Autorius: ricardas

Prasidėjo kasmetinė „Inovacijų savaitė 2019“ – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojamas bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos globojamas renginių festivalis, skirtas įvairioms su technologijų ir kūrybos naujovėmis susijusioms temoms pristatyti. Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija (LŽKA) šiemet jungiasi prie iniciatyvos ir ketvirtadienį vakare kviečia į kūrėjų susitikimą, skirtą inovacijoms žaidimuose.

„Gamedev Meetup: Innovation in Games“ metu žaidimų ir jų technologijų kūrėjai pristatys tris temas. Dr. Mantas Puida ir Renaldas Zioma, daugelį metų dirbantys kompanijoje „Unity Technologies“, pasakos apie naujausias mašininio mokymosi galimybes ir pritaikymą žaidimų kūryboje. Didžiausios Lietuvoje žaidimų kūrimo studijos „Nordcurrent“ žaidimų dizaineris Laurynas Vainius kalbės apie inovacijas bei procesų automatizavimą projektuojant žaidimus. Virtualios realybės sprendimų įmonės „Nieko“ bendraįkūrėjas Eugenijus Stratilatovas apžvelgs naujausias VR platformas, jų panaudojimą skirtingose srityse ir kūrybos galimybes šioje vis dar mažai pažintoje ir greitai besikeičiančioje srityje.

Dr. Mantas Puida, Unity Technologies

„Dirbtinio intelekto progresas žada iš pagrindų pakeisti, kaip žmonės dirba. O ar gali dirbtinis intelektas paspartinti kūrybą? Pranešime apžvelgsime, kaip turinio kūrėjai šiandien gali pasinaudoti dirbtinio intelekto įrankiais ir kas jų laukia netolimoje ateityje. Džiaugiamės galimybe būtent Lietuvoje Unity Technologies jau kelerius metus kurti dirbtinio intelekto variklį, skirtą neuroniniams tinklams integruoti į žaidimus bei naudojant juos paspartinti patį žaidimo kūrimo procesą,“ – pranešimo apie mašininio mokymosi panaudojimo žaidimuose idėją komentavo Dr. Mantas Puida.

„Lietuvos žaidimų kūrėjai visada pasižymėjo noru eksperimentuoti ir inovuoti: tai parodo vieni pirmųjų pasaulyje papildytosios realybės žaidimai, ankstyvi virtualiosios realybės produktai, populiariausio pasaulyje žaidimų kūrimo variklio Unity vystymo mastai Lietuvoje bei gili LT Game Jam kultūra – renginiai, kur šimtai žmonių tą patį savaitgalį kuria žaidimų prototipus. Norime ir toliau skatinti kūrėjus – žaidimų bei kitų kūrybinių industrijų – inovuoti kuo įvairesniais aspektais,“ – sprendimą rengti žaidimų kūrėjų susitikimą „Inovacijų savaitės 2019“ metu komentavo LŽKA valdybos pirmininkas Šarūnas Ledas.

„Gamedev Meetup: Innovation in Games“ renginys vyks rugsėjo 19 d, nuo 18:30, „Swedbank“ salėje Konstitucijos pr 20A, Vilniuje. Įėjimas nemokamas, visi pranešimai bus skaitomi anglų kalba. Renginio paskyra FB.