Autorius: Artojas

Su DJ Hero 2 nutariau tęsti savo bandymus rašyti trumpiau. Šį kartą tai padaryti labai paprasta, aš tiesiog įsivaizduosiu, kad jūs jau žaidėt pirmą „DJ Hero“ dalį, arba esate perskaitę, ką apie ją rašė Patarėjas.

Turint galvoje, kad apie „DJ Hero“ žinot viską, pasakodamas apie „DJ Hero 2“ galiu apsiriboti labai paprastu apibūdinimu — tas pats, gal kiek geriau nupoliruotas žaidimas. Nei esmė, nei prasmė per prabėgusį laiką nekito, nors industrija lyg ir pateikė atsakymą į Patarėjo klausimą „Kas toliau?“.

Nėra labai keista, kad „Activision“ neįšoko į naujų trend‘ų, klaviatūrų ir grojimo realiais gitarų akordais traukinį. Neabejoju, kad įvertinęs suolo kolegų pardavimus, Bobis visada spės tai padaryti.
Žodžiu „Activision“ atsakymas į klausimą kas toliau, kol kas yra „more of the same“. Jei „Guitar Hero“ frančizės atžvilgiu tai gali kelti įvairiausių emocijų („Warriors of Rock“ man vis tik labiau patiko, nei nepatiko), tai „DJ Hero“ atveju, lėtą tempą kol kas vertinčiau kaip privalumą.

1717DJ_Hero_2_-_Battle_Mix_-_Freestyle_Crossfading
Esminis skirtumas tarp DJ ir „Guitar Hero“ žaidimų yra tas, kad „Guitar Hero“ tiek savo žanru, tiek mechanika nėra (nebuvo) tinkamas žaidėjo improvizacijoms. Iš „DJ Hero“ aš tikėjausi daugiau laisvės nei jos buvo pirmoje dalyje, kuri mechaniškai buvo artima „Guitar Hero“ serijai. „Freestyle“ sekcijų atsiradimą/padažnėjimą „DJ Hero 2“ spec. efektų, scratch, pitch ir crossfade srityse laikau absoliučiai teigiamu patobulinimu. Tiesa... Net ir po šio patobulinimo, vis dar laikausi pozicijos, kad improvizavimo tokio tipo žaidime turėtų būti DAR daugiau.

Plačiąja prasme du visiškai identiški žaidimai iš tikro yra pakankamai skirtingi. Tai kas buvo padaryta su „DJ Hero 2“ aš vadinu paprastai — savęs ir auditorijos paieškos.

Savęs paieškos pasireiškia per  peržiūrėtą galimų atlikti veiksmų schemą. Buvo atsikratyta praktiškai visų erzinančių judesių, neaiškiai pateikto kryptinio skrečavimo, ypatingai trumpų crossfade sekcijų ir panašiai. „Highway“ tapo aiškesnis, o žaidimo eiga įdomesnė, bet tuo pat metu nebuvo paaukotas sudėtingumo lygis. Tiesą sakant man net pasirodė, kad bendrąją prasme žaidimas tapo vos sudėtingesnis. Jei sulygintume su „Guitar Hero“ evoliucija, tai smagu suvokti faktą, kad darydami „DJ Hero“ kūrėjai nesilaikė formuluotės, kad viskas gavosi gerai iš pirmo karto. Nes nesigavo.

Kitas savęs paieškos elementas — pasikeitę meniu. Jau iš pakuotės matosi, kad pasirinktas lengvesnis stilius. Akivaizdu, kad kurdami pirmą dalį, kūrėjai tikėjosi didelio kiekio ritmo žaidimų perbėgėlių. Todėl buvo ir gitaros palaikymas. Dabar jos nėra. Galima prijungti mikrofoną, bet ši opcija man kelia įtarimų, nes aš pagrįstai abejoju tuo, kad to paties žodžio išdainavimas loop‘e man teiks malonumą. Todėl, sakau, kad „DJ Hero“ atranda save tapdamas grynuoliu ir žaidėjui siūlydamas tik DJ rolę.

screen1_large
Vienok personažai ir scenos vis dar dvelkia stipriu GH kvapeliu. Nėra ekrane rūgšties nors tu ką! Situaciją kažkiek gelbėjo vitamino C pastilė kurią laikiau po liežuviu.

Naujos auditorijos paieškos pradedamos per naują garso takelį. Žaidime išliko labai panašus mix‘ų kiekis, bet jų žanrinė įvairovė smarkiai nukentėjo. Mix‘uose dominuoja trendiniai šių dienų atlikėjai (GAGA), kurių kūriniai paprastai sumaišomi su šokių aikštelės klasika (Snoopdogydog vs Jackson 5). Todėl savo skambesiu „DJ Hero 2“ sukėlė kiek mažiau emocijų nei pirma dalis, bet čia jau muzikinio skonio reikalas.

Niekas taip neplečia auditorijos kaip žaidimas tinkle. Čia „DJ Hero 2“ siūlo 1:1 nukaltą COD rangų sistemą su tag‘ais ir medaliais. Užkabina. Ypač teigiamai užskaitau faktą, kad žaidimas seka draugų progresą ir kas kartą grojant dainas, pažymi kas ir kiek taškų surinko. Žyma grafinė, grodamas matai kaip artėji ir aplenki konkurentus. Didžiulis pliusas už „Issue Challenge“ opciją pateikiamą kas kartą atlikus mix‘ą. Užfloodinau vieno žmogaus iš MS pašto dėžutę, nes jis vargšas vienintelis iš 100+ friends list‘e esančių žmonių žaidžia tą patį ką ir aš.

screen2_large
Pirmoj kovoj 5-0 atkaliau kažkokį Rank6 bičą. „DJ Hero 2“ yra pirmas žaidimas kurį žaisdamas susinervinau, kad oponentas turi Headset.

Atitinkamai padaugėjo ir tinklo režimų įskaitant ir specialias batalijas naudojant „Powerboard“. Tai DJ lentos nukaltos iš „GH:WoR“ kurių kiekviena turi kažkokią spec. savybę. Na ir galiausiai atsirado galimybė vietoj didėjaus naudoti savo XBL avatarą. Kaip bebūtų keista, bet tai žiauriai smagus ir gerai integruotas sprendimas. Greičiausiai DJ darbo vieta tam puikiai tinka, nes tokio paties dalyko savo GH žaidimuose neįsivaiduoju.

Pabaigai pasilikau megamix‘us. Tai 3 ar daugiau mix‘ų sukalti į vieną, su atitinkamais perėjimais ir pamaišymais. Taip kaip būna klubuose ir turėtų būti žaidime. Deja, kol kas Megamix‘ai sudaro labai menką visų kūrinių dalį, bet turėjau juos paminėti, su viltim, kad ateityje jų bus daugiau. Tobula būtų, jei visas žaidimas būtų sudarytas tik iš megamix‘ų. Ir Daft Punk.

Aš nebandysiu atsakyti į klausimą kam apskritai skirtas „DJ Hero“, nes turiu pagrindo įtarti, kad ta auditorija arba nesiveisia Lietuvoje, arba nežaidžia žaidimų. „Guitar Hero“ kulto išbujojimas mūsų šalyje yra gan keistas, bet paaiškinamas, o iki „DJ Hero“ plačiąja prasme manau dar nesubrendom. Siaurąją prasme, žiauriai rekomenduoju visiems ritmo žaidimų mėgėjams. Na tiems, kurie susirenka ir naudodami tik pultelius varžosi žaisdami „Dance, dance Evolution“.

me
Timotis greičiausiai tam nepritartų, bet Berlyno scenoje siautėjau su jo moliūgu ant galvos ir vilkėdamas GH marškinėlius. How awesome is that!

P.S.: „Jei įdomi mano nuomonė, tai DJ Hero leidžia įsijausti į DJ vaidmenį tiek, kiek GH į gitaristo. Net daugiau.  Kad ir ką sakytų Patarėjas — žaidimas yra Fun. Aš asmeniškai problemą  matau tik tame, kad pats jo formatas, ypač žiūrint per lietuvišką prizmę, yra daug artimesnis žaidimui, nei vakarėliui. Tiksliau tariant tai žaidimas vakarėliui į kurį susirenka žaidėjai.“.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!