Autorius: JcDent

Per DLC kanalus susilaukėme neprasto papildymo turbūt geriausiam 2011 metais pasirodžiusiam tęsiniui (šiuo atveju – priešistorei) Deus Ex: Human Revolution. Vienu šio žaidimo momentu pagrindinis veikėjas, kiborgas korporacijos agentas Adam Jensen prigulė kriokapsulėje. Kol ši tariamaikėlė plaučių uždegimą žiurkėms krovininio laivo triūme, su juo buvo dingęs ryšys. The Missing Link pagaliau sužinosime kas atsitiko iš tikro! Rifleman's Bank kiek pasikeis ateityje - dabar ten tėra švyturys

O realiai atsitiko tai, kad samdinių kompanijos, plukdančios laivais šaldytus žmones, visgi tikrina, kas pakraunama į žmogišką katės krepšio versiją. Adam buvo pagautas, jo inventorius – konfiskuotas, o speciali kėdė EMP generatoriais perkrovė jo implantus, todėl jis neteko visų galių. Nesvarbu, kad žaidimo teorijoje implantai bet kuriuo atveju turi visas galias, tik Adam smegenys nemoka jais naudotis, o patirties ir Praxis taškai simbolizuoja jo susiliejimą su savo „hardware“. Šiaip ar taip, be galių ir ginklų Adam visų pirma turi pabėgti iš laivo, o tada ir iš „Rifleman‘s Bank“ bazės vidur vandenyno. Žaidžaint sudėtingiausiu „Give Me Deus Ex“ režimu ir esant tokiu slapukaujančiu ir šniukštinėjančiu bjaurybe kaip aš, „The Missing Link“ suteiks apie 7 valandas džiaugsmo.

O Džokeris manė, kad jo šypsena labai kieta! Pffft...

Kadangi slapukaujantys žaidėjai surenka daugiau patirties taškų, jiems žaidimo pradžia bus liūdnesnė dėl prarasto indelio, bet jaudintis nereikia – DLC, nors ir reikalauja DX: HR, bet veikia atskirai nuo jo istorijos struktūros, tad nereikia nei turėt išsaugojus žaidimo…išsaugojimų, nei tolimesnis progresas nukentės. Aš, kadangi tikriausiai per daug skaičiau „Weekend Web“ rubrikos „Something Awful“ svetainėje, esu kvailiukas ir maniau, kad gali būt kaip su išankstinio užsakymo DLC, kurie labai organiškai įsiliejo į žaidimą. Jei nepažaidei iki reikiamos vietos, tai ir DLC misijos negausi! Laimei, tokie mano svaičiojimai nepasitvirtino.

O štai ir jaunasis Savage, dar nedirbantis griūvančiose Illuminati bazėse

The Missing Link yra puikus pavyzdys, kaip kūrėjai atsižvelgė į fanų verksmus ir patobulino žaidimo stipriasias puses ir į purvą sumynė silpnasias. Nebeliko neišvengiamai smurtinių bosų kovų – dabar visi blogiečiai turi lygiai tokias pačias galimybes gauti plastinę operaciją metalizuoto Jensen kumščio dėka. Sėlint galima tiek daug, kad aš, sukišęs visus taškus į „programišinimą“ (kokius klijus jie uostė tą žodį galvodami?), atrakinau pusę bazės ankščiau nei siužeto valia turėjau ten patekti. Todėl kurios užduotys buvo įvyktos iškart jas gavus, nes mano polinkis rinkt daiktus yra tarp šarkos-voverės hibrido ir juodaja skyle varomo siurblio. Kita vertus, tai pademonstruoja kokie pilni šie lygiai nelinijinio tyrinėjimo ir kaip Deus Ex mus išdresiravo sukt iš kelio dėl takelio (ar orlaidės). Jei gal pusvalandį praleidau kopečių angon mėtydamas ir liftais vežiodamas dėžes tam, kad pasiekčiau vieną atvirą konteinerį… tai turbūt kažką negero apie mane pasako.

Aplinka tradiciškai pagyvina mažos detalės

Nematytos ginkluotės  kaip ir nėra – kas čia jos imsis trumpam papildymui. Tuo tarpu yra 1.5 naujo priešo – naujas apsauginis bokštelis ir vienas sargybinis, kažkodėl nusprendęs į darbą ateiti be rankovių. Bokštelis yra pakankamai keistas – jis sukasi ir skleidžia lazerio spindulius. Užkliudžius į orą iššaunamas „Typhoon“ užtaisas. Matyt, prieš civilius veiksminga, bet Jensen gali pasiversti nematomu; užšokti ant bokštelio ir nubėgti tolyn; kliudyti lazerius dėže ir prabėgti sistemai užsitaisant… Nors lygiai yra sudaryti daugiausiai iš koridorių, bet yra tikrai atmosferiškų vietų – ypač laive ar veikėjų asmeniniuose kabinetuose. Aišku, pačiam Rifleman‘s Bank pasiklydau iškart, bet čia jau nieko baisaus. Svarbu tai, kad tyrinėjimas ir kiekvieno kompo nulaužinėjimas tikrai duoda moralinio atpildo, o ko daugiau norėti? Yra net visai neblogo humoro!

 

Tad, kaip turbūt jau įtariate, „The Missing Link“ yra pagal geriausias „Deus Ex“ tradicijas sukaltas DLC. Rimtas ir solidus būdas pratęsti tikriausiai geriausią praeitų metų žaidimą.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!