Skaitytojo straipsnis apie kompiuterinį žaidimą "Dragon Ball FighterZ"


Dragon ball anime žino bene visi ir dar ilgai šis japonų animacijos šedevras išliks visų atmintyje. Viena iš priežaščių nuolatinis naujų žaidimų kūrimas. O gal geriau sakyti – štampavimas? Taip, nuo to laiko kai Songoko istorija išpopuliarėjo, žaidimai buvo leidžiami nuolat. Buvo prastesnių, buvo geresnių. Bet vienas iš tų žaidimų kurie tikrai įstrigo – Dragon ball fighterZ.

Žaidimo istorija

Kompanija “Bandai Namco” pasamdė žaidimų kūrėjus “Arc system works” , kurie, pagarsėję savo žinomiausia žaidimų serija “Guilty Gear”, sukurė “Dragon ball” tematikos žaidimą panašiu stiliumi. Taip 2018-aisiais metais pasirodė žaidimas “Dragon ball Fighterz”, skirtas PS4, XboxOne, Nintendo Switch ir PC platformoms. Žaidimas savo apipavidalinimu primena ne tik “Guilty Gear” , bet ir PSONE eros žaidimą “Dragon ball Z Ultimate battle 22”.
Įprastai kiekviename “Dragon ball” žaidime mes pakartotinai mėgaujamės “Dragon ball Z” istorija, deja, naujajame žaidime jūs to nepamatysite, kadangi naujieji kūrėjai nusprendė mums padovanoti naują istoriją kurios dar nematėme. Žaidimo veiksmas vyksta “Dragon ball: Super” visatoje, tarp dviejų arc’ų “Future trunks” ir “Universe survival”. Istorija pasakoja apie naują priešę – Android 21, kuri užgimė “Raudonojo kaspino armijos” dėka po to, kai jos sūnus tapo modeliu 16-ajam Androidui. Jai prabudus po hibernizacijos prasideda linksmybės: drakono rutuliais prikeliami seni Goko priešai, sutvarkomas Android 16 , visos kovotojų jėgos ir sielos yra izoliuojamos. Norėdama pažaboti alkaną monstrą savo viduje Androidė 21 ištobulina D.Gero sukurtą ryšio sistema, kuri apsėda kovotojus ir suteikia jiems stiprybės. Istorija susideda iš trijų arkų, kuriose mes stebime istoriją iš skirtingų veikėjų pozicijos: Super Warrior arc, Enemy Warrior arc ir Android 21 arc. Pabaigus žaidimo istoriją iš visų veikėjų perspektyvų, pilnai išsiaiškiname visus Android 21 motyvus ir jos veiksmų pasekmes.

Grafika ir garso takelis

Grafika šiame žaidime ištikima anime stiliui. Žaisdami žaidimą jausitės lyg būtumėte pačiame animaciniame filme. Kovosite mėnulyje, laukuose, “Budokai tenkaichi” turnyro arenoje, saloje ir taip toliau. Veikėjai ir aplinkos dera kartu. Visos specialios atakos perteiktos gražiai ir efektyviai. Žaidime galėsite specialiomis atakomis pakeisti jus supančią aplinką jas susprogdindami. Ir tai jau praplėčia vaizdinių įvairovę.
Žaidimo grafika žaidime – 2.5D stiliaus, todėl labiau artima 3D stiliui. Va būtent dėl to lygiuose judės ne tik jūsų personažai, bet ir aplinkos detalės: medžiai, debesys ir pan.
Garso takelis žaidime – tipiška Dragon ball žaidimuose vyraujanti muzika. Neturiu labai prie ko prikibti, bet muzika neišskirtinė. Esant reikalui ir nepatikus žaidime esančiai muzikai, įsigyję DLC paketą  su anime garso takeliu galima padidinti nostalgijos pojūčius dar labiau.
Veikėjų įgarsinimas žaidime – puikus. Įgarsintojai visi tie patys kaip ir filmuke. Todėl dar labiau jaučiasi “Dragon ball” dvasia. Gaila, tik, kad šiame žaidime paskutinį kartą išgirsite Bulmos įgarsintoją – Hiromu Tsuru, kuri paliko mus 2017-aisiais.

