Autorius: Mangirdas

Ko gero nerastume nei vieno nuotykių žanro žaidimų fano, kuris nežinotų „Artifex Mundi“ vardo. Kaimyninėje Lenkijoje įsikūrusi studija ne tik kuria, tačiau ir leidžia galybę nuotykių žaidimų, kurie pasižymi ypatinga kokybe. Šiuometiniame „Gamescom“ studija pristatė net 2 naujus žaidimus, kurių sulauksime jau artimiausiu metu.

„My Brother Rabbit“

Dar šiemet turėtume sulaukti „My Brother Rabbit“ žaidimo, kuris labiausiai orientuotas į jaunesnę auditoriją, tačiau patiks ir kitiems nuotykių žanro žaidėjams. Ypač jei mėgstate pasakas…

Žaidimo istorija pasakoja apie mylinčią šeimą, kurioje dukra sunkiai suserga, o tėvai išvyksta ieškoti vaistų nuo ligos. Vyresnis mergaitės brolis pasitelkdamas pasakas bando padėti sesei kovoti su netikėta liga, tad viso žaidimo metu mes valdysime brolio išgalvotą personažą zuikį.

Kaip jau tikriausiai atspėjote, „My Brother Rabbit“ veiksmas vyksta vaiko vaizduotėje, kurioje susipina realus ir siurrealistinis pasaulis. Tai puikiai atsispindi ir žaidimo piešime bei įvairiuose žaidimo galvosūkiuose, kuriuose netrūksta keisčiausiu daiktų, fantastiškų personažų ir įdomių galvosūkių.

Kaip patys kūrėjai teigia, žaidime turėsime 5 skyrius, kurių kiekvienas užtruks apie valandą, tad žaidimą su savo atžalomis galėsite peržaisti per kelias sesijas. Verta paminėti ir tai, kad „My Brother Rabbit“ neturi jokių garsintų dialogų, tad kiekvieną žaidimo detalę bus galima interpretuoti savaip bei kurti savo istoriją. Toks sprendimas taip pat leidžia žaidimu džiaugtis ir tiems žaidėjams, kurie nemoka jokios užsienio kalbos.

Žaidimas bus išleistas PC, Mac bei „Xbox One“, „PlayStation 4“ ir „Nintendo Switch“ konsolėms.

„Irony Curtain: From Matryoshka with Love“

2019 metais „Artifex Mundi“ taip pat ketina išleisti ir šiek tiek vyresnei auditorijai skirtą nuotykį „Irony Curtain“. Sakome vyresnei, nes žaidimo veiksmas, tai puiki Šaltojo karo laikotarpio satyra, kurią supras tikrai ne visi (nors mes žaisdami demonstracinę žaidimo versiją leipome juokais). Kaip patys kūrėjai sako, pagrindinė žaidimo siunčiama žinutė yra ta, kad mes turėtume nuolat kvestionuoti savo valdžią. Ir žaidimo siužete tai puikiai atsispindi.

Žaidime mes valdysime neįvardintos Vakarų šalies žurnalistą, kuris pirmą kartą vizituoja komunistiniame rėžime, kupiname nesusipratimų, kuriozų ir keistų taisyklių. Žaidimo galvosūkiai sukasi būtent apie tų taisyklių paisymą (arba ne), tad norėdami progresuoti, turėsime vykdyti keisčiausius rėžimo Lyderio paliepimus.

Kaip ir „My Brother Rabbit“, „Irony Curtain“ pasirodys PC, Mac bei „Xbox One“, „PlayStation 4“ ir „Nintendo Switch“ konsolėse.