Autorius: Mangirdas

Modernus žaismo transliavimas, toks, kokį žinome dabar, prasidėjo maždaug 2010 metais, kuomet buvo įkurtas šiuo metu populiariausias žaidimų transliavimo servisas „Twitch“. Jis netruko išpopuliarėti visame pasaulyje, o 2015 metais buvo suskaičiuota, kad „Twitch“ generuoja net pusę viso internetu transliuojamo turinio.

2017 metais „Newzoo“ paskelbė žaidimų rinkos tyrimą, kuriame pateikė savo pasiūlymą žaidėjo sąvoką pakeisti į žaidimų entuziasto. Tokia rekomendacija buvo pateikta siekiant įprasminti faktą, kad vis daugiau žaidimų pasauliu susidomėjusių fanų ne tik žaidžia, tačiau ir žiūri turinį apie žaidimus per „Youtube“, „Twitch“ ar daugelį kitų transliuoti leidžiančių platformų. Užtenka atsiminti, kad didžiausi ir daugiausia prenumeratorių turintys „Youtube“ kanalai yra skirti žaidimams, o „Twitch“ pagal savo registruotų vartotojų skaičių lenkia tokius servisus, kaip „Netflix“, „Amazon Prime“, „Hulu“ ir taip toliau.

2016 metais Suomijos Tampere universito žaidimų tyrimų laboratorijos mokslininkai paskelbė savo tyrimą, kuris aiškinosi žaidimo transliacijų fenomeno priežastis. Tyrimo metu 1097 respondentai atsakinėjo į klausimus apie suvartojamo turinio trukmę, kanalų sekimą ir taip toliau. Respondentai atsakinėjo į klausimus, kurių metu buvo vertinamas naujos informacijos ir žinių gavimas, emociškai ir estetiškai malonūs potyriai, asmeninio pasitikėjimo ar statuso pakėlimas, socialinių santykių gerinimas, kai transliacijos yra žiūrimos su draugais ar šeima ir, žinoma, įtampos sumažinimas ir dėmesio nukreipimas.

Tyrimas parodė, kad daugiausia žiūrovų transliacijas seka, nes nori išvengti realaus gyvenimo darbų ar problemų. Žmonės žiūrintys transliacijas, dėl šios priežasties, jas žiūri ilgiau, seka ir žiūri daugiau kanalų. Tyrimas atkleidė, kad žaidimo transliacijų žiūrėjimą įtaką daro tos pačios priežastys, dėl kurių žmonės žiūri televiziją, filmus, skaito knygas ar klauso muzikos.

Daugiau apie žaidimų transliacijų žiūrėjimo įpročius galite sužinoti šios savaitės Žaismo DNR naujienų laidoje:

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!