skubėti šiaip nebuvo kur. Taikinys likviduotas. Jis buvo kažkoks Rurikas (daugiau duomenų apie jį žaidime nėra), greičiausiai lankęs VU pašarvotą, nuotraukoje matomą poną. Kas jis toks taip pat nėra žinoma.


Keliaudamas vidinio VU kiemelio link Džeisonas Mykolas Bornas aptinka pirmus konspiracijos pėdsakus. Ką tai galėtų reikšti? Nesusipratimas? Žaidimo kūrėjų palinkėjimas Lietuvos studentijai?


VU skvere Džeisoną netikėtai užklumpa šarvuotis papuoštas raudona žvaigžde. Konspiracija! Akivaizdu, kad 1993 m. rugpjūčio 31 d. išėjo ne visi. Tik be panikos! Mykolas šarvuotį sudorojo.


Po alinančių kovų Mykolas išvyksta iš VU. Dabar užmeskime akį į valstybinius Policijos automobilio numerius. Konspiracija. Ne kitaip.


Tačiau bėda po vieną nevaikšto. Įtemptos kautynės nejuokais suerzino Borną, o ir šiaip jį kankino troškulys. Laimei, priešais VU paradines duris stovi spirito varykla. Bornas nutaria apsilankyti joje. Virš herbo esantis užrašas VOTOLOM gali būti palaikytas nesąmone. O gal tai konspiracija? Paskaitykim iš kitos pusės…


Įėjimas į spirito varyklą papuoštas labai įdomiu ženklu…


…panašu, kad ne tik Lietuviai turi įdomių minčių Lietuvos prekinio ženklo sukūrimui.

Šioje vietoje ataskaitą privalau baigti. Neatsargus elgesys su ugnimi spirito varykloje sukėlė gaisrą, ir jūsų ištikimas paparacis saugodamas fotojuostą nuo karščio buvo priverstas sprukti.

Pabūsiu šėtono advokatu. Juokai juokais, bet akivaizdu, kad su Lietuvos įvaizdžiu ne viskas gerai. Tai ką matote nuotraukose, gali sukelti juoką, pyktį arba išvis jokių emocijų. Man buvo smagu ir liūdna. Buvo smagu bėgioti po į save nelabai panašų VU ir matyti žalius plafonus virš durų su užrašu „Išėjimas“. Visa kita liūdino… Hm. Akivaizdu, kad studijų Lietuvos atžvilgiu kuriant žaidimą niekas atlikti neskubėjo. Galbūt kažkas piktai papokštavo su kūrėjais? Kažkas būtinai įžvelgs konspiratorių iš rytų šešėlius. Nors labiausiai tikėtina versija yra ta, kad kūrėjai darė žaidimą remdamiesi tik savo fantazija. Savo ruožtu žaidimas tapo jų vaizduotės atspindžiu kuriame mes matome Lietuvą tokią, kokią ją greičiausiai įsivaizduoja didesnė dalis Europiečių ar vakariečių. Jei pamačius šiuos žaidimo vaizdus ir kyla noras skambinti pavojaus varpais, tai skambinkime jais viduje. Jau senokai esame laisvi (?) europiečiai, bet savo įvaizdžio gerinimui atliekam arba absurdiškus veiksmus, arba neatliekam jų išvis. Va ir pirmieji neveiksnumo vaisiai. Lietuva kurioje universitetas ir spirito varykla yra kaimynai. Policininkai dialoguose prisimena savo kovas Grozne. O tikra ir išdarkyta tautinė heraldika puošia tik policijos mašinas ir bravorus.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!