DC Comics nusprendė atšaukti planuotą "Second Coming" komikso leidimą po to, kai ši idėja sulaukė netikėtai didelio internautų pasipriešinimo jai dar nė nepasirodžius.

Panašu, kad Kristaus sugrįžimo taip ir nesulauksime.

DC Comics nusprendė atšaukti planuotą “Second Coming” komikso leidimą po to, kai ši idėja sulaukė netikėtai didelio internautų pasipriešinimo jai dar nė nepasirodžius.

“Second Coming” istorija pasakoja apie Jėzų Kristų, kuris sugrįžta į Žemę ir patampa superherojaus Sun-Man bendražygiu. Kartu su savimi jis atsineša “pačią švenčiausiąją Dievo misiją” ir tikisi “suprasti, ką reiškia būti tikru mesiju žmonijai”. Skamba įdomiai, ar ne? Deja, šį jau kovą turėjusį pasirodyti leidimą atšaukė patys komikso autoriai Mark Russell ir Richard Pace.

Šiai įvykių eigai didžiausią įtaką neabejotinai padarė sausio mėnesį sukurta internetinė peticija (su ja susipažinti galite čia), kurią pasirašiusieji teigia, jog “Second Coming” tiesiogiai šaiposi iš religinio simbolio. Šį pasipiktinimą ypatingai paskatino spaudoje pasirodę Russell’o teiginiai, jog būsimojo komikso istorijoje Jėzus Kristus buvo sugrąžintas į Žemę dėl to, kad “Dievas buvo labai nepatenkintas jo pirmuoju pasirodymu”. Daugiau nei 234 000 žmonių pasirašė peticiją teigdami, jog komikse Jėzus yra pateikiamas “netinkamai” ir “kaip kvailas superherojaus pagalbininkas”.

“Ar galite įsivaizduoti visuomenės reakciją, jei DC Comics taip pat pasišaipytų iš Muhamedo ar Budos istorijos…” – teigia pasirašiusieji peticiją prieš “Second Coming” leidimą.

Komikso autoriai teigė esantys šiek tiek nustebę, kad tokia reakcija pasirodė žmonėms dar nė neperskaičius komikso. Taip pat buvo pranešta, kad DC pasiūlė atlikti pakeitimus komikso istorijoje, su kuriais komikso autoriai nesutiko. Galima diskutuoti, ar tokia DC reakcija yra tinkama tematinė cenzūra ir ar priimtas sprendimas buvo teisingas, tačiau komiksų kultūra kitoje pasaulio pusėje jau senokai įrodė, jog religinės temos ir komedija iš tiesų gali eiti koja kojon.

Japonų kūrybos humoristinė manga “Saint Young Men”, sukurta dar 2006 metais, bei jau ne kartą pasirodžiusi ir televizijos ekranuose, yra puikus pavyzdys, kad religiniams simboliams užgimus komiksų siužetuose, nenumirė nė vienas minėtojo komikso skaitytojas. Kūrinio siužetas humoristiniu kampu pasakoja apie Budą ir Jėzų Kristų – du kambariokus – apsigyvenusius Tokyo mieste ir, panašu, kad ši istorija buvo pasitikta ne tik be didelio pasipriešinimo, bet dar ir išskėstomis rankomis. Galbūt vakarų kultūrai dar išties būtų ko pