Naujas fantastikos ir populiariosios kultūros žurnalas „Protagonistas“ startuos jau visai netrukus...

Jei aktyviai sekate naujienas ir įvykius lietuviškos fantastikos bei populiariosios kultūros padangėje, tikriausiai jau girdėjote naujieną, kad „Žaismo DNR“ bei „GeekPropaganda“ sujungė savo jėgas naujam ir išties intriguojančiam projektui. Naujas fantastikos ir populiariosios kultūros žurnalas „Protagonistas“ startuos jau visai netrukus…

Pirmojo numerio startas numatomas rugpjūčio 31 dieną ir savaitę bus pasiekiamas išskirtinai „Patreon“ rėmėjams. Rugsėjo 7-ąją žurnalas taps viešu visiems, o skaitmeninė jo versija bus visiškai nemokama. Tiesa, fizinė žurnalo kopija skirta kolekcionieriams kainuos 10 pinigų – 10 dolerių iš anksto jį užsisakiusiems „Patreon“ rėmėjams bei 10 eurų išleidimo terminą pramiegojusiems skaitytojams. Fizinę „Protagonisto“ kopiją bus galima įsigyti Vilniuje, „KuroNeko“ parduotuvėje bei internetu.

Jau pirmasis „Protagonisto“ numeris neturėtų nuvilti, nors kaip pati kūrybinė komanda sako – tai tik pirmas blynas. Žurnalas bus beveik 100 puslapių storio, kuriame savo mintimis ir tekstais dalinsis rašytojai, žurnalistai ir net universiteto dėstytojai.

„Protagonistas“ #1 turės tris didelės apimties interviu. Su žurnalo kūrybine komanda savo mintimis, įkvėpimais ir įdomiais pasakojimais dalinosi rašytojas Andrius Tapinas, populiari komiksų autorė Miglė Anušauskaitė bei žaidimų kūrėjai broliai Šarūnas ir Žilvinas Ledai.

Negana šių pokalbių, pirmojo numerio skaitytojai taip pat ras straipsnių apie komiksų kultūrą bei jų kolekcionavimą, tekstus apie kompiuterinius bei stalo žaidimus, kosminius filmus ir išties klasikinę „keistąją“ literatūrą. Žurnalą praturtins kūrybinės komandos filmų, komiksų, žaidimų bei lankytinų vietų rekomendacijos skirtos rudeniui. Galų gale, koks gi fantastikos žurnalas be kūrybos? Pirmajame „Protagonisto“ žurnalo numeryje rasite net du trumpus fantastinius apsakymus ir nuotaikingą Miglė Anušauskaitės komiksą.

Visus šiuos tekstus papildys keletas žinomų Lietuvos bei užsienio autorių grafinių darbų, o viską papuoš įspūdingas Pauliaus Zakarausko (Pauzak) piešinys – pirmojo „Protagonisto“ viršelis!

Atskiru žodžiu verta paminėti ir žurnalo partnerius, be kurių toks projektas nebūtų įmanomas. Savo resursais prie pirmojo žurnalo išleidimo prisidėjo „Telesoftas“, „KuroNeko“, „Geek Shop“, „Rikis“ bei „Eneba“. Būtent jų dėka skaitmeninė žurnalo versija bus visiškai nemokama.

Jei norite rezervuoti savąją išankstinę žurnalo kopiją, tai galite padaryti „Patreon“ platformoje.

Jei neketinate žurnalo pirkti, bet norite pavartyti pirmąjį žurnalo numerį savo kompiuterio, planšetės ar telefono ekrane, sekite žurnalo naujienas „Facebook’e“.

Jei galvoje pradėjo sproginėti idėjos, kaip „Protagonistas“ galėtų tapti dar geresnis ar įdomesnis, būtinai parašykite laišką žurnalo kūrybinei komandai: ProtagonistasMagazine@gmail.com

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!