Autorius: Artojas

Štai ir parėjo atsakymas į vieną iš savaitgalinių klausimų. Būna užeina nuotaika pažiūrėti kokį filmą, visada paskui nuotaika atseka ir klausimas „Kokį?“. Pastaruoju metu pastebėjau, kad tikrai sunkiai išsirenku kažką naujo ir vis peržiūrinėju DVD iš savo kolekcijos. Legendinis žaidimų kūrėjas ir Metal Gear Solid tėvas Hideo Kojima, išplatino 15 filmų kažkaip įtakojusių MGS seriją sąrašą. Šis sąrašas ir bus atsakymas į mano klausimą. 15 vakarų, suplanuota, nepaisant to, kad daugiau nei pusę šių filmų mačiau. Pažiūrėsiu dar syki.

Filmų sąrašas atrodo štai taip:

The Guns of Navarone
The Great Escape — verta dar ir dėl Čarlzo Bučinskio Bronsono pažiūrėt :).
Goldfinger
2001Space Odyssey

Planet of the Apes
The Deer Hunter
Dawn of the Dead
Full Metal Jacket
Die Hard
Heat
Predator
Black Hawk Down
Children of Men
The Bourne Identity
Casino Royale

Japonijoje šia proga vyksta akcija, siūlanti nuomotis MGS seriją įtakojantį kiną. Google translate puslapį išverčia visai padoriai, tad iškart siūlau užmesti akį. Spustelėjus norimo filmo thumbnail rasit filmo aprašymą ir asmeninį Kojimos komentarą, nurodantį kokią konkrečiai įtaką, kinofilmas turėjo žaidimo serijai. Na pavyzdžiui „Black Hawk Dawn“ minimas kaip filmas atsakingas už MGS4 aplinkas ir apšvietimą. Iš The Children of Men pasiskolinti operatoriaus darbo niuansai (beje pamatęs filmą sąraše aš taip ir pagalvojau :)). „Predator“ ir „The Deer Hunter“ įtakojo Sneiko aksesuarus, oktokamo kostiumą ir skarelę. Būtent šios trumpos Hideo pastabos ir suteikia papildomo akstino filmą pažiūrėti kitomis akimis. Na bent jau man…

Kaži kelis iš jų rasiu nuomoje? Tris paskutinius esančius sąraše jau esu įsigyjęs, tai nuo jų ir pradėsiu. O su kitais bus vargo. Bet vargas vertas to!

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!