Žaismas

Dragon Ball FighterZ – tag team kovų žaidima,s sukurtas remiantis kitų kovų žaidimų pavyzdžiais. Pradėjus žaidimą režimu jūs pateksite į susirinkimų aikštę ir vaikščiosite po salą danguje, kurioje išdėstyti žaidimo režimai:

Training mode + Combo challenge –
karaliaus Kajaus planeta.
Story mode –
Bulmos orlaivis.
Arcade –
raudono kaspino armijos bokštas.
Arena match –
salos centre esanti arena.
Replay and rankings – stendai.
Local battle – Cell games arena.
Fighterz Cup, Party battle events – Vakarų miestas (West city)
Shop – šalia “Tenkaichi budokai” arenos.
Online ranked match, casual match – “Tenkaichi budokai” arena salos viršuje.
Party battle – 
Džino Vėžlio namelis.

Žaidime mes galime pasirinkti tris personažus su kuriais kovosime dvikovose prieš kitus. Iš viso veikėjų žaidime su papildymais – 36 ( 2019.06). Taigi, turime galimybę susikurti įvairias komandas.
Vienu metu valdome vieną personažą, tačiau vienu mygtuko paspaudimu galime jį pakeisti kitu, esant poreikiui. Ar tiesiog pasinaudoti kito veikėjo pagalba esant kritinei situacijai.
Norint laimėti prieš oponentą būtina nugalėti visus tris kovotojus.
Žaidimas pilnas netikėtumų ir atakos galimybių. Pradedantiesiems begalo smagu įsilieti į žaidimą, nes jau nuo pirmų akimirkų nereikia labai sukti galvos kur, kas ir kaip. Tačiau norint tobulėti ir pranokti ne tik save, bet ir kitus kovotojus – teks pasistengti. Kombinacijų čia užtektinai ir kai kurios jų tikrai ne iš lengvųjų. Kas išsiskiria žaidime be įprastų super, heavy, medium, light atakų , tai:

Ki charge – Esant galimybei ir reikalui galime pakrauti savo ki matuoklį kurio prireiks panaudojant specialias atakas ar leidžiant įvairias bangas.
Vanish attack –  mūsų veikėjo kontra-ataka. Atakuojant priešui mes pranykstame ir atsirandame už jo.
Dragon rush – ataka, kuri pažeidžia priešininko bloką, kurią seka arba tolimesnė kombinacija ore arba priverstinis veikėjo pakeitimas oponentui.
Super dash – ataka su kuria galime prasilaužti pro silpnesnes priešininko šaunamasias atakas.
“Come on Shenron!” – surinkus visus septynis drakono rutulius mes iškviečiame drakoną, kurio pagalba galime nuspręsti ar prikelsime vieną iš trijų veikėjų kritusių kovoje, suteiksime sau jėgos pastiprinimą, atstatysime visą savo gyvybės matuoklį (HP), ar visos kovos metu mūsų gyvybės matuoklis pildysis.
Dramatic finishes – dramatiškos pabaigos. Tai specialūs vaizdo intarpai kovos pabaigoje, kuriuos aktyvuojame su atitinkamais veikėjais ar atitinkamuose lygiuose, susijusiuose su tam tikrais įvykiais anime seriale.

Pabaigai.

Dragon Ball FighterZ – nuoširdžiai lauktas ir geidžiamas žaidimas mano kolekcijoje, kurį nuo pat pirmos išleidimo dienos kartas nuo karto vis įsijungiu iki pat šios dienos. Nors neilgai trukus sulauksime Dragon ball RPG žaidimo, “Dragon ball Z Kakarot”, manau, kad “Dragon ball Fighterz” dar ilgai bus “ant bangos”. Tai – kiekvieno “Drakonų kovų” mylėtojo širdžiai skirtas žaidimas. Rekomenduoju tiek pradedantiesiems, tiek kovų žaidimų mylėtojams.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!