Autorius: Tagio

Sekantys žaidimų pardavimų topus turbūt jau yra įpratę pirmajame trejete kiekvieną savaitę matyti „Grand Theft Auto V“ žaidimą. Tad nestebina ir analitinės agentūros „MarketWatch“ atlikto tyrimo rezultatai, kurie skelbia, kad „Rockstar Games“ kūrinys yra sėkmingiausias visų laikų pramoginis produktas.

Pasak analitikų skelbiamos informacijos, „Grand Theft Auto V“ kūrėjams atnešė 6 mlrd.  JAV dolerių pajamų, kuomet jo sukūrimas kainavo 265 mln. JAV dolerių. „MarketWatch“ žaidimą palygino su daugiausiai pajamų surinkusiu filmu „Avatar“, kurio sukūrimas kainavo 237 mln. JAV dolerių, o kūrėjams atnešė 2,8 mlrd. JAV dolerių.

„MarketWatch“ analitikas Doug‘as Creutz‘as pažymi, kad vertinant filmų pajamas reikėtų pridėti dar apie milijardą JAV dolerių, kuris yra surenkamas iš DVD diskų ir transliavimo internetu tarnybų, tačiau net ir tokiu atveju pajamos nė iš tolo neprilygta „Grand Theft Auto V“ pajamoms.

Praėjusių metų pabaigoje „Grand Theft Auto V“ pasiekė 90 milijonų parduotų kopijų skaičių. Tiesa, „MarketWatch“ ataskaitoje nėra atskleidžiama, ar 6 mlrd. JAV dolerių pajamos yra surinktos pardavus šį žaidimo kopijų skaičių, ar įskaičiuojant ir papildomas išlaidas žaidime, kurios taip pat atneša „Take-Two“ nemažai pajamų.

Arčiausiai „Grand Theft Auto V“ patirtos sėkmės yra du „Call of Duty“ serijos atstovai. Šiuo metu „Call of Duty: Modern Warfare 3“ parduotų kopijų skaičius siekia 26,5 milijonus, o „Call of Duty: Black Ops“ – 24,2 milijonus.

„Grand Theft Auto V“ debiutavo Xbox 360 ir PS3 konsolėse 2013 metais. 2014 metais buvo išleistos žaidimo versijos, skirtos Xbox One ir PS4 konsolėms, o 2015 metais žaidimas tapo prieinamas ir asmeniniuose kompiuteriuose. Pasak tyrimų agentūros „NPD Group“, praėjusiais metais žaidimas buvo šeštas labiausiai parduodamas žaidimas Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Su detaliai ataskaita galite susipažinti „MarketWatch“ puslapyje arba kiek mažesniame informaciniame grafike.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!