Autorius: Toxis

Na ką, (ne)oficialus Kinect startas Lietuvoje įvyko. Kadangi teko garbė ten dalyvauti, jaučiu pareigą papasakot, kokių gi “dyvų” teko ten išvysti. Susirinkę itin slaptame, kaip kažkas pastebėjo, konspiraciniame Microsoft’o bute, kuriame, žvelgiant iš aukšto į sostinę, kurpiami pasaulio užkariavimo planai. Visa geimerio mitybos piramide(alus ir užkandžiai) nukrautų stalų aplinkoje, visi nekantriai laukė oficialaus pristatymo pradžios. Kai kas tą laiką išnaudojo kinect’o “betatestams”, kiti ramiu tarpusavio bendravimu. Aš gi, jausdamas man užkrautą naštą surinkti kiek įmanoma daugiau informacijos(gerai jau gerai, jaudindamasis ar užteks mano namuose vietos šiam džiaugsmui) išklausinėjau MS evangelistą(kad ir kaip norėčiau pasakyt, kad juokauju, bet deja, tokia yra jo profesija) kas kaip ir kodėl. Taigi išklausykite evangeliją pagal Microsoft’ą (visą vakarą knietėjo tai pasakyt):

  • Tinka visoms x360 konsolėms nuo pačios pirmos 360 kartos
  • Reikia 1 USB ir vieno laisvo elektros kištuko (taigi pirkdami iš už balos ar pažadėtoje žemėje, atsiminkit, kad pas juos elektra kitokia, reiks papildomų investicijų:)
  • Minimalus aukštis – 0.6m; Maksimalus 1.8m. (Idealus variantas ~ bambos lygyje)
  • Norint žaist dviese (o palaiko vienu metu deja tik 2 žaidėjus) reikės bent 3 metrų nuo teliko ir na, matyt minimaliai 2jų į plotį, bet atsiminkit, kad žaidimuose reikės sukinėtis, šokinėti, maskatuotis etc. Taigi, jei esate budistas, ar tiesiog šiaip nemėgstate skriausti savo kolegų netyčiniais užvažiavimais, vietos į plotį reikės ir daugiau.
  • Kinect’o Dashboard atnaujinimo.
  • Draugų, daug!
Ar jūs pasiruošę KINECTIZACIJAI!!!!ĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄ Dabar būsit visi kinect'izuoti!
Ar jūs pasiruošę KINECTIZACIJAI!!!!ĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄĄ Dabar būsit visi kinect'izuoti!

Kinekto savybės:

  • Kinect’as vartotoją atpažįsta pagal veidą ir automatiškai priskiria avatarą.
  • Valdymas balsu – veikia! Tiesa tik anglų kalba.
  • Išeiti iš žaidimo galima “išlaužus” atitinkamą pozą ir joje sustingus kuriam laikui (standartiškai tai kairė ranka pakelta 45 C kampu)
  • Kinectas sugeba “aprėpti” iki 6 žaidėjų vienu metu, bet aktyviai sekti tik 2, taigi bent jau kol kas – maksimum 2 žaidėjai.

Taigi, belaukdamas Patarėjo ir oficialiosios dalies pradžios pabendravau su Microsoft’o evangelistu(šitą žodį vartoju ne tiek dėl to, kad jis man labai patiko, kiek dėl to, kad vardus, aš kaip visada pamiršau) apie Win7 mobile platformą, teko garbė pačiupinėti ir kelis naujus HTC tvarinius su Win7 OS’u. Iš pirmų greitų įspūdžių man jis atrodo smagesnis už iphone’ą, bet ne toks smagus kaip androidas.

Sulaukę visų kolegų, prieš pradėdami artimesnę pažintį su kinect’u išklausėme Microsoft’o 2020-ųjų viziją, pilną “debesų”, lietimui jautrių ekranų, elektroninio popieriaus ir kitų malonių dalykų. Gavom mažą sneak-peak’ą į Microsoft’o tyrimų centrus, kuriuose kuriami vis nauji valdymo būdai, bei jau gyvai egzistuojančios ateities technologijos. Paskui prasidėjo apšilimų, prieš didžiąsias kovas ratas. Man teko paspardyt kamuolį Kinect Sports žaidime, kuris labai nesužavėjo. Na, išskyrus dalį kurioje reikia žaisti už labiausiai depresijos kamuojamą vartininką pasaulyje. Jei tai būtų tikras pasaulis, jis matyt pasikartų vartų tinkle vos išspyręs laisvą smūgį. Vėlgi vartininko vaidmuo sužavėjo tik kaip pašalinį stebėtoją ir komentuotoją, ypač galimybė smūgius atremt veidu – sakyčiau tai turėtų būti užduotis bandant šitą žaidimą vakarėlių metu.

Baigus visiems norintiems apšilti prasidėjo didysis turnyras, kurio metu visi dalyviai buvo suskirstyti į du pogrupius. Patarėjas ir aš patekom į pogrupį kuris grūmėsi Kinect adventures žaidime. Iš kart užbėgant už akių, mano supratimu šitas kinecto bundle esantis žaidimas matyt dar ilgai bus vienas žaidžiamiausių po nusipirkimo, nes smagumo, bent jau man, jis sukėlė daugiausiai. Nesunkiai prasiveržęs į antrą turą, sužinojau, kad jame su Patarėju neteks lenktyniauti, nes, deja, Patarėjas krito kovoje prieš savo priešininką, taigi, “Dievo režimo” garbę ginti likau aš.

