GeekPropaganda kalbasi su iliustratore bei Vilniaus Dailės Akademijos dėstytoja Iveta Kirstukaite.

Toliau sėkmingai nušviesdami grafikos kūrėjus Lietuvoje, GeekPropaganda šiandien nedideliam 3 blitz-klausimų pokalbiui pasikvietė Ivetą Kirstukaitę – iliustratorę, kurios darbus dažniausiai galite sutikti kompiuterinių žaidimų industrijoje. Stilizuotą skaitmeninę iliustraciją dažniausiai besirenkanti autorė šiandien ne tik kuria, bet ir dalinasi savo žiniomis su Vilniaus Dailės Akademijos studentais.


Iveta, kur dažniausiai galime sutikti tavo kūrybą?

Priklauso nuo projektų, esu dirbusi prie mobilių žaidimų kūrimo, motion-comic iliustracijų, kortų iliustracijų, knygučių vaikams iliustracijų, komiksų, grodavau būgnais grupėje, o plėsdama akiratį pradėjau dėstyti skaitmeninę tapybą dailės akademijoje. Žodžiu – dirbu prie visko, kas man tuo metu atrodo įdomu, kur įžvelgiu galimybę vienaip ar kitaip tobulėti.

Taip betobulėjant ėmė ir nutiko, kad vos 21-rių ėmei dėstyti kursą Vilniaus Dailės Akademijoje! Nepaisant šio, kokius savo pasiekimus laikai ryškiausiais šiame gyvenimo periode?

Šiais metais baigiau universitetą ir iki tol dirbau dvejose Lietuvos žaidimų start-up kompanijose, freelancindama prisidėjau prie Marvelio Contest of Champions, Breach ir t.t. Užaugau skaitydama Flinto leidyklos knygutes, ir labai džiaugiausi gavus galimybę vieną iš jų iliustruoti. Taip pat džiaugiausi ir ta suteikta proga pradėti dėstyti Vilniaus Dailės Akademijoje būnant 21-nerių. Kadangi esu dar jauna, mane pasiekimais pralenkia daugybė menininkų, būtent tai mane ir skatina įdėti daugiau pastangų ateities projektams.

Pakalbėkime apie tai, kas dedasi aplink: ką manai apie geek-kultūros perspektyvas Lietuvoje?

Lietuva yra gana maža šalis, tačiau šiandien vis tik galiu pakankamai lengvai susirasti grupelę draugų pažaisti stalo žaidimams ar ilgesniems D&D campaign’ams. Stengiuosi dalyvauti kiekviename CG Meetup’e, manau, jog kiekvienas besidomintis skaitmeniniu menu ar žaidimų kūrimu turėtų lankytis šiuose LŽKA organizuojamuose renginiuose.

Kalbant apie meninę sklaidą, manau, jog visuomenė nėra pakankamai supažindinta su lietuvių pasiekimais meno srityse. Šiurpą kelia, kai per žinias rodo, jog numirė grumpy cat’as, o ne kalbama apie Venecijos bienalės laureates. Skaitmeninio meno industrija iš viso yra lyg ir pamiršta, nė karto nemačiau jokių reportažų televizijoje apie lietuvių menininkus, kurie dirba prie Holivudinio mąsto projektų (o tokių – ne vienas). Taigi tikiuosi, jog ši situacija keisis ir ačiū jums už šį “GeekPropaganda” projektą!

Autorės darbų pavyzdžiai:Daugiau autorės darbų rasite: https://www.artstation.com/ivetto