Autorius: Artojas

Nors senus metus palydėjau ramiai, o naujus sutikau dar ramiau, kažkodėl vistiek truputį skauda galva. Greičiausiai dėl peršalimo. Nustebau supratęs, kad tai netrukdo prisėsti prie PC ir pažerti keletą eilučių apie praeitus metus.

Metų įvykis

Žinoma kelionė į Leipcigą. Ilgai svajojau apie kažką panašaus ir niekad nedrįsau spėti, kad spontaniška idėja išsirutulios į tokią puikią kelionę. Gilų įspūdį paliko ne tik paroda, bet ir joje sutikti žmonės. Vis tik šilčiausi įspūdžiai susyję su bendrakeleiviais. Ryčka iš PC gamer, Jovaiša iš CBL žaidimai ir Blacknemo iš games.lt. Visi apturėjom nerealių akimirkų ir ilgų pasisėdėjimų prie vietinio būzo. Dar syk didelis Ačiū visiems.

Metų žaidimas

Po ilgų svarstymų priėjau išvados, kad daugiausiai emocionalaus džiaugsmo bei maloniausius vaizdus akims vis tik sugeneravo Metal Gear Solid 4. Nuostabus žaidimas, dramatiškas siužetas, puiki grafika ir tuntas įvaiuriausių minčių likusių galvoje dar ilgai po to, kai įveiktas žaidimas jau ilsėjosi stalčiuje. Jei 2008 nesužaidėte MGS4 rekomenduočiau tai padaryti šiemet.

Labiausiai nudžiuginę žaidimai

Pernai, bent jau mane labai nudžiugino visas tuntas netikėtų projektų. Labai sužavėjo King’s Bounty sugrįžimas. Teigiamai nustebino ir tikrai nuostabius įspūdžius paliko GTA4. Ypač daug džiaugsmo (trumpam) suteikė Spore ir (kur kas ilgesniam laiko tarpui) Little Big Planet. Lūkesčių pilnai nepateisino, bet tikrai daug malonių akimirkų suteikė Dead Space, Red Alert 3 ir Fallout 3.

Metų Crush

Tai ant ko labai rimtai šiemet sėdau… Ritmo žaidimai. Šiemet pareikalavo tikrai nemenkų investicijų ir suteikė nepakartojamų akimirkų. Tikrai džiaugiuosi visais ir kiekvienu prikiniu, nežiūrint į tai, kad tarpe jų buvo ir vidutiniškų dalykų. Kalbu apie Rockband, Rockband2, Guitar Hero (III, Aerosmith, World Tour), Audiosurf ir nesenai namuose atsiradusį Lips. Šie žaidimai pavertė metus išties muzikaliais. Tai, kad šiemet mano audio kolekciją papyldė nauji Queen, Rolling Stones, Lynyrd Skynyrd, Metallica albumai tikrai nėra atsitiktinumas. Neatsitiktinumas ir tai, kad artimiausiuose planuose yra numatyti dar keli roko grandų albumai. Meilę geram rokui (tiksliau gerai muzikai apskritai) ketinu puoselėti ir toliau. Tiek žaidimuose, tiek gyvenime.

Lietuviški metai

2008-aisiais buvo tikrai daug smagių nutikimų kurie susiję ir su Lietuva. Turėjome Borno akibrokštą, puikųjį Battlefield Bad Company prie kurio sukūrimo prisidėjo ir pora Lietuvių. 2008-ieji buvo puikūs ir Lietuviškai Ivolgamus studijai, puikiai pasirodžiusiai su Fading Shadows žaidimu ir sukūrusiai naujausią žaidimą apie Shreką. Lietuviškoje medijoje išties stipriai pasirodė indie komanda 3J. Savo apdovanojimų dalį susirinko ir Gauminos Stickman‘as. Taip. Pernai apie žaidimus ir Lietuvą kalbėta buvo nemažai. Tas džiugina.

