Autorius: Mangirdas

Lenkijoje įsikūrusi nepriklausoma žaidimų kūrėjų studija „Nano Games“ girdėta retam. Kompanija kol kas neturėjo savojo hito, tačiau atnaujintas ir konsolėms pritaikytas senas kompanijos kūrinys „ZAMB!“ turi visus šansus tokiu tapti. Pirmoji žaidimo versija „ZAMB! Biomutant Extermination“ pasirodė PC platformoje dar 2014 metais, tačiau didelio dėmesio nesulaukė. Užtat gerokai daugiau kalbama apie „Xbox One“ platformoje startavusį „ZAMB! Redux“.

„ZAMB! Redux“ yra išties unikalus žaidimas, kuris sukurtas būtent draugų poroms. Visos žaidimo mechanikos, lygių dizainas ir paties žaidimo balansas orientuotas į dviejų žaidėjų komandą. Net jei neturite antro pultelio (arba draugo), žaidimas jus suporuos su dirbtinio intelekto valdomu personažu ir nersite tiesiai į įvykių sūkurį.

Žaidimą pradėsime pasirinkdami vieną iš dviejų kosmoso agentų – Cye bei Chrome. Cye yra artimos kovos specialistas, kurio veiksmų arsenalas papildomas ypatingomis galiomis, o štai Chrome personažas pritaikytas kovai per atstumą, kuris kovos arenoje gali statyti įvairius gynybinius bei kovinius bokštus.

Kaip jau tikriausiai supratote, „ZAMB! Redux“ yra tower defence žanro žaidimas, kuris ypač žiba, kuomet žaidžiame su draugu. Abiejų žaidimo veikėjų galios gali būti maišomos, jungiamos ir tobulinamos, taip susikuriant išties unikalią žaismo patirtį. Žaidimas kone kiekviename lygyje pateikia solidų iššūkį, kurį įveiksite tik koordinuodami savo ir partnerio veiksmus, tačiau jei partnerio neturite, kompiuterio valdomų personažų veiksmai kartais gali varyti į neviltį.

Nemeluosime sakydami, kad esame dideli šio žanro ekspertai, tačiau dažna tower defence stiliaus žaidimų problema yra monotonija. Ne išimtis ir „ZAMB! Redux“. Pakankamai mažos kovos arenos ilgainiui gali pasirodyti pernelyg vienodos. Žaismą kiek paįvairina papildomi lygio iššūkiai, visa krūva papildomų galių ir ginklų, tačiau ir jų ilgainiui tampa negana. „ZAMB! Redux“ labiausiai tinka žaidžiantiems neilgomis sesijomis, todėl žaidimo žygis į konsoles yra labai sveikintinas.

Žaidimo kūrėjai prasitarė, kad „Xbox One“ žaidimo versija tai tik pradžia, o žaidimas ilgainiui turėtų atkeliauti ir į „PlayStation 4“ bei „Nintendo Switch“ konsoles. Jei susidomėjote ir apie žaidimą norite sužinoti daugiau, kviečiame apsilankyti kūrėjų svetainėje.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!