Autorius: Dovydas V.

Dažnas mūsų, žaidėjų, neretai nubraukia ašarėlę ar paskęsta nostalgijoje prisiminę 16 ar 32 bitų erą. Žaidimai tuomet buvo paprasti, bet tuo pat metu ir sunkūs. Šiandieninė auditorija nesibodi investuoti ilgų valandų į žaidimus, kurie nesuteikia lengvos pergalės, o jiems į pagalbą vis atskuba tokie projektai, kaip „Bloodborne“ ar „Dark Souls“ serija. Be šių „nervų bandytojų“ rinkoje vis dar galime rasti ir atstovų iš beat‘em-up žanro, karaliavusio prieš porą dešimtmečių. Puikus to pavyzdys – dar gegužės gale išleistas šviežutėlis „Die for Valhalla!“.

„Die for Valhalla!“ yra nedidelės studijos „Monster Couch“ pirmagimis. Studija įkurta kaimyninėje Lenkijoje 2016 metais ir, pačių teigimu, atstovauja vis dar gyvuojantį lokalų daugelio žaidėjų rėžimą. Tai minint, privaloma pabrėžti, jog „Die for Valhalla!“ galima žaisti ir vienam, tačiau ryškiausiomis spalvomis jis sužibs žaidžiant iki keturių draugų prisijungti leidžiančiu rėžimu. Visų keturių valdomų veikėjų įgūdžiai ir sugebėjimai yra keliami atskirai, taigi galimybė pritaikyti skirtingas klases, skirtingus įgūdžius turinčiai komandai, yra visiškai įmanoma.

Pagrindinės veikėjos, kurias valdysite, yra valkirijos. Šios karius globojančios deivės šiame žaidime veiks ką kita. Istorijos pradžioje būsite niekam nežinoma valkirija siekianti garbės. Būtent jūsų renkami šviečiantys daikčiukai kritę iš negyvų priešininkų ir bus jūsų garbė. Kas lygį jūsų surinkta „valiuta“ veiks kaip patirties taškai, kurių kiekis leis atsirakinti naujų įgūdžių ir gerinti jūsų veikėją. Ilgoje „garbėtroškos“ istorijoje jūsų laukia gyva galybė skirtingų priešininkų ir jų variacijų, todėl nuobodulys dėl vienodų priešininkų greit neužklups.

Žaidimas negali pasigirti stipria istorija, bet viską labai pagyvina lengvo humoro juokeliai. Tiesa, pažindintis su istorija galėsite tik trumpuose intarpuose prieš pradedant lygį, tad noro pasinerti į naratyvą giliau bus nedaug. Aišku, nors ir esu didelis gerų istorijų mėgėjas, negaliu sakyti, jog nusivyliau šio pasaulio sakme, nes galutinis įspūdis buvo teigiamas. Pagrinde dėl gero kūrėjų humoro jausmo ir nereto jų pasijuokimo iš šiandienos laikų, pačio žaidimo ar iš savęs.

Suprantama, kad didžiąją žaidimo dalį praleisite kovodami. Kaip ir daugumoje beat-‘em-up žaidimų, šiame valdymas yra paprastas, bet tikrai neprastas! Judėjimas visomis kryptimis, šokinėjimas, greitas puolimas, stipresnis smūgis, išvengiamieji šuoliukai, gynyba ir speciali ataka. Daugumai užteks vien maigyti greitos atakos mygtuką, bet jei norite nemirti kas porą priešininkų bangų, teks pasitelkti šiek tiek vaizduotės kombinacijoms bei strategijoms, kurių čia tikrai prireiks.

Jūsų valdomai valkirijai mirus, lygis pralaimimas. Tačiau dar nesijaudinkite. Šioje vietoje atskuba išskirtinė šio žaidimo mechanika – įsikūnijimas. Šiame nuotykyje, žuvus jūsų įsikūnytam herojui, mūšis dar nepralaimėtas. Būnant valkirijos kailyje tereikia vėl įsikūnyti į dar vieną iš aplinkui esančių herojų. Jūsų valkirija gali įsikūnyti į 7 skirtingų klasių vikingų herojus, tokius kaip lankininkai, erlai, vergai ir kiti. Skirtingos klasės skatina visai kitokį strategavimą ir kombinacijų naudojimą. Jei kovodami už įsikūnytą herojų surenkate pakankamai garbės, kils jo lygis, o pasiekus jo viršūnę jūsų herojus turės daugiau ištvermės taškų. Tai leis agresyviau kovoti  ir naudoti daugiau smagių kombinacijų. Žodžiu, kuo daugiau, tuo šauniau!

Pradžioje, rekomenduoju išbandyti visas galimas klases, tačiau atradus mėgiamą, reguliariai persikūnyti į kitų klasių herojus nei norėsite, nei apsimokės. Ypač jei valkirijos statistikas runų pagalba pakreipsite tam tikrai klasei, pavyzdžiui, link didesnės žalos kiekio ar gynybos. Nepaisant to, nederėtų stipriai prisirišti prie vienos klasės visam žaidimui. Kai kuriems „bosams“ labai vertinga apsvarstyti jo silpnybes ir ypatybes stebint kaip jis kovoja. Nors reguliariai kovojau už „berserker“ herojų, prieš didelę žalą darantį, bet labai lėtą vorą puikiai suveikė laikininkas.

Iššūkių mėgėjams papildomos veiklos suteiks net 38 atrakinami apdovanojimai. Tikrai nenuvils ir sudėtingumo pasirinkimas meniu. „Hardcore“ lygis nors ir sutrumpins istorijos žemėlapį ir lygių skaičių, bet stipriai pagreitins kovų sunkėjimo procesą. Be to, jūsų valkirijos mirtis šiame rėžime bus galutinė. Jokių išsaugojimų. Jokių lygio restartų. BASTA!

Vizualiai žaidimas atrodo tikrai išskirtinai dėl savotiško aplinkos ir veikėjų piešimo stiliaus, tačiau po geros valandos akį rėžti pradeda labai dažnai pasikartojantys foniniai vaizdai ar lygio išplanavimas. Didesnė aplinkų įvairovė tikrai stipriai pagyvintų žaidimo pasaulį. Nežiūrint į tai, didesnių vizualinių trūkumų pastebėti neišeina.

„Die for Valhalla!“ yra geras pavyzdys kaip tvirtas ir teisingai išdirbtas žaidimo pamatas gali suteikti daugybę smagių valandų galabijant armijas priešų. Tai klasikinio žaidimų žanro atstovas, kur paprastumas ir tikslumas yra tiesiausias kelias į sėkmę. Žaidėjams, nemėgstantiems ilgų vizitų prie kompiuterio ar televizoriaus ekranų, „Die for Valhalla!“ gali būti tikras atradimas neilgiems, greitiems ir smagiems pasisėdėjimams. Kitokių žaidimų mėgėjams tai gali būti puiki proga atsišviežinti savąją žaidimų biblioteką kažkuo spalvingu ar keliančiu nostalgiją.