Autorius: Patarejas

Tai įrašas su ilga istorija, bet galiausiai iš personalinių “nuotykių” viskas susivedė į lyginamąją Didžiosios Britanijos internetinių video žaidimų parduotuvių analizę. Kad atsipaistytumėte paskutiniame penkių žodžių junginyje, paaiškinu – kalbėsiu apie geras video žaidimų kainas siūlančias video žaidimų parduotuves, prekiaujančias fizinėmis žaidimų kopijomis. Tad iš esmės tai skaitalas konsolininkams, nes PC fanai yra pakankamai protingi, o fanatikai – pernelyg “protingi”.

Remdamas asmenine ir kolegų patirtimi, kalbėsiu apie penkias internetines parduotuves, gabenančias žaidimų dėžutes į Lietuvą iš ūkanotojo Albiono – HMV, Game, Amazon, Shopto bei Zavvi.

HMV
http://www.hmv.co.uk

Bendra informacija: “His Master’s Voice” – sako HMV abreviatūra – kompanijos, kuri įsikūrė 1921-aisiais metais ir iš to laikmečio “atsitempė” į gramofoną spoksantį šuniuką Nipperį. HMV yra didžiausias pramogų medijų(muzika, filmai, žaidimai) tinklas Didžiojoje Britanijoje, kurio akcijos kotiruojamos Londono biržoje. Užpernai HMV tinklo apyvarta siekė du milijardus svarų sterlingų, tačiau 2010-ieji metai tinklui buvo katastrofiški. Kai kurių padalinių pajamos krito 90 proc.,  prasti buvo ir bendri visos grupės rezultatai, tad derinantis prie rinkos pokyčių ir siekiant efektyvumo iki 2012-ųjų buvo nuspręsta uždaryti apie 40 HMV parduotuvių.

Ateities barometras: Fizinių HMV parduotuvių tinklas turi prisitaikyti prie skaitmeninės XXI amžiaus realybės. HMV jau ilgą laiką darbuojasi internete, tačiau pirminis apsiribojimas Didžiosios Britanijos rinka ir e-komercijos pamokos, kurių HMV mokėsi iš savo klaidų, apsunkino jų pozicijas internetinėje erdvėje. Fizinis parduotuvių tinklas taip pat tiesiogiai įtakoja internetinio HMV kainodarą, todėl e-prekyboje HMV nėra tokia lanksti, kaip vien tik verslą internete vykdančios kompanijos. Ateitis HMV žada daug iššūkių – nesustabdomas skaitmeninio formato iškilimas, pigiai ir greitai pardavinėjantys konkurentai internete, kritę pardavimai ir milžiniškas nuolatinio išlaikymo reikalaujantis parduotuvių tinklas pasiūlys eilę uždavinių kompanijos strategams.

Aptarnavimas: Internetinėje HMV parduotuvėje galima susimokėti American Express, Visa, Mastercard ir Maestro kortelėmis, tačiau negalima PayPal’u.

Logistika: Siunčiant į Lietuvą, imamas mokestis už žaidimo siuntimą – 2.5 svaro. Problema, kad HMV dėl mažesnių mokesčių verslui, žaidimus siunčia ne iš kontinentinės Jungtinės Karalystės, o iš Gibraltaro, kuris Lietuvoje traktuojamas kaip ne Europos Sąjungos dalis, todėl už prekes gali tekti susimokėti muitą, kurio dydis skaudžiai padidina žaidimo kainą(tam tikrais atvejais 30-40 Lt). Siuntimo terminai – iki dviejų savaičių.

AMAZON

Bendra informacija: HMV

Ateities barometras:

Žaidimų katalogas:

Aptarnavimas:

Logistika:

Apibendrinimas:

SHOPTO

Bendra informacija: HMV

Ateities barometras:

Žaidimų katalogas:

Aptarnavimas:

Logistika:

Apibendrinimas:

ZAVVI/HUT

Bendra informacija: HMV

Ateities barometras:

Žaidimų katalogas:

Aptarnavimas:

Logistika:

Apibendrinimas:

Alternatyvos

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!