Autorius: Patarejas

Lips (XBOX360)

PEGI reitingas: +12 (bet su tėvų priežiūra, manau priimtinas ir daug jaunesnam amžiui)

Per visą savo gyvenimą, artėjantį į trečiąją dešimtį, esu sudainavęs tiek dainų, kiek užtektų suskaičiuoti ant visų turimų pirštų. Taip gaunasi kone po 1 dainą vieniems metams ir dažniausiai ta daina nebuvo “Ilgiausių metų ilgiausiųųųų”. Bet prieš naujuosius atkeliavo Lips, ir greituoju būdu mano sudainuotų dainų skaičius padvigubėjo. Aš nemėgstų karaokės, bet varžymosi elementas įskiepytas, bei tam tikra vertinimo sistema, verčia mane įsimylėti, paviršutiniškai žvelgiant, itin “karaokišką”, bet idėjiškai gan tolimą karaokei žaidimą “Lips”.

“Lips” – relaksacinė pramoga visiems XBOX360 savininkams. Žaidimas komplektuojamas su dviem bevieliais mikrofonais, kurie yra inkrustuoti smulkiais šviesos diodais, žaidimo metu įvairiomis spalvomis mirksinčiais į ritmą. Teoriškai Xbox360 palaiko iki keturių mikrofonų, tačiau žaidime kolkas nėra galimybės dainuoti keturiems su keturiais mikrofonais.

lips2
Dainorėlių dvikova pačiame įkarštyje

“Lips” turi panašumų su ankstyvesniu XBOX360 dainavimo žaidimu “American Idol”, gan sėkminga serija Playstation konsolėms “Singstar”, bei neabejoju, kad turi tam tikrų panašumų ir su “Rock Band” vokalinės partijos dalimi, juo labiau, kad jau tikriausiai paruošta pataisa, leisianti žaisti “Rock Band” su “Lips” mikrofonais. Iš esmės “Lips” galėtume pavadinti karaoke, tačiau tam tikros savybės jam suteikia žaidimo statusą ir iškelia virš pigių karaoke įrenginių DVD leistuvams, bei dar pigesnių lietuviškų DVD diskų.

Pagrindinis skirtumas tarp “Lips” ir tradicinio karaoke, tai jūsų dainavimo analizė. Žaidimas analizuoja kaip jūs dainuojate, ar pataikote į ritmą, ar tinkama tonacija, ar išlaikote natą. Virš dainos žodžių ekrane rodomi ir įvairaus ilgio juodi blokeliai, sudėlioti pagal melodiją – jie ir sufleris, ir tuo pačiu indikatorius kaip gerai jūs dainuojate – tos dainos vietos, kuriose jūs nepriekaištingas/-a, nusispalvina. Visų tų “pataikymų”, vibrato išlaikymų metu į jūsų rezultato krepšelį kapsi taškai. Be taškų, dainorėliai dar gauna žvaigždes ir medalius. Žvaigždes už teisingai sudainuotas dainos atkarpas, o medalius už tam tikrą specifinę sritį – pvz idealų tonavimą, ar tobulą ritmą. Medaliai ir žvaigždės įmeta nemažą kiekį taškų į galutinį kraitį, kurio nuolatinis kaupimas kelia jūsų reputaciją.

lips3
Pasirenkama daina, tam tikros opcijos, ir jau galima staugti

Dainuojant dviese įmanomi keli dainavimo režimai. Tai dainavimas atskirai, kai abu dainorėliai dainuoja vienu metu ir taškus renka atskirai, bei co-op režimas, kai dainuojamos skirtingos dainos vietos, o taškų kraitis vienas. Man co-op režimas nepatiko, nes tenka pratylėti pusę dainos. Aš gi noriu dainuoti, aš gi lietuvis:)

Dainų biblioteką sudaro 40 dainų. Tai įvairaus žanro ir įvairaus laikmečio dainos. Dainų biblioteką galima papildyti perkant dainas iš Xbox Live turgelio, arba užkraunant jas iš grotuvo. Pirmu atveju gausite dainas su melodijos takeliais, žodžiais ir originaliais videoklipais, bet tai kainuos apie 9 Lt/už dainą, antruoju atveju viskas nemokama, tačiau dainos neturės nei žodžių ekrane, nei melodijos takelių, tad žodžius ir melodiją tokiu atveju reikia mokėti. “Lips” nenumato galimybės integruoti žodžius į iš grotuvo nukrautą dainą. Tai nemažas minusas.

lips4
Viščiukai skaičiuojami rudenį, o taškai po pasirodymo

Kitas didelis minusas, kad nėra tvarkingos statistikos skaičiavimo sistemos. “My Lips” skiltyje žaidime rasite tik bendrą savo uždirbtų žvaigždžių, medalių skaičių, galimybę iškviesti draugą į dainavimo kovą, bei jūsų dainuojamiausių dainų TOP 10 su geriausiu rezultatu, tačiau nėra galimybės pažiūrėti kiekvienos dainos geriausią rezultatą.

Minėjau galimybę iškviesti draugą į kovą, tai įdomi, tačiau labai nevykusiai išpildyta galimybė. Visų pirma, draugas turi nueiti į tą pačią “My Lips” skiltį, kad pamatytų, jog jūs jį iškvietėte dvikovai, pats žaidimas to nepraneša. Pati kova vyksta dviem raundais – t.y. kiekvienas turite sudainuoti tą pačią dainą du kartus – kas irgi nėra ypatingai įdomu. Belieka tikėtis, kad žaidimo kūrėjai iNis patobulins šią žaidimo sritį.

Ar jau sakiau, kad mikrofonai dieviški? Tokie, kuriuos paimi ir nenori paleisti. Tose dainos vietose kur nedainuojama, jie veikia kaip barškučiai, tamburinas ar kiti primityvūs mušamieji. Taip pat tam tikrą atkarpą dainos padainavus gerai, žaidimas prašo atlikti veiksmą mikrofonu – jį kilstėlti, atmesti į šoną, ar iškelti rankas į viršų. Įvykdžius tokį veiksmą, tam tikrą laiką įsijungia “auksinis” režimas, kurio metu taškai kapsi kaip pašėlę.


Na o čia azijietiškos išvaizdos jaunuoliai “išsilieja” A-ha hite “Take On Me”. Šį klipą idėjau dėl to, kad jis visai neblogai parodo tai, kas vyksta ekrane. Na ir dar dėl tų vietų, kai vaikinai “ima gaidį” 🙂

“Lips” turi dar papildomų žaidimo režimų, kurie susiję su iš išorinių šaltinių įkraunamomis dainomis. Jie yra kaip priedas, kad pagrindinis žaidimas nepasirodyti skurdus ir mažos apimties. Man tos apimties ir taip pakako. “Lips” yra pakankamai kokybiškas produktas, tačiau tam tikri programiniai neišpildymai ir elementarių galimybių trūkumas (išsamios statistikos, internetinių topų), bei prastas vartotojamumas (usability) palieką šiokį tokį kartėlį ir primygtinai verčia tikėtis ir prašyti kažko daugiau. Neslėpsiu – “Lips” man labai patinka, net labiau už GoW ir visus kitus AAA XBOX360 taitlus, kuriuos per šiuos kelis mėnesius su XBOX čiupinėjau. Tokie žaidimai yra konsoliniai iš prigimties. Tokie žaidimai yra pagrindinis akstinas pirkti konsolę.

ŽPat.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!