Metų platforma

Turbūt keista bus tai išgirsti iš mano lūpų, bet metų platforma aš laikyčiau… PC. Skubu pasiaiškinti kodėl. Konsolių fronte nieko naujo, galima net teigti, kad konsolių karai savotiškai sustingo tose pačiose pozicijose. Nepaisant šiokių tokių permainų lyderiai išliko tie patys. X360 pirmauja, PS3 vis dar demonstruoja raumenis ir potencialią jėgą, bet konkrečių į nokdauną konkurentus siunčiančių veiksmų, bijau, kad jau nebesulauksim. Wii visus metus buvo tą konsolė kurios visur trūko. Kai pradėjo užtekti konsolių, prasidėjo Wii Fit bumas. Jis tęsiasi iki šiol. Savo žmonai jį užsakiau specialiu kalėdiniu ekspresu, nes tradiciniais būdais gauti žaidimą už protingą kainą praktiškai neįmanoma.
Išties nieko naujo. Tačiau jei priimsime domėn tai, kad pagal kalendorių, tradiciškai šie metai turėjo būti stipriausi konsolinių žaidimų fronte, tektų konstatuoti faktą, kad tai neįvyko. Konsolės turi per mažai išskirtinių projetų, o vizualiai kokybiniai žaidimų rodikliai vangiai skiriasi nuo to, ką gali sugeneruoti standartinis žaidėjo komplektacijos PC. PC lyginant su konsolėmis, šiemet pasirodė taip, kaip realiai turėjo pasirodyti dar po metų ar net šiek tiek vėliau. Toks ciklas tęsėsi pastarąsias dvi konsolių kartas.

PC pasirodė stipriai. Platformos gerbėjai gavo daugumą hitų, dalį jų pavėluotai, dalį jų prastai optimizuotų, tačiau gavo. Šalia to sugeneravo nemažai išskirtinės produkcijos. Kitais žodžiais tariant, pernai kažkokio ypatingo išskirtinumo nepademonstravo nė viena platforma. Kadangi pagal viską PC turėjo likti toli uodegoj, o tai neįvyko, tenka pripažinti, kad 2008-ieji yra PC metai. Greičiausiai padėtis nebesikeis ir artimiausius du metus… Khem… Prirašiau čia erezijų.

Nesusipratimų ir blogos nuojautos metai

Pernai turėjom žiaurų nesusipratimą kai Electronic Arts norėjo įsigyti Take 2. Dar didesnis nesusipratimas yra tai, kad EA to padaryti nepavyko. Aš norėjau, kad tai įvyktų, nes šiame sandoryje mačiau daug potencijos. Štai Activision Blizzard (Vivendi) susijungimo aš nenorėjau. Bet jis įvyko. Manau 2009-aisiais šis reikalas gali atsirūgti kokybine prasme. Pirmieji to ženklai jau yra matomi.

Metų sugrįžtuvės

World of Warcraft: Wrath of the Lich King išbandžiau iš reikalo. Pratęsiau žaidimo laiką iš smalsumo. Žaidžiu iki šiol, nes vėl, besąlygiškai jį pamilau. Ši meilė niekur nedings, kol neišnagrinėsiu viso, vienam žaidėjui prieinamo turinio. Jo ten liko dar minimum mėnėsiui. Vėliau bus matyti. Faktas tas, kad nepaisant visos meilės ar nemeilės žaidimui, tenka pripažinti, kad paskutinis jo išplėtimas yra kokybiškas iki kaulų smegenų. Žaidimuose aš labai vertinu kokybę. Esu sužavėtas ir lenkiu galvą. Tikrai buvau pasipiktinęs tuo, kuo metams buvo virtęs mano mylimas žaidimas. Tikrai džiaugiuosi, kad Wrath of the Lich King išsklaidė dalį abejonių Blizzard kompetencija ir gebėjimu vystyti projektą.
2009-ieji

Nekantriai laukiu daugiau naujienų apie Star Wars MMO. Tikrai noriu šio žaidimo, nors vilčių jį pačiūpinėti dar šiemet mažokai. Nieko. Laukti nebus sunku. Metai dar neprasidėjo, o kalendorius jau pildosi tokiais projektais kaip Empire Total War, kažkas iš Blizzard, Operation: Flashpoint 2, Deus Ex 3, Dragon Age Origins, Rage… Pastebit tendeciją to ką minėjau anksčiau. 2008-ieji buvo apšilimas. 2009-ieji vėl bus PC metai. Einu skalautis burnos… Ir taupyti Upgrade‘ui.
Ką gi… Sveiki atvykę į 2009-uosius. Kokybiško jums eskapizmo :).

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!