Per pertraukėles tarp žaidimų, be abejo, neapsiėjome be komentarų, kas manau yra sudedamoji kiekvieno kinecto pasyvaus stebėjimo dalis. Kaip buvo nuspręsta su “Computer Bild” žmonėmis – nuotraukas kinectas daro ne be reikalo, o tam, kad jei galvoji, kad bėgai kaip Usain’as Bolt’as, pamatytum tai, ką matė kolegos – kad labiau buvai panašus į pradedantįjį transvestitą bėgantį su aukštakulniais nuo Gražulio šmėklos.

Vakaro viršūnė – boksas su Troliumi. Dėl pačio Kinect’o tvirtos nuomonės dar neturiu. Kiek aiškiau bus po intensyvaus savaitės test draivo. Kalbant apie Toxio įspūdžius, kai kas buvo “nuredaguota”. Į tekstą Toxis prikišo milijoną smailikų, todėl norėdamas kompensuoti šią netektį, slaptoje DR laboratorijoje sujungiau juos į vieną. Here, your moment is in –

Laimėjęs ir antrąjį turą visas prakaituotas ir šnopuodamas kaip Brisius, naiviai nubėgęs pamiškėn, supratau, kad kinectas būtent yra tas įrenginys, kuris suteikia prasmę terminui “Aš per senas žaidimams”. Nė vienas žaistas Wii žaidimas neprivertė tiek tūpčiot, šokinėt, sukinėtis ir mosikuotis rankom tarsi nebyliui su Tourette’o sindromu. Kaip ir galima buvo tikėtis vienoje patalpoje surinkus tiek “gyku” – pasigirdo ir “I’m sorry, Dave. I’m afraid I can’t do that” frazė. O Patarėjas išgimdė konspiracijų teoriją, vertą ne tik interneto, vertą masinės psichozės: “Xbox’as turi tavo kortelės duomenis, su kinect’u turi ir tavo veido bei balso pavyzdį, su Win7 mobiliu OS ir tavo vietą, “bingintas” užklausas, pokalbius, žinutes…”

Per pertrauką prieš didžiuosius finalus vykusiame paguodos turnyre gavo sudalyvauti visi iškritę pirmuosiuose abiejų “taurių” turuose. Varžomasi buvo “žymiajame” Kinect Joy Ride žaidime. Patarėjas užtikrintai išsiveržė į priekį ir paskutiniuose posūkiuose, kai jau kaip ir viskas buvo aišku, po įdomiojo “random freeze” efekto, deja pralošė. Užtat gavome dar vieną temą “pakrizenimui”. Kolegija nusprendė, kad labai smagu būtų išbandyti kinect’inę wormsų versiją – ar “Kinectimals” pratęsima skirtą labiau rungtynėms su tokiomis užduotimis kaip “kas pirmas mirtinai užkutens babuina”, “nudirs tigrui kailį ir brangiau parduos juodojoje rinkoje(derybose bus fiksuojamas skeryčiojimasis)”  ar “Mortal Kombat” kinect versiją.

Taip bekrizenant atėjo finalinių kovų laikas: bėgimo rungtį užtikrintai laimėjo “Dievo režimo” garbės narys Trolius(Andrius Jovaiša iš “Computer Bild”), o “Kinect Adventures” – Holivudo vertame finiše rezultatu 256-255 jūsų nuolankusis tarnas. Taigi, Dievo Rėžimas apgynė “geimerių” vardą ir išplėšė pergalę bei Sidewinder X8 pelę.

Baigiamosios mintys

Ar kinectas vertas turėti namuose? Priklauso kaip jūs žaidžiate ir gyvenate. Jei žaidžiate xbox’ą prisijungęs prie monitoriaus savo tėvų rusyje – matyt ne. Jei turite didelį televizorių, prie kurio prijungtas x360, yra nemažai vietos aplink jį, turite su kuo žaist (antra pusė, kambariokai, ar retkarčiais užklystantys draugai) – IMHO, tai privalomas dalykas. Tiek tyro smagumo ir žaižiant ir žiūrint kaip žaidžia kiti, aš nepatyriau seniai. Bandžiau vystyt diskusiją, su Patarėju, kada teoriškai galima laukti tikrai “hardcore” žaidėjams skirtų kinect žaidimų – nei vienas nedrįsome pranašauti. Bet mano supratimu, net jei jis ir liks tik “casual” žaidimams bei sportui – jis vis tiek bus vertas tų ~600 LT.

Noriu padėkoti Patarėjui, už kvietimą prisijungti prie šio renginio, Microsofto žmonėms už smagų renginį, kolegoms iš “PC gamer”, exe.lt, “Computer Bild” ir kitiems su kuo teko bendraut už tikrai uber smagiai praleistą laiką.

Daugiau nuotraukų rasite čia: http://www.facebook.com/album.php?aid=252222&id=153276595856

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!