Autorius: Artojas

Panašu, kad vakar bent jau dalinai pavyko atsikratyti amžinai viskuo nepatenkinto bambeklio etiketės. Per paskutinį pusmetį kartu su Kuku kelis sykius lankiausi kine ir vis išeidavau nepatenkintas. Paskui piktai pablogindavau ir šiaip išbambėdavau. Pačiam buvo baisu, kad tuoj pradės imti ir nebekviesti eiti kartu. Antra vertus ir mano pasąmonėj buvo šioks toks kirbesys, kad jei jau į kiną pakvietė kukas, tai ir vėl sutaps, kad žiūrėsim didesnio ar mažesnio lygio šūdfilmį už kurį bus gaila net ir tų 6 sumokėtų litų. Vakar ėjom į Iron Man (Geležinis žmogus). Pasakysiu atvirai, buvo malonu įžengti į baltą gyvenimo juostą. Filmas paliko tikrai gerą įspūdį, nepaisant to, kad į filmą ėjau įsitikinęs, kad po to gailėsiuos.

Amerikiečių filmas, apie amerikietišką komiksų herojų

Su „Iron Man“ komiksų serija išvis nebuvau susidūręs. Teko nemažai skaityti ir dirbti su kitais „Marvel“ darbais, bet „Geležinis Žmogus“ man buvo šiokia tokia misterija. Neesu ir baisingai didelis JAV komiksų kultūros fanas, tačiau pasitaikius progai mielai paskaitau brandesnes istorijos arkas. Todėl nespjaunu ir į filmus apie komiksus (kurie, deja, paprastai neprilygsta knygutėms). Prieš kelis metus, kai komiksai tam tikra prasme buvo mano darbo dalis teko nemažai jų perskaityti. Tada supratau, kad jie gali būti ganėtinai brandūs ir stipriai nustebinti gerąją prasme. Į filmus paremtus komiksais iš esmės išlaikau analogišką požiūrį kaip ir į pačias komiksų knygeles. Tai lengva ir neįpareigojanti laisvalaikio forma. Taip nusiteikęs ėjau ir į „Iron Man“. Viskas ko norėjau, tai gerai praleisti trečiadienio vakarą, juolab kad paskutinės pora savaičių man buvo siaubingai įtemptos, norėjosi jas vainikuoti kažkuo kas visiškai nesujauktų ir taip sujauktų smegenų. Kaip saugumo garantą išsiprašiau sėdimos vietos tarp dviejų vyriokų su kuriais ėjau į kiną, kad tuo atveju jei kažkas nepatiks, galėčiau komentuoti ir visaip gadinti jiems vakarą.


Daug esu matęs skrendančių super herojų. Deja labai retais atvejais filmo kūrėjams pavyksta įrodyti, kad staiga išmokęs skristi veikėjas kaifuoja. Iron Man kūrėjams tai pavyko. Supavydėjau Starkui.

Pats filmo siužetas sukaltas stebėtinai gerai o jo eiga išties tokia, lyg skaitytum komiksų knygelę. Tai filmas pristatantis Geležinį Žmogų kaip super herojų plačiosioms masėms, tad jame yra viskas ko reikia. Veržli pradžia ir ganėtinai aiškus pradinis Tonio Starko portretas. Savanaudis genijus, pasikėlęs šmikis juntantis aistrą tik dviems dalykams gyvenime. Savo darbui ir savo laisvalaikiui. Vėliau kaip ir kiekvienam komikse vienas vienintelis įvykis apverčia visą personažo gyvenimą ir jis per maždaug 5 minutes tampa rūpestingu super herojumi. Filme taip pat yra ir visi kiti būtini komiksui elementai. Išdavikas ir epinis niekšas, geras draugas, paprastas, bet skanus humoras, serija mini dvikovų ir kautynės su esminiu bosu. Paskutinis bosas kaip ir priklauso yra gerokai didesnis ir stipresnis, bet durnesnis, todėl leidžiasi išduriamas.


Audi product placement’as. Iš pradžių buvo visai simpatiškas, tačiau į filmo pabaigą ėmė darytis įkyrus.

Labai patiko teisingais intervalais išdėlioti meilės ir sąžinės reikalai. Tiek vidinė Tonio Starko kova su senuoju aš, tiek jo meilės (moterims, moteriai ir tėvynei) reikalai filme pavaizduoti. Labai neįkyriai. Trumpais epizodais. Šioje vietoje reik pagirti filmo statytojus, kad nevystė titaniko lygio istorijos ir nepasidavė patriotiniam vajui. Tiek kiek reikėjo parodyti parodė. Ir nė žodžio daugiau. Visai kaip komikse, kurio balionėliuose telpa tik tam tikras kiekis žodžių.

Labai nustebino bendra filmo kokybė. Sakyčiau gera vaidyba, smagūs nesudėtingi dialogai, gera foninė muzika ir debesis padorių specialiųjų efektų. Sėdi žiūri, krizeni ir nesuki sau galvos. Manyčiau tai būtent tai ko reikia. Iš filmo išėjau gerokai pasitaisiusia nuotaika. Nesvarbu, kad šiandien didesnės jo dalies nebeprisimenu (išskyrus kelis neblogus Starko juokelius), vakar vakarą praleidau labai gerai.

Eikite į filmą jei:
• Esate neabejingi Marvel komiksams
• Norite neįpareigojančiai atsipalaiduoti
• Mėgstate specialiuosius efektus
• Patinka kuris nors iš filmo aktorių
• Esate „Audi“ fanas

Į filmą neeikite jei:
• Nemėgstate komiksų (jei neesate skaitę, tai dar nereiškia kad nemėgstate)
• negalite pakęsti pigios mokslinės fantastikos, skraidančių superherojų, didelių robotų etc.
• Esate nihilistiškai nusiteikęs (nors aš nuėjau būdamas tokios nuotaikos ir nieko :)).
• Nemėgstate „Audi“
• Nervina filmai kurių detales išsimiegoję pamirštate

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!