Autorius: Mangirdas

2015 metais Vilniaus „Siemens“ arenoje įvykęs pirmasis žaidimų kultūros konventas „GameOn“ tapo savotišku katalizatoriumi paskleidusiu tokių renginių madas tarp visų Baltijos šalių. Tačiau ir prieš pirmąjį „GameOn“ vyko eilės kitų renginių, tačiau diduma jų buvo mišrūs arba skirti tik specifinei publikai. Su labai apibrėžtomis tikslinėmis auditorijomis, tokie renginiai dažnai nepasiekdavo visų suinteresuotų ausų, o juose eilę metų lankėsi vis ta pati publika.

Pirmasis mišrus žaidimų kultūros renginys Baltijos šalyse parodė, kad žaidimų kultūra yra įvairialypė, o siūlant daugiau įvairovės, organizatoriai gali sulaukti ir gerokai daugiau dėmesio. Užtenka pažvelgti į tą patį „GameOn“. 2015 metais daugiau nei tuzinas vietinių žaidimų kūrėjų nusprendė sudalyvauti renginyje ir pristatyti savo žaidimus. Praėjus vos metams, jų skaičius padvigubėjo, o prie lietuvių kūrėjų bastiono prisijungė ir svečiai iš užsienio, kurie pamatę lietuviško renginio sėkmę nusprendė tokius suorganizuoti ir savo šalyse.

Šiai dienai Baltijos šalyse galima suskaičiuoti daugiau nei tuziną kasmetinių žaidimų kultūros renginių. Nors kol kas Lietuvoje vykstantis „GameOn“ laikomas didžiausiu, vos po kelių savaičių kaimyninėje Latvijoje įvyks „HyperTown“ festivalis, kuris ketina pasiglemžti šį titulą. Gegužės 26-27 dienomis Rygoje vykstantis renginys – tai savotiškas „GameOn“ atitikmuo Latvijoje. Kaip patys organizatoriai teigia, „HyperTown“ pagrinde bus orientuotas į elektroninį sportą ir neketina apsiriboti tik viena šalimi. Renginio metu įvyks Baltijos esporto lygos finalai, bus suorganizuota žaidimų bei technologijų paroda, cosplay konkursas, gatvės meno paroda ir specialus interneto transliuotojų čempionatas. „HyperTown“ savo facebook paskyroje rašo, kad per ateinančius metus ketina suorganizuoti net tris panašaus masto renginius, kurių kiekvienas aplankys vis kitą Baltijos šalį, tad visai tikėtina, jog renginys netolimoje ateityje atkeliaus ir į Lietuvą.

Estijoje taip pat nuolat vyksta įvairiausi renginiai skirti žaidimų kultūrai. Praėjusį savaitgalį Taline įvyko pirmasis „PlayFair“ žaidimų festivalis sutraukęs daugiau nei 2000 lankytojų. Atskiro paminėjimo nusipelnė ir „MängudeÖÖ“ renginių serija. Balandžio ir rugsėjo mėnesiais Taline įsikūrusiame kino teatre vykstantis žaidimų renginys jau eilę metų organizuoja svarbiausias elektroninio sporto varžybas Estijoje kartu pristatydamas ir nedidelę technologijų parodą. Jau eilę metų šiame renginyje grumiasi ir Lietuvos esporto ekipos.

Daugiau apie žaidimų ir kitos populiariosios kultūros renginius Baltijos šalyse galite sužinoti šios savaitės Žaismo DNR naujienų laidoje: