Autorius: Patarejas

Konsolės yra sutvertos vakarėliams, tačiau jei pradėtume ieškoti viktorinos žaidimų kad ir tam pačiam XBOX360, rezultatai nebūtų džiuginantys. “Scene It” yra bene pagrindinis viktorinos žanro frontmenas XBOX įrenginiui, ir tas, beje atėjęs nuo stalo, sužydėjęs DVD grotuvuose ir galiausiai nusėdęs konsolėje.

“Scene It” – kino viktorina, kurią gali žaisti iki keturių žaidėjų, tačiau net ir esant daugiau žmonių, labai tvarkingai galima susiskirstyti porelėmis ir drauge spaudinėti išskirtinius žaidimo pultelius – zirzeklius (buzzer). Zirzekliai atitinka XBOX žaidimų padą, tik neturi jautriųjų lazdelių funkcionalumo atitikimo. Jie yra bevieliai ir veikia infraraudonaisiais spinduliais, tad jokių laidų ir maksimalus mobilumas.

“Scene It” seriją šiuo metu sudaro du žaidimai. Tai 2007-aisiais pasirodęs “Lights, Camera, Action” bei pernykštis “Box Office Smash”. Šioje apžvalgoje paporinsiu apie abu šiuos žaidimus.

scen2
Malonūs zirzekliukai, tik kartais netyčia nusispaudžia sidabrinis Xbox mygtukas, ar ‘start’ ir sutrikdo žaidimo ritmą

Lights, Camera, Action

Pirmasis “Scene It” buvo portas iš DVD žaidimo tuo pačiu pavadinimu. Vizuališkai tai buvo gan paprastai apipavidalintas žaidimas, kuriame perėjimai iš klausimo į klausimą buvo nesudėtingos trimatės animacijos. Žaidėjams užduodami įvairūs klausimai kino tematika bei pateikiami keturi atsakymu variantai, atitinkantys zirzeklio spalvuotuosius mygtukus. Klausimų bazę sudaro 1800 klausimų susirstytų į 20 kategorijų. Kategorijos įvairiausios – nuo klausimų apie video ar garso ištraukas, iki filmo spėjimų pagal plakatą, vaiko iliustraciją, citatas ar titrus.

Už teisingus atsakymus skiriami taškai. Kiekvienam klausimui skiriamas tam tikras laiko tarpas – kuo greičiau atsakai, tuo daugiau taškų gauni. Kūrėjai tikina, kad klausimai neturėtų kartotis, tačiau retsykiais jie pasikartoja, nors ne itin dažnai. “Lights, Camera, Action” klausimai apie filmus – nuo seniausių iki to meto kai žaidimas buvo sukurtas, tiesa duomenų bazėje dominuoja klausimai daugiau apie senesnius filmus, nei apie naujausius blokbasterius. Būtent šio žaidimo privalumas – dideli teksto šriftai, tad ekrano įskaitomumas puikus, ko nepasakysi apie “Box Office Smash”.

scen3
Mano nuomone, kiekviename anglų kalbos žodyne prie žodžio ‘dodge’ turėtų būti ši scena iš Matricos

Box Office Smash

Iš pradžių buvo planuota išleisti “Lights, Camera, Action” praplėtimą, tačiau viskas virto į naują žaidimą. Jau nuo pat pradžių matosi, kad kūrėjai turėjo didesnį biudžetą ir daugiau laiko skyrė žaidimo vaizdui ir grafikai. Taip atsirado žaidėjus atitinkantys avatarai (iš NEW XBOX EXPERIENCE), sėdintys ant didelės sofos ir spaudantys zirzeklius. Pasikeitė ir žaidimo procesas. Jei “Lights, Camera, Action” žaidėjai visi atsakinėjo vienu metu, ir jų atsakymą matė visi, taip galėdami nusižiūrėti atsakymą, tai “Box Office Smash” atsirado tam tikrų mechanikos pakitimų. Atsirado klausimų, kur pirma reikia nuspausti didelį zirzeklio mygtuką ir tik paskui per tris sekundes pasirinkti atsakymą, kol kiti žaidėjai laukia. Pirmasis atsakęs teisingai gauna visą taškų kraitį. Taip pat buvo įtraukti sąrašo klausimai, kai reikia pvz. sudėlioti filmus pagal išleidimo metus.

“Box Office Smash” turi klausimų ne tik apie holivudo, bet ir apie europietišką kiną. Be to kūrėjai pridėjo dar dvi papildomas klausimų kategorijas. Su animacijomis buvo šiek tiek persistengta – tarpai tarp klausimų labai išsitęsia ir pats žaidimas praranda dinamiką, lyginant su “Lights, Camera, Action”. Mažų ar kineskopinių televizorių savininkai turės problemų su šriftų dydžiais ir nepakankamu jų ryškumu.

scen4
Renkantis atsakymą į kai kuriuos klausimus, užtenka tik anglų kalbos mokėjimo ir sveikos nuovokos

Abu žaidimus XBOX Live serviso pagalba galima žaisti internetu prieš kinomanus iš viso pasaulio. Tiesa, dažnai tuo užsiiminėjant, gan greitai “sudorojamos” klausimų bazės.

Scene It žaidimai yra puikūs viktorinos pavyzdžiai, skirti užimti didelį skaičių žmonių. Klausimų spektras apima didelį kino istorijos laikotarpį, tad nekonkurencingas šiame žaidime gali būti nebent žmogus, visai nežiūrintis filmų – nei kinoteatre, nei per televizorių. Beje, dalį klausimų galima atsakyti net ir neturint žinių – vadovaujantis tik logika ar bendru išprusimu. Žaidimo kaina su zirzekliais – apie 240 Lt. Siekiant “prasisukti” pigiau, galima bandyti nugvelbti “Lights, Camera, Action” su zirzekliais ebay’uje, o “Box Office Smash” jau pirkti be zirzeklių.

Po kelių žaidimo vakarų, viena draugė paklausė “o ar nėra kitokių viktorinų, ne kino tema”. Deja ne. Man norėtusi, kad būtų išleidžiama daugiau viktorinų ir kad joms tiktų tie patys Scene It zirzekliai, tik temos būtų kitos – geografija, istorija ar dar bala žino kas, svarbu tik kad klausimai nebūtų susiję su konkrečiu regionu ar šalimi (JAV pvz). Optimizmo suteikia kalendoriuje apibraukta kovo 9, kai pasirodys “Trivial Pursuit”.

ŽPat.