Autorius: Artojas

Heh. Startavo naujas web žaidimukų tinklalapis. Vietoj to, kad pasakočiau kas prie ko pacituosiu laišką kuriuo buvau informuotas apie projektą:

„Siekdamas paskatinti Lietuvos jaunimą aktyviau domėtis Europos Parlamento veikla ir sprendimais EP Informacijos biuras Lietuvoje pristatė interneto svetainę jaunimui www.epopeja.lt , kurioje galima linksmai pažaisti, laimėti prizų ir daugiau sužinoti apie EP darbą. Jaunimui skirtas interaktyvus žaidimas „EPopėja“ nuotaikingai pristato pagrindines sritis, kuriose EP priima svarbius sprendimus, veikiančius piliečių kasdienį gyvenimą.“

Apsilankiau. Kažkodėl spausdamas nuorodą tikėjausi pamatyti kažką panašaus į „Travianą“. Nežinau kodėl taip. Tai ką radau nė kiek nenustebino kaip sprendimas. Sakyčiau idėja sukurti keletą mažų žaidimukų, leisti lankytojams matuotis taškais ir laimėti dovanų puiki. Ir kaip PR priemonė ir kaip laisvalaikio forma nuobodžiaujantiems. Vienok išpildymą vertinu prastai. Tikrai neišbaigtas ir neįkvepiantis projektas. Trumpai apie kiekvieną jo dalį.

Nemalonios emocijos bent jau mane užplūdo vien tik atsidarius pradinį puslapį. Gyvenime vengiu naudoti populiarų interneto ir geimerių išsireiškimą Retarted. Bet būtent šis žodis šovė į galvą atsidarius portalą. Nu kodėl visi personažai kuriuos kažkas paišo vaikams ir jaunimui turi būti išsižioję idiotai su lengvu dauno sindromu. Nemalonu į juos žiūrėt, dar nemaloniau galvot kad jie kuruoja kažkokias EP veiklos sritis. Nepatiko. Tikiu, kad galima nupaišyti personažus atitinkančius sąvokas „linksmas, paprastas, vaikiškas“ nenaudojant akivaizdžių invalidumo požymių.

Kitas dalykas pasirinktas šriftas. Kaip pasakytų vienas veikėjas „božė, božė“. Neįmanoma perskaityt. Viapėja atrodo kaip Virpėja, o vaikui ir į galvą gali nešaut, kad ten via. Ekopėja kaip Ehopėja.  Apatinės skiltys neryškios. Pakviesk draugą išvis nematomas. O juk idėjos autoriai norėtų, kad žaidimą išbandytų kuo daugiau žmonių. Ne?

Ok. Važiuojam žiūrėti žaidimų. Kiekviena *pėja slepia po mini žaidimuką. Pora jų visai žaidžiami su rytiniu kavos puodeliu. Prieš pradedant žaidimą žaidėjas supažindinamas su tematika atitinkančia ES veikla. Gan sudėtingu tekstu, jei kalbame apie vaikus. Jaunimui gal ir pats tas.

Viapėja
Nuobodus žaidimas kuriame reikia vežti tris buratinus ir vengti kliūčių. Mano supratimu puikiai atspindi ES požiūrį į keleivius. Jie buratinai. Galima vežti ir savivarčiu. Europos keliai kaip paaiškėjo irgi tragiški. Kuo arčiau miesto, tuo daugiau juose duobių ir zuikių? Žaidimas per ilgas ir per monotoniškas. Skambantis muzikinis loop‘as gali įvesti į afekto būseną.


Yo! A girdž! Ramiau, ne malkas veži!

Neužskaitom.

Liberopėja
Kiek nuobodokas žaidimas atspindintis asmens judėjimo laisvę ES teritorijoje. Kažkas man čia taip pat nesiklijuoja. Rašoma apie vienodas sąlygas visiems, o žaidime kažkam atverdami kelią, mes jį kažkam užtveriam. Kiekvienas pagal savo prioritetus. Kas praleis mašinas su mirgalkėm, kas limuzinus, kas pirmumą teiks masėms. Žaidime taip pat yra klaidelė. Jei važiavimo kryptis pakeičiama mašinai kirtus stop linija, ji varo per plytą.

Kaip žaidimuką gal ir užskaitom, bet tikrai nemanau, kad jis teisingai atspindi žinutę kurią norėtų ištransliuoti EP. Čia labiau tiktų Pipes tipo puzlas kurio metu reiktų sugalvoti, kaip atitverti kelius, kad absoliučiai visi galėtų judėti laisvai. Free hint eh?

Epopėja
Galima sakyti tiesioginis Bejeweled ir panašių žaidimų ripoff‘as ekologine tematika. Bet vah! Ten kur sugebėjo nusižiūrėti, atsirado ir prasmė. Šis žaidimukas žaidžiasi smagiausiai, o ir prasmę atitinka labiausiai. Jei surūšiuoji šiukšles jos išnyksta ir dar gauni taškų. Viskas taip kaip ir turi būti…

Tiesa. Idėja daryti šiukšles tik iš kontūro ir gan blyškias yra niekam tikusi. Akivaizdu, kad dailininkai nebandė žaisti to ką pripaišė. Tikrai sunku orientuotis tam baltam/margam fone slankiojant neryškius objektus. Dievaži sugadins vaikams akis su tokiais sprendimais.

Bet.. Na tarkim, kad užskaitom. Nors vogti negražu, bet kai kitaip neišeina…

Unipėja
Už lygias teises visiems nepriklausomai nuo ūgio, svorio, rasės, klasės, odos spalvos, etc. Idėja ištransliuota gan aiškiai. Prie tramplyno renkasi skirtingi geek‘ai, o žaidėjas turi scorched earth stiliumi parinkti judėjimo kryptį ir stiprumą. Yra vėjo faktorius. Tik, kad nelabai aišku ką jis įtakoja. Šiaip įdomu žaisti, kol vektorių tampai random principu. Kai pradedi stengtis tampa nuobodu.

O čia buržujus su trečdaliu Lietuvos biudžeto lagamine. Va jį tai pašokdinsiu!

Toks „tarkim“ variantas. Tarkim pusėtinas žaidimukas. Tarkim kažkiek atspindi žinutę kurią bando transliuoti EP.

Biudžetopėja
Kažkaip turėtų atspindėti EP darbą skirstant biudžetus. Visokių  minčių kilo. Nekomentuosiu. Patys pažiūrėkit.


Kur dingsta pinigai?

Vartotopėja
Žaidimas gan aiškiai atspindi žinutę, bet yra baisiai, baisiai nuobodus. Ir paprastas. Ir dėl to begalinis. Reiktų bent keturis sykius pakelti sudėtingumo kartelę jei kūrėjai nori, kad žaidėjai sąžiningai stengtųsi žymėti prekes. Kitokiu atveju… Kitokiu atveju jie tyčia praleis genetiškai modifikuotus pomidorus ir kosminius mobilaus ryšio tarifus vien tik tam, kad šis žymėjimo košmaras kada nors baigtūsi!

Reziumė paprastas. Tie kas darė šį projektą žaidimų nežaidžia. Daryta tam, kad padaryt. Tep lep ir vat jums liapsusas. Viskas paremta klaidingu įsitikinimu, kad banalus flash = fun. Taip nėra. Gyvenčiau ne Lietuvoje tai pamanyčiau, kad kūrėjams tiesiog nutiko nesėkmė. Dabar gi slegia slogi mintis, kad projektui labiausiai ir pakenkė tai, kad jis buvo vykdomas Lietuvoje. Švogerių krašte.

Projektas nedraugiškas vartotojui, neįtraukiantis ir vargu ar atliekantis savo misiją. Kadangi projektas menkutis, tai ir klaidelės jame lengvai pataisomos
. Jei dar liko biudžeto, gal ir pataisys.

P.S. „Nors žiūrint į kūrėjų portfolio, peršasi ir kita mintis. Chaltūra.“