Greitai 25-metį švesianti E3 žaidimų konferencija vis dar neabejotinai yra laukiamiausias video žaidimų kultūros renginys pasaulyje. Dešimtis tūkstančių lankytojų renkantis pop-kultūros įvykis dar šimtą kartų tiek žiūrovų sulaukia ir prie kompiuterių ekranų. Čia sužinomos svarbiausios kompiuterinių žaidimų pasaulio naujienos iš aukščiausio lygio rinkos atstovų.

Šiemet pirmą kartą per visą konferencijos istoriją E3 praleidžia “Sony”, tad iš jų naujienų galime nesitikėti, tačiau mūsų laukia krūva kitų, ne mažiau įspūdingų rinkos gigantų.

Microsoft

“Sony” pasitraukus iš 2019 m. konferencijos, “Microsoft” stoja į renginio dėmesio centrą. Kompanija žada kaip niekad didelio mąsto pranešimus, kurių tarpe, kaip šiandien jau žinome, bus ir 14 first-party žaidimų. Taip pat kiek anksčiau Microsoft išdavė, jog per E3 išgirsime ir naujos kartos Xbox konsolės, prie kurios įmonė dirba jau ne vienerius metus, naujienas. Ar tai bus galutinio produkto pristatymas ar tik dar vienas paerzinimas – sužinosime konferencijos metu.

Nintendo

Susikibę rankutėmis ir pasipuošę ryškiomis spalvomis į E3 atkeliauja krūva Nintendo žaidimų! Pokemon Sword and Shield, Animal Crossing Nintendo Switch konsolei, Luigis Mansion 3, The Link’s Awakening remake, Super Mario Maker 2 ir dar keletas kitų. Tikėtina, kad sulauksime ir keleto netikėtų pranešimų, o jei taip nutiks – ši konferencija bus viena ryškiausių Nintendo konferencijų istorijoje.

Ubisoft

Ne paslaptis, jog iki 2020m. pavasario “Ubisoft” leidyboje turi pasirodyti trys, kol kas dar neįvardinti AAA klasės žaidimai, tad turime nemažus šansus šių metų E3 konferencijoje sulaukti net trijų didelių pranešimų.

Po to, kai vienas iš Ubisoft kūrėjų savo twitter paskyroje “pajuokavo” apie kuriamą “Splinter Cell” žaidimą, pusė šios įmonės produkcijos gerbėjų vis dar šventai tikisi, jog vienas iš konferencijos pranešimų bus skirtas būtent šiam žaidimui. Antruoju žaidimu gandonešiai skelbia “Watch Dogs 3”, tačiau tai nėra patvirtinta informacija. Taip pat pasklido gandai, jog “Ubisoft” pristatys savo naują kūrinį “Roller Champions”, kurio vizualinė medžiaga kiek per anksti nutekėjo į internetą, bei galimai netgi atskirą prenumeratos paslaugą savo produkcijai.

Splinter Cell

Bethesda

Pripažinkime, po to kas 2018 m. vyko po Bethesda antspaudu, niekas nieko gero iš šios studijos nebesitiki. Deja, panašu, kad pačiai studijai taip neatrodo – į šių metų E3 konferenciją Bethesda atvyksta pasiruošusi nušviesti dažnai “blogiausiu 2018 m žaidimu” tituluojamo “Fallout 76” atnaujinimus, esminius patobulinimus ir ateities planus. Atvirai sakant, mes kiek nustebome, kad jiems užteko drąsos!

Tikėtina, kad vien užsiminus apie “Fallout 76” studijos atstovai bus nušvilpti, tačiau čia į areną galės įšokti kiti garsūs pavadinimai: Wolfenstein, Doom Eternal ir keletas naujų projektų iš “Dishonored” bei “The Evil Within” kūrėjų. Tikėkimės, kad šiemet kompanija savo dėmesį skirs daugiausiai vieno žaidėjo žaidimams.

Nusivilti belieka tiems, kurie laukė “Starfield” arba “The Elder Scrolls VI” naujienų: Todd Howard’as patvirtino, jog apie šiuos RPG kalbama nebus.

Square Enix

Dar vienas nusivylimas po praėjusių metų konferencijos atkeliauja su viltimi nekartoti savo klaidų. 2017 m. pradžioje anonsuotas Avengers žaidimas iki šiol buvo ypatingai slepiamas, tačiau kada gi dar, jei ne iškart po “Endgame” sėkmės, būtų tobulas laikas filmo herojų įkvėpto žaidimo pristatymui?

Taip pat užtikrintai laukiama Final Fantasy VII Remake pranešimo. Sakoma, kad jei abu šie žaidimai bus kokybiškai pristatyti E3 konferencijos metu, gal žmonės net pakeis nuomonę apie Square Enix pasirodymą renginio metu…


E3 konferenciją kartu su visu pasauliu galėsime stebėti birželio 11-14 dienomis.