Viršelio nuotraukoje matote 1940's ir 1950's viršelio dizainus, sukurtus#1000 DC numeriui, bei Batman #67 variant cover'į.

Vakar naktį į iš anksto užsisakiusiųjų laimingųjų pašto dėžutes atkeliavo Detective Comics #1000. Mano namus ši siunta pasiekė beveik vidurnaktį, tačiau nepamenu, kokios kitos siuntos būčiau laukusi su tokiu užsidegimu! Net jei ir nesidomite komiksais, suprasti kodėl būtent šis #1000 numeris yra toks ypatingas, nėra jau taip sunku:

  • “Detective Comics” yra dar nuo 1937 m. leidžiama komikso serija, žymiausia tuo, jog #27 komikso numeryje pasauliui pristatė Batman’o personažą.
  • Tai, kaip galite nuspėti, yra TŪKSTANTASIS šio komikso numeris. Įspūdingas tęstinumas vienai komikso serijai!
  • Šį proginį numerį puošia daugiau, nei 80 variant cover’ių – skirtingų dailininkų specialiai šiam numeriui sukurtų viršelių! Taip pat leidinyje rasite keletą žavingų grafinių darbų, nepriklausančių jokiai istorijai komikse.
  • Šventine proga komiksas pasipuošė gerokai storesniu turiniu: net 96 puslapių leidinys pasakoja dešimt skirtingų Batman’o istorijų ir ruošia vienuoliktą siurprizą…

Šių pagrindinių priežasčių turėtų pakakti pirmąjam įspūdžiui, na o dabar aptarkime tai, ko galite tikėtis komikso viduje (spoiler-free!).


Dešimt istorijų…

Alex Maleev grafika.

Visos savotiškai sentimentalios, keliančios nostalgiją ir tą pažįstamumo jausmą, tarytum Batman’as būtų artimas mūsų bičiulis.
Man asmeniškai geriausią įspūdį paliko “Manifacture For Use” dėl gilaus šuolio sentimentalumo link, o “I KNOW” – dėl išskirtinės Alex Maleev grafikos. “The Precedent” taip pat sužavėjo grafiką, tačiau ne istorija, o didžiausią smalsumą neabejotinai sukėlė teaseriu tapusi papildoma – vienuolikta! – komikso istorija “Medieval”, pristatanti visiškai naują personažą Arkham Knight, kurio nuotykius matysime jau #1001 numeryje. Kiekvienas šios istorijos puslapis – rojus akims!
Tuo tarpu nusivylimas lydėjo “The last Crime in Gotham” istoriją, kuri, nors pati iš savęs tikrai įdomi ir prisimenanti legendinį Holiday žudiką, man buvo užgožta itin nesimpatiškos Kelley Jones grafikos. Skonio reikalu čia tampa ir “The Batman’s Design” grafika, piešta Becky Cloonan – jei dar nesate sutikę šios autorės darbų, neabejotinai pastebėsite, kuo ji išsiskiria iš kitų. Įdomią emociją paliko “Return to Crime Alley” istorija, pateikusi Batman’ą ne tokiu pozityviu kampu, kokiu galbūt esame įpratę jį matyti. Siekdama nesugadinti jūsų skaitymo malonumo toliau nedetalizuosiu, o pačius smalsiausius kviečiu užmesti akį į keletą komikso puslapių ir susipažinti su grafika:Po daugiau, nei 80 metų ir 1000 numerių “Detective Comics” savo poziciją komiksų industrijoje įtvirtino kaip niekaip stipriai. Prie šventinio numerio dirbo ryškiausi Batman’o istorijų kūrėjai ir tai tikrai jaučiasi – personažas pristatomas iš visų, kiekvienam kūrėjui individualiai simpatiškų pusių. To paties, deja, negalima pasakyti apie DC blogiukus: šiame leidinyje beveik nė vienas iš jų negauna individualaus dėmesio (šiokia tokia nedidele išimtimi tampa The Penguin istorijoje “I KNOW”), tačiau tikėtina, kad prožektoriaus šviesos jiems nepritrūks visus ateinančius metus, kuriuos DC paskelbė “The Year of the Villain” (daugiau apie tai galite skaityti ČIA). Kaip bepažiūrėsi, Detective Comics #1000 išties kvepia švente.


Ar verta bent jau pasistengti įsigyti šį komiksą (jei apskritai dar atsiras tokia galimybė Lietuvoje,turint omeny totalų komiksų trūkumą po pirmosios laidos)? ŽINOMA. Ne tik tiems, kurie yra akyli DC fanai, bet ir tiems, kurie nori savo knygų spintoje laikyti populiariosios kultūros istorinio įvykio antspaudą.