Autorius: Mangirdas

„Hearthstone“ žaidimas jau skaičiuoja trečiuosius savo gyvavimo metus. 2014-ųjų pavasarį startavęs žaidimas surinko kelių dešimčių milijonų žaidėjų bendruomenę, tačiau neilgai trukus tapo viena iš prestižinių elektroninio sporto disciplinų. Kasmet vykstantys „Hearthstone“ turnyrai sutraukia ne tik tūkstančius apie elektroninio sporto olimpą svajojančių žaidėjų, tačiau ir milijonus žiūrovų akylai sekančių visus didžiuosius turnyrus.

HCT

Būtent šį savaitgalį startuoja ko gero svarbiausias šios vasaros turnyras Hearthstone Championship Tour (HCT), kuris sukviečia geriausius „Hearthstone“ žaidėjus iš viso pasaulio varžytis dėl įspūdingo 100 tūkstančių dolerių prizinio fondo. Turnyro kvalifikacija vienu metu vyksta dešimtyse Europos miestų, o šiemet pirmą kartą HCT Summer Preliminary kovas galėsime gyvai stebėti ir Vilniuje, AntiCafe Time area, kur žais ir vienintelis Lietuvos atstovas šiame turnyre – Džiugas „s8ris“ Martinkėnas.

Šiuo metu Kauno Technologijos Universitete multimedijos technologijas studijuojantis ir kineziterapijos bakalaurą jau turintis Džiugas Martinkėnas pasakojo, kad patekimas į HCT kvalifikacinį turnyrą pareikalavo šiek tiek laiko. „Į turnyrą buvo galima kvalifikuotis dviem būdais – dalyvaujant atviruose kvalifikaciniuose turnyruose arba tiesiog žaidžiant žaidimą namuose keliant savo pozicijas pasauliniame žaidėjų reitinge. Pastarasis būdas pasirodė daug patikimesnis ir savo laiką sukoncentravau būtent tam. Gegužę, pirmą kartą užbaigiau sezoną pirmajame šimtuke ir užsidirbau pirmuosius kvalifikacijos taškus. Po to sekė dar 2 mėnesiai, kurių metu dar pagerinau savo rezultatą, o surinktų taškų kiekis garantavo pakvietimą į turnyrą“.

Paklaustas apie tai, kaip pradėjo žaisti „Hearthstone“, Džiugas pasakojo, kad kolekcinių kortų žaidimus mėgo nuo mažų dienų. „Pirmoji pažintis su kolekcinių kortų žaidimais įvyko dar vaikystėje. Buvau susidomėjęs „Yu-Gi-Oh“ ir „Magic: The Gathering“, bet tuomet šiuos žaidimus žaidžiau dėl smagumo ir nelabai rimtai. Su laiptinės draugais taip pat žaisdavome „Pokemonų“ ir „Digimonų“ kortomis, o kioskuose pildydami savo kalades išleisdavome visus kišenpinigius. Vėliau mėginau ir kitokio žanro žaidimus, tačiau jie buvo per daug varginantys.“

Džiugas Martinkėnas
Džiugas “s8ris” Martinkėnas

„Kaip ir dažnas žaidimais besidominti jaunuolis žiūrėdavau įvairias turnyrų transliacijas ir taip sužinojau apie „Hearthstone“. Norėjau išmėginti kažką naujo ir vos tik įsirašęs žaidimą į kompiuterį jį labai pamėgau“ – pasakojo Džiugas. „Žaidžiau įvairius žaidimo režimus, rinkau savo kortų kolekciją ir ilgainiui tapau tikrai neblogu žaidėju, o oponentų ieškantis algoritmas, pagaliau suteikė progą kautis su „Hearthstone“ profesionalais. Mintis, kad galiu rungtyniauti su geriausiais pasaulyje ir juos nugalėti, įkvėpė mane tęsti žaidimą ir tobulėti.“

Kalbėdamas apie savaitgalį laukiančias kovas, vienintelis į turnyrą patekęs lietuvis sakė, kad tikisi įgauti dar daugiau patirties. „Iki šiol nesu dalyvavęs jokiame didelio mąsto turnyre. Manau, kad turnyrinės patirties stoka gali pakišti man koją pasirodyti ypač gerai, tačiau ketinu atiduoti visas jėgas. Specialiai šiam turnyrui konstruoju kelias kalades, prie kurių profesionalai nėra pratę, ir tikiuosi jog tai gali tapti mano slaptu ginklu. Galbūt pasiseks, galbūt apsijuoksiu, tačiau turėtų būti smagu.“ – šypsojosi Džiugas.

Džiugas savo kovas pradės šeštadienį, o gyvai jį palaikyti bus galima apsilankius „AntiCafe Time Area“ vykstančio renginio metu. Nuo pat penktadienio iki sekmadienio vyksiantis „HCT Summer Preliminary“ renginys neapsiribos vien Džiugo „s8ris“ Martinkėno pasirodymu, lankytojai galės sudalyvauti galybėje linksmų turnyrų mėgėjams, sukurti ir nupiešti savo svajonių kortas, pažaisti „Blizzard“ visatos stalo žaidimus ar net sudalyvauti Blizzard pasaulių įkvėptame protų mūšyje.

Daugiau informacijos facebook įvykyje.