Autorius: Patarejas

“Star Wars: The Old Republic” pristatymas EA ložėje prasidėjo Star Wars/Apple tematikos juokeliais. Pranešėjas lakoniškai įvedė į “Star Wars” frančizę, paminėdamas “The Old Republic” rolę joje, bei tai, kaip “Star Wars” dominuoja populiarioje kultūroje ir kaip viską galima vertinti per “Star Wars” visatos prizmę.

Komentaruose mūsų skaitytojas Simauskas klausė apie R2-Mac. Prezentacija ir prasidėjo nuo šio praktinio juokelio, kai aš paklausiau ar salės kampe stovintis kondicionierius taip pat iš “Star Wars”, į ką pranešėjas atsake “Taip, tai nauja R2-D2 versiją” “Ar jai dizainą kūrė Apple?” “Taip, tai R2-Mac. Jo viduje į vieną grandinę sujungti šeši iPad”.

R2-Mac ir toliau aktyviai dalyvavo visos prezentacijos metu, savo iškalbinga tyla patvirtindamas tuos faktus, kuriuos mums bėre pranešėjas.

Jei dalis jūsų nežino – “Star Wars: The Old Republic” – MMORPG(daugelio žaidėjų internetinis vaidmenų žaidimas), perkeliantis į senosios respublikos laikus. Žaidimas nuo pirmų akimirkų po paskelbimo pozicionuojamas kaip pirmasis pilnai įgarsintas MMO, kuriame istorija vaidina vieną svarbiausių rolių. Žaidimo kūrėjai pastaruoju laikotarpiu tikrai užfloodino internetą informacija apie “SWTOR”, tad senosios respublikos kontūrai ima po truputi ryškėti ir jau galima apčiuopti, kokia bus ta naujoji MMO patirtis.

“Gamescom 2010” metu debiutavo “SWTOR” kosmoso mūšių video. Kaip sakė pristatymo vedėjas, tai realaus laiko kovos, kurių baigtį didžia dalimi lemia ne laivo ar žaidėjo atributai, o sugebėjimai. Kosmoso mūšiai yra kaip savotiškas “SWTOR” mini žaidimas, kuris tikriausiai turės tam tikrą vaidmenį ir istorijoje, ir užduotyse. Mūšiuose žaidėjai dalyvaus savo asmeniniais erdvėlaiviais, tad video klipe galima pamatyti kaip tie laivai atrodys – anonsas parodo bent septynis skirtingų konfigūracijų/modelių laivus.

Pati žaidimo prezentacija nebuvo itin šviežia – buvo parodytas “Hope” treileris, kurį tikriausiai visi besidomintys žaidimu matė, taip pat korporatyviniu formatu buvo plačiau pristatyta pačio žaidimo koncepcija – koks jis bus nerealus, neįtikėtinas ir nepakartojamas. Vertingiausia šio pristatymo dalis buvo gameplay demonstracija. Keturių žaidėjų grupė sužaidė vieną misiją, kuri fantasy pasaulyje tikriausiai tiktų į mini požemio/boso kovos sąvoką. Šios kovos metu pasirodė keletas įdomių “SWTOR” žaidimo grupėje, kovos, bei siužeto vystymo elementų.

Visų pirma labai įdomi detalė dėl dialogų pasirinkimo. “SWTOR” bus tikriausiai pirmas MMORPG, kuriame iliuzinė pasirinkimo laisvė bus itin naudojama. Kritiniuose dialogo momentuose iššoka “Mass Effect” matytas atsakymo pasirinkimo ratukas ir žaidėjas gali rinktis, kaip pasisuks pokalbis su kompiuterio valdomu veikėju. Solo žaidime tai nesukuria nieko nuostabaus, tačiau žaidžiant grupėje yra labai įdomus niuansas. Visi žaidėjai dalyvauja konkrečioje užduotyje/misijoje, ir kiekvienas iš jų pasirenka dialogo atsakymus. Aišku, vienos grupės žaidėjai gali pasirinkti skirtingus variantus, kurie gali skirtis kardinaliai – nuo “Išgelbėk” iki “Nužudyk”, tačiau misijos tęsinys gali būti tik vienas, tad po to kai visi žaidėjai pasirenka atsakymą dialoge, ridenamas virtualus kauliukas ir to žaidėjo, kurio ridenimas 1-100 skalėje būna didžiausias atsakymas, tęsia dialogą su savo pasirinktu atsakymu. Toks elementas sukuria papildomą žaidimo dinamiką grupės viduje, ir tikrai iššauks įdomių situacijų santykiuose tarp grupės žaidėjų.

Kova prieš kompiuterio valdomų oponentų grupę ir mini bosą pateikė atsakymų, kokia bus grupės kovos specifika. Nors ir pasvajodavau apie kažkokių naujų sistemų atsiradimą, “Bioware” nebėgo nuo tradicinio healer-tank-dps trikampio. Tiesa, buvo keletas įdomių variacijų. Oponentų grupę sudarė pora didelių mechaninių botų ir sitų inkvizitorius. Žaidėjų grupę sudarė džedajų riteris, džedajų konsulas, trooper’is ir smuggleris. Džedajų riteris iš karto puolė prie sitų inkvizitoriaus ir kol kiti grupės nariai tvarkėsi su botais, jis vienas kiek atokiau dalyvavo karštoje lightsaber’ių kovoje. Trooper’is “SWTOR” pasaulyje yra tankas, tačiau šioje kovoje tanko judėjimas buvo nepalyginamai dinamiškesnis nei dabartiniuose populiariuose MMORPG. Trooperis daug judėjo, vis atsitraukdamas nuo bot’o, kai šis užsimodavo mirtinai atakai, kuriai pasiekus tikslą, trooperis būtų one-shottinamas. Džedajų konsulas atstatinėjo savo grupės gyvybės taškus, tačiau nemažą laiko kovoje tarpą jis atiminėjo priešo gyvybę artimoje kovoje. Smuggleris naudojo pritrenkiančias granatas ir taiklius blasterio šūvius iš atstumo.

