Autorius: Mangirdas

Šiuolaikiniai kompiuteriniai žaidimai savo pasakojimams dažnai skolinasi įvairias istorines detales, tačiau istorinis tikslumas daugelyje žaidimų nelaikomas prioritetu. Vis tik kai kurie žaidimų kūrėjai įdeda papildomų pastangų ir laiko, kad savo vaizduojamus istorinius įvykius atpasakotų kuo tiksliau.

Iš tiesų, pamatuoti istorinį tikslumą žaidimuose yra be galo sunku. Žaidimai, kurie yra be galo tikslūs istoriškai dažniausiai gaunasi pernelyg komplikuoti ir gerokai mažiau smagūs eiliniams žaidėjams. Tačiau egzistuoja ir keletas išimčių.

Viena populiariausių šiuolaikinių strategijų „Total War“ visuomet buvo paremta istoriniais šaltiniais. Pavyzdžiui, serijos žaidimas „Total War: Attila“ ypač puikiai atvaizdavo Vakarų Romos imperijos žlugimo laikotarpį ir pristatė žaidėjams gyvą žemėlapį, kuris atvaizdavo kultūrinius, politinius ir kitus aplinkos iššūkius su kuriais susidūrė Vakarų Romos imperija savo saulėlydžio metais.

Kita ypač svarbi žaidimų serija, kurią įkvėpė istoriniai šaltiniai yra „Assassin‘s Creed“ serija. Nors pačių žaidimų siužetai neturi daug bendro su realiais istoriniais įvykiais, tačiau atskiros žaidimų detalės tikrai vertos paminėjimo. Žaidimo kūrėjai išties nepatingėjo siekdami atkurti autentišką žaidimo laikotarpio aplinką kiekviename naujame „Assassin‘s Creed“ žaidime. Savo komandoje turėdami dešimtis istorikų, „Ubisoft“ sugebėjo sukurti realistiškus Renesanso laikotarpio Florencijos, viduramžių Jeruzalės ar Viktorijos laikų Londono paveikslus. Nuo eilinių kompiuterio valdomų personažų veiksmų, iki smulkių ir tik specifiniam laikotarpiui būdingų architektūros detalių – „Assassin‘s Creed“ serija tapo puikia gyvąja enciklopedija norintiems sužinoti daugiau apie tam tikrus istorinius laikotarpius.

Egzistuoja ne viena dešimtis istorinių žaidimų, kurie seka ir ne tokius senus laikotarpius. Pasaulinių karų tematika ypač populiari šiuolaikinėse šaudyklėse. Tokie žaidimai kaip „Battlefield 1“ ar „Verdun“ sekė pirmojo pasaulinio karo įvykius, o „Call of Duty“, „Medal of Honor“ ar „Brothers in Arms: Road to Hill 30“ koncentravo savo dėmesį į svarbiausius antrojo pasaulinio karo susirėmimus. Taip pat gausu istoriškai tikslių, šaltąjį karą vaizduojančių žaidimų – „Papers, Please!“, „Command and Conquer: Red Alert“, net tas pats „Call of Duty: Black Ops“ gali būti puikūs šaltojo karo laikotarpio mokytojai.

Jei įdomu, kaip atskiri žaidimai vaizduoja pasaulio istoriją, daugiau apie šio tipo žaidimus galite sužinoti šios savaitės Žaismo DNR naujienų laidoje: