GeekPropaganda rubrika "Grafika Lietuvoje" pristato koncepcijų dizainerį, kurio populiariosios kultūros įkvėptus darbus šiandien mato visas pasaulis.

Vilnietis Edgaras Černikas – koncepcijų dizaineris (concept artist), savo išskirtinius sugebėjimus dažniausiai naudojantis video žaidimų bei animacijos kūrybai. Paklaustas, kaip eiliniam mirtingajam pristatytų savo profesinę sritį, Edgaras atsakė, jog “tai tokia sritis, kurioje turime sugalvoti ir nupiešti dar nematytus objektus, aplinkas, veikėjus, mašinas bei spręsti problemas dizaino procese. Tai nėra išbaigtos iliustracijos piešimas, kaip būtų galima pagalvoti.”.

Nors karjeros eigoje savo darbais prisidėjo ir prie ne vieną tarptautinį apdovanojimą laimėjusių reklaminių projektų, savo sielai mieliausiu autorius išskyrė po visiems gerai pažistamu “Hot Wheels” pavadinimu užgimusį projektą.

“Išskirčiau vieną darbą, kuriame turėjau galimybę nuo pradžios iki galo sukurti koncepciją žaisliniam automobiliui Mattel “Hot Wheels” kompanijai. Labiausiai patinka prisidėti prie projektų, kuriuose dominuoja technika ar mašinos, tikriausiai dėl to tai ir yra mieliausias pasiekimas”.

Autoriaus nuomone, Lietuvoje geek-kultūra, kaip ir pati koncepcijų dizainerio profesija, yra vis dar ganėtinai nišinė, tačiau pamažu auganti ir ypatingai stebinanti augančia renginių kokybe. “Tokio (geek – red.past) pobūdžio renginiai leidžia patirti kažką naujo ir taip prisideda prie įkvėpimo bei noro tobulėti profesiškai. Viso to rezultatas – naujas turinys, kurį kiekvienas prijaučiantis sukuriame pasauliui” – pasakoja Edgaras, na, o mes tikimės, kad jo žodžiai įkvėps savo perspektyvomis abejojančius Lietuvos kūrėjus ir netrukus pamatysime daugiau lietuviškų geekų pasaulinėje rinkoje!Daugiau autoriaus darbų galite rasti čia: https://edgarascernikas.com/projects