Žaidėjai laimėjo šią kovą, tačiau kaip vėliau minėjo pristatymo vedantysis, jiems paprasčiausiai pasisekė. Prieš kovos demonstravimą jis, tiesa, apsidraudė, kad jei šis pristatymas nepavyks, bus kalti tie žmonės, kurie sėdėjo prie kompiuterių ir kovojo finalinę kovą.

Nuo kitų metų kovo ieškokite manęs in da internetz šio atvaizdo pagalba
Nuo kitų metų kovo ieškokite manęs in da internetz šio atvaizdo pagalba

Po oficialiosios dalies turėjome persikelti į šalia esančią salę ir patys išbandyti “SWTOR”, tačiau turėjome kitą susitikimą, ir hands-on’ą teko perkelti kitai dienai. Ką mes ir padarėme. Kol Artojas buvo pasyvus noob’o prancūzo stebėtojas “Medal of Honor” salėje, aš išbandžiau dvi “SWTOR” klases – trooper’į ir smuggler’į. Demonstracinė versija buvo apribota iki dešimto lygio, tad iš esmės buvo galima susipažinti su klasių sugebėjimais, užduočių sistema, žaidimo pasauliu.

Kova “SWTOR” yra linksma. Nors procesas identiškas kitiems šiuolaikiniams MMORPG – pasirenki taikinį, ir spaudai sugebėjimus veiksmų juostoje. Dėl žemo veikėjų lygio, jie turėjo iki keturių skirtingų, jų klasei skirtų sugebėjimų/veiksmų. Tiek trooper’is, tiek smuggleris turėjo paprastą ir specialią blasterių atakas, granatas, kurios arba darė žalą tam tikrame spindulyje esantiems priešams, arba juos prisvaigina. Smuggleris turėjo priedangos sugebėjimą – galimybė pasislėpti už aplinkos objektų, taip sumažinant priešo šansus pataikyti.

Priešai meta loot’ą, tačiau ne visi. Pirmos užduotys palieka dviprasmius jausmus. Trooperio pirmasis kvestas buvo ganėtinai įdomus, nes evakuaciniame pod’e reikėjo rasti gesintuvą ir užgesinti ugnį. Realiai, tai buvo tik aplinkos objektų paieška ir klikinimas pele. Išėjus į atvirą erdvę pirmieji kvestai buvo klasikiniai – nužudyti kažkiek priešų ar išjungti/įjungti objektus esančius priešų agro zonoje.

Įveikus užduotį, grįžti pas užduoties davėją nereikėjo – misijos įveikimas įforminamas holograminiu komunikacijos prietaisu, esančiu ant veikėjo rankos. Veikėjo sukūrimo lango nerodė, tad kokios galimybės sukurti pakankamai unikalų avatarą, neaišku. Pagal dabartinę prieinamą informaciją, yra atskleistos aštuonios veikėjų rūšys/rasės. Žaidime bus ‘heartstone’ iš “World of Warcraft” atitikmuo – savotiški kelionės pod’ai.

Prekybos ir amatų sistema demonstracijoje nebuvo atskleista, apie ją negalėjo kalbėti ir mano kalbinama “Bioware” atstovė. Ji negalėjo atskleisti nei kokia veikėjo lygio riba, nei tai, kaip keičiasi žaidimas artėjant link endgame. Ji tik leido man suprasti, kad ji žaidžia su itin aukšto lygio trooper’iu ir kad “kuo toliau, tuo darosi įdomiau”.

Iš viso to, ką parodė “Bioware”, galima susidaryti nuomonę, kad riziką buvo stengiamasi apriboti ir visą žaidimą komerciniame kontekste tempti ant “Star Wars” vardo, “Knights of the Old Republic” sėkmės ir jų asmenine kinematografinių pojūčių perteikimo žaidimuose patirtimi.

Iš to, ką pamačiau, galiu reziumuoti, kad “Star Wars The Old Republic” formuojasi į gana tradicinį MMORPG, tačiau tos smulkmenos bei patobulinimai kurie yra atskleisti dabar, ir kuriuos kūrėjas atskleis ateityje, daro “SWTOR” šiek tiek išskirtiniu. Tačiau tai visgi nėra MMORPG žanro revoliucija. Išsamesnę žaidimo išankstinę apžvalgą galėsime pateikti po “SWTOR” betos, į kurią tikimės gauti pakvietimą.

Atrodo, kad “Electronic Arts” elgiasi labai atsargiai, nenorėdami pasakyti to, kas potencialiai gali sukelti dviprasmišką informacijos interpretavimą, ir pakenkti žaidimui dar jam nepasirodžius realiose ir virtualiose lentynose. Investicijos į “SWTOR” yra milžiniškos ir pagal planus turi atsipirkti su kaupu. To galima ir palinkėti EA/Bioware.

Žaidimo pasirodymas planuojamas kitų metų pavasarį.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!