Autorius: Patarejas

Žaidimai su reitingu E (visiems) pagal PEGI standartus turėtų būti patys nekalčiausi ir tinkami bet kokio amžiaus žaidėjui – nuo mažiausio pirdžiaus, kuris jau gali suvokti kas tai yra kompiuterinis žaidimas ir jį žaisti, iki didžiausio bezdaliaus, DAR galinčio suvokti kas tai yra ir kaip tai daryti. Kai ką tik pradėjęs žaisti “Viva Pinata: Trouble in Paradise” turėjau sušerti saldaininį zuikutį į mano sodą užklydusiai saldaininei lapei, abejoju ar tai visgi teisingas reitingas. Zuikučio gi… gaila.

Mažojo sodininko, gyvuliukų mylėtojo svajonių strategija Viva Pinata – tai daugiau keistas, nei originalus žaidimas. Pirmąsyk pasirodęs 2006-aisiais, jis to neslėpdamas, taikėsi į The Sims ar Animal Crossing auditorijas ir jam pavyko. Šiemet pasirodžiusiame tęsinyje, žaidėjui siūloma ta pati žaidimo mechanika tik su nemažais papildymais, nedideliais patobulinimais ir praplėstomis galimybėmis. “Viva Pinata: Trouble in Paradise” žaidimo tikslas – iš pliko žemės sklypo sukurti gražų sodą, į kurį atklystų ir galiausiai jame apsigyventų įvairiausi popieriniai gyvūnėliai -pinjatos.

viva2
Maksimas baigė M. Riomerio universitetą – svajojo tapti policininkų. Krizei pasibeldus tapo Rufijanu. Kepurėlę nešioją kaip žlugusių svajonių simbolį.

Centrinės Amerikoje vyraujančiose tradicijose – pinjata, realaus gyvūno formą turintis tuščiaviduris objektas, prikimštas saldainių. Per gimtadienio šventes ji būna pakabinama, ir vaikai lazdos pagalba stengiasi vožtėlti per pinjatą taip, kad sprogdama ji pabertų saldainių lietų. Įdomumo dėlei vaikų akys užrišamos. Kokį tai vaidmenį turi žaidime? Na iš esmės, manau, tokį ‘stiliaus’ sprendimą kūrėjai priėmė vien dėl E reitingo. Suprantate – pinjatos tai ne labai mieli žvėreliai, tai popierinės figūros, be kraujo ir mirties baimės. Pinjatos didžiausia svajonė – nukeliauti į vakarėlį ir pradžuginti gimtadienį švenčiantį vaiką. Jūsų tikslas įgyvendinti šią svajonę.

Žaidimo mechanika – iš pirmo žvilgsnio paprasta strategija, kurioje, naudodamiesi suteikiamomis priemonėmis – kastuvėliu, laistytuvėliu, augalų sėklomis, reljefo formavimo įrankiais ir pan. kuriate aplinką, o įsikūrus jūsų sode pinjatoms, derinate jų interesus, siekdami hipiškos aplinkos. O kas gi mus motyvuoja? Aišku – blogiukai. Situacija tokia, kad pinjatų rojuje yra savas velnias – profesorius Pesteris, bei jo parankiniai – rufijanai. Problemos pinjatų saloje iškyla tuomet, kai minėtieji parankiniai sunaikina pinjatų duomenų bazę, tad žaidėjui iškeliamas tikslas šiuos duomenis atstatyti.

viva3
Gali žaisti vienas, gali su tečiu, mama ar katyte murzina.

Lyginant su pirmuoju žaidimu, kūrėjai Rare papildė pinjatų biblioteką papildomomis rūšimis, taip pat sukūrė papildomas zonas, kuriose neršia retos egzotiškos pinjatos, ir kuriose negalima užsiimti sodininkyste. Jų paskirtis žaidime – spąstų statymas ir egzotiškų gyvūnėlių sugavimas per persikėlimas į savo sodą. “Trouble in Paradise” atkeliavo su nemažu online paketu. Jau pirmose internetinėse pinjatų lenktynėse mano prisijaukinta laputė laimėjo pirmą vietą, o paskui dar pabandė sudalyvauti ir grožio konkurse. Nesėkmingai. Laimėjo zuikutis.

“Trouble in Paradise” taip pat turi galimybę žaisti dviese: Tėtis + vaikas + Viva pinata = džiaugsmas ir laimė namuose, bei neskausmingai kontroliuojamos vaiko valandos prie kompiuterio. Žaidimas, rodos turi viską ko reikia, bet…

Aš norėjau pamilti Viva Pinata, tačiau tikriausiai nepapuolu į tą Everyone žaidėjų intervalą, kurį išsikovojo žaidimo kūrėjai. Tai galbūt skonio reikalas, tačiau aš negaliu pakęsti žaidimo kameros valdymo, jo gražios ir baby-friendly, tačiau iš esmės itin user-not-friedly vartotojo sąsajos. Taip pat negaliu kultūrinėje prasmėje susitapatinti su pinjatų siužetu – man artimiau būtų kokie vėlykiniai margučiai, ar kūčiukai. Ir pats žaidimo geimplėjus iš esmės nėra kažkuo ypatingas. Man.

viva4
Iš pradžių pinatos būna monochrominės. Apsigyvenusios jūsų sode sutviska visom įmanomom spalvom.

Tačiau jeigu… jeigu aš į žaidimą pažiūrėčiau kitomis akimis. Šiek tiek didesnėmis ir jaunesnėmis, tai nuoširdžiai galėčiau teigti, kad jūsų mažajai atžalai – sūnui, dukrai ar kitam pradedančiajam geek’ui, Viva Pinata gali padėti įgyti pirmuosius vadybos pagrindus. Taip taip taip – žaidime reikės priimti sprendimus, ieškoti kompromiso, auklėti savo sodo gyventojus, rūpintis aplinka. Tokiu požiūriu Viva Pinata – tikrai prasmingas ir rekomenduotinas – net labiau už The Sims, su visomis jų žmogiškosiomis nuodėmėmis ir tamsiosiomis pusėmis.

Viva Pinata išskirtinė tuo, kad ji yra tyra iki pat pašaknų. Ji gyva ir neturi tamsių užkaborių. Jei jūsų vaikai geri ir dar neprašo pinigų alui – Viva Pinata yra keturiasdešimt penkis kartus geresnė už bet kokį video žaidimą. Tikrai.

ŽPat.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!