Autorius: Edvardas Vy

Ilgai lauktas Google Daydream VR įrenginys, apie kurį dar šiais metais užsiminė HTC, nepasirodys.

HTC TechCrunch svetainei pasakė: „Mes vis dar palaikome puikius ryšius su Google, tačiau mes neišleisim savarankiško Daydream produkto vakarų rinkai.“

Įrenginys turėjo pasiūlyti belaidę VR patirtį, kuriai nereikalingas išmanusis telefonas arba išorinė geležis, kaip kompiuteris ar konsolė.

Beje, kompanija paskelbė apie naują Vive įrenginį Kinijos rinkai. Renginys vadinsis Vive Focus. Jis gali pasigirti AMOLED ekranu ir Snapdragon 835 procesoriumi. Įrenginys daugeliu atvejų atrodo labai panašiai, kaip Ocolus Santa Cruz.

Focus funkcija pasiūlys išvirkščią judesio sekimą, kas reiškia, jog vartotojo pozicija, naudojant naująjį įrenginį, bus tiksliai stebima, o tam nereikės instaliuoti išorinių kamerų ar sensorių. Taip pat, fiziškai įrenginys bus visai kitoks, nei šiuo metu egzistuojantis Vive, nes jame bus tolygiai paskirstytas svoris. Ankščiau, Vive būdavo kritikuojamas dėl per didelio sukoncentruoto svorio naudotojo galvos priekyje.

Kaip ir atšauktas Daydream įrenginys, naujasis prietaisas nereikalaus, jog jį prijungtumėm prie kompiuterio ar išmanaus telefono. Programinė įranga bus pasiekiama tik per HTC Viveport puslapį. Tai vis dėlto reiškia, jog prietaisas techniškai bus limituotas.

O svarbiausia yra tai, jog paaiškėjo, kad bent kol kas nėra planuojama įrenginio išleisti vakaruose.

Žvelgiant iš Google perspektyvos, HTC Daydream įrenginio atšaukimą vos ne iškart sekė naujo Daydream įrenginio iš Lenovo paskelbimas. Tai bus jau trečias šios kompanijos VR įrenginys šiais metais. Prieš tai kompanija išleido Windows Mixed Reality ir Star Wars AR, kurį kūrė kartu su Disney, įrenginius.

Šaltinis: MCVuk.com