Autorius: direktorius

Pastaba: Dell Inspiron kompiuterį šiai apžvalgai suteikė Dell atstovai Lietuvoje.

Agresyviai jaunatviškų Leopardų, Omenų, Rog’ų ir Legionų gretoje, nutrintas ir ne toks mileniališkai šviežias Inspiron vardas iš pirmo žvilgsnio lyg ir prašosi “Ne ten pataikei, senuk” replikos, tačiau riboto biudžeto žaidėjų rinkos segmente JAV, Dell Inspiron yra viena sėkmingiausių serijų, kurios produktai pirmu numeriu stovi riboto biudžeto žaidimams skirtų nešiojamųjų kompiuterių topuose. Lietuvoje gi, Dell buvo itin stiprūs prieš 3-6 metus su XPS ir ta pačia Inspiron serija, siūlydami protingai įkainotą mobilią galią.

Šiandien peržvelgę didžiųjų buitinės technikos tinklų parduotuvių lentynas ar pasiūlą elektroninėse parduotuvėse, Dell tikriausiai nepastebėsite – Alienware linija didžiajai daliai lietuvių yra per brangi todėl net neeksponuojama, XPS serija kaunasi su Macbookais ultrabook’ų segmente, o mūšyje dėl žaidėjų su ribotu biudžetu, Inspironui tenka kovoti su madingai aprėdytais ir skambiai pavadintais konkurentais, kuriuos išvardinau šios pastraipos pradžioje.

Mūšyje dėl žaidėjų su ribotu biudžetu, Inspironui tenka kovoti su madingai aprėdytais ir skambiai pavadintais konkurentais.

Inspiron 7567 modelis debiutavo JAV šių metų pradžioje – su naujos kartos Intel i5/i7 procesoriais ir nVidia GeForce GTX 1050/1050 Ti vaizdo kortomis. Siekiant neperlipti Inspiron serijos minimalios kainos kartelės (899 USD JAV rinkoje), kompiuteriai metų pradžioje buvo siūlomi su TN technologijos HD rezoliucijos ekranais, o geriausios konfigūracijos modelis buvo su UHD 4K IPS matricos ekranu, tačiau ir kainavo ši konfigūracija bene 40% daugiau.

Jei peržvelgsite Inspiron 15 7567 apžvalgas rašytas metų pradžioje, tai pastebėsite, kad visos jos akcentuoja itin prastą HD rezoliucijos ekraną – tokį prastą, kad pirkėjai savo lėšomis pirkdavo IPS paneles eBay’uje ir patys keisdavo, kas buvo penkiskart pigiau nei papildoma kainą, kurią reikėjo sumoketi už komplektaciją su UHD ekranu. Džiugu, kad metų viduryje buvo atnaujinta modelio specifikacija ir TN ekranai buvo pakeisti IPS ekranais.

Be šių esminių ir nekeičiamų komponentų, Inspiron 7567 galima įsigyti įvairių kietojo disko ir darbinės atminties specifikacijų. Lietuvoje didžioji dalis šio modelio Dell kompiuterių parduodami su 8 GB DDR4 darbinės atminties ir keliomis duomenų kaupiklių opcijomis – 1 TB 5400 aps/min. HDD, 512 GB SSD ar 256 GB SSD. Įrenginys palaiko iki 32 GB darbinės atminties dviejuose atminties lizduose.

Keičiami komponentai pasiekiami atsukus tik vieną varžtelį – patogu, nes jį atsukti jums tikriausiai reikės, kai didinsite darbinę atmintį – tik 8 GB RAM 2017-aisiais yra tikrai nepadorus būdas mažinti kompiuterio kainą lentynoje

Visi modelio variantai turi standartinį komponentų ir jungčių rinkinį. Įrangai prijungti yra trys USB3 jungtys, HDMI išėjimo jungtis, kortelių skaitytuvas ir ausinių lizdas. Kompiuteris turi 720p rezoliucijos webcam’ą ir raudonai apšviečiamą žemo profilio, nuo apliejimų apsaugotą klaviatūrą su pilnu klavišų rinkiniu. Krypties klavišai sumažinti, tačiau jie aktualūs tik lenktynių žaidimams, kurių tikriausiai šiais laikais niekas rimtai nežaidžia klaviatūra. Trackpad’as… yra ir jis veikia taip, kaip turi veikti tiems retiems atvejams kai jo prireikia.

Jei mėgstate muziką, skambančią iš nešiojamojo kompiuterio kolonėlių, Dell Inspiron 7567 suteiks tokią galimybę, tačiau tai nebus kažkuo ypatinga audiofilinė patirtis. Stereo ir žemų dažnių garsiakalbių kombinacija groja, tačiau nestebina taip, kaip prieš 5 metus stebino Dell XPS su JBL. Kompiuteris komplektuojamas be papildomos įrangos ar tokių malonių smulkmenų kaip lipdukai ar raktų pakabukai.

Inspiron 7567 man primena 2010-ųjų Alienware M11x

Inspiron sukelia tvirtai ir kokybiškai surinkto įrenginio įspūdį. Korpuso sudėtyje nėra egzotiškų ar prabangių medžiagų, tačiau tos, kurios parinktos, panaudotos labai tiksliai ir efektyviai – plastikas tvirtas, malonus lietimui, dizainas rafinuotas su saikingomis agresyvumo detalėmis ir tik keliais aštriais kampais. Įdomus sprendimas ekrano nugarėlę padengti medžiaga kuri primena silikoną – ji matinė, švelni ir jauki, tačiau tepli ir tikėtina, kad su laiku tos vietos, kurios bus dažniau liečiamos ir mažiau valomos, įgaus netvarkingą riebalinį blizgesį.

Jeigu jums pavyktų gauti Inspironą su GeForce GTX 1050 Ti ir 256 GB SSD už mažiau nei 1000 EUR, tai būtų labai neblogas pasirinkimas.

Po pusantrų metų praleistų su Lenovo Y50-70, 15″ Inspiron 7567 man pasirodė didelis ir sunkus – jam reikia šiek tiek didesnio krepšio, o ir nešioti jį atvertą viena ranka nėra patogu. Tai tikriausiai ir nebūtų kompiuteris, kurį nešiotumetės ant pečių kasdien, ar gracingai kursuotumėte tarp miegamojo ir valgomojo su arbatos puodeliu kitoje rankoje. Nemažas triukšmas žaidimo metu yra ta smulkmena, kuri gali užkirsti kelią solo žaidimams lovoje, jei ja reikėtų dalintis su kažkuo, kas nori miegoti, tačiau triukšmas pateisinamas itin efektyvia šiluminės energijos sklaida, tad net ir po ilgesnių žaidimo sesijų, įrenginys tik maloniai šiltas.

Dell Inspiron aušinimas garsus, bet efektyvus

Konfigūracija su Nvidia GeForce GTX 1050 Ti puikiai susidoroja su naujausiais žaidimais, komfortiškai palaikydama stabilią aukštą kadrų kaitą aukščiausiais grafikos nustatymais HD rezoliucija. Jei kompiuteris su 4K UHD ekranu, tai jis bus naudingas tik 4K filmų žiūrėjimui, nes žaisti galėsite vistiek tik HD rezoliucija (vaizdo korta per silpna žaidimams 4K raiška), o kasdienis darbas, interneto naršymas taip pat nebus toks patogus kaip mažesnės raiškos ekrane – kai kurios plataus naudojimo (Steam, VLC Player) programos net neturi tokios raiškos palaikymo, kaip to neturi galbūt ir Jūsų mėgstamiausias undergroundinis gaming forumas.

3D Mark testo rezultatai

PC Mark 10 testo rezultatai

Na, o kaip Inspironas su Intel i7-7700HQ, GeForce GTX 1050 Ti ir 16 GB RAM veža ir įrašinėja “Battlefield 1”, galite pažiūrėti žemiau esančiame video.

 

JAV, kur Dell kompiuterių kainos yra itin konkurencingos, šio modelio sėkmė nestebina, tačiau Lietuvoje, kur šio segmento nešiojamųjų kompiuterių konkurencija yra itin aštri, vienareikšmiškai siūlyti rinktis šį įrenginį, o ne Lenovo Legion, HP Omen, Asus Rog ar MSI Leopardus, yra sudėtinga.

Visgi jeigu jums pavyktų gauti Inspironą su GeForce GTX 1050 Ti ir 256 GB SSD už mažiau nei 1000 EUR, tai būtų labai neblogas pasirinkimas – talpus HDD ir ekstra RAM kilstelėtų biudžetą iki 1100 EUR, tačiau turėtumėte tvirtą ir neblogą įrenginį tuomet, kai važiuojate pas močiutę ar mamą, ir pauzelėmis tarp all inclusive maitinimų norite sumesti Overwatch ar Destiny 2.

Jeigu vistik norite kažko daugiau ir dabar – teks žiūrėti į tai, ką siūlo Dell konkurentai. Na, o jei galite šiek tiek palaukti – palūkėkite, kol Lietuvą pasieks Inspiron su GeForce GTX 1060 – tai neabejotinai bus puiki investicija į pramogas artimiausiems dvejiems metams, jei tik kaina labai nesikandžios (iki 1400 EUR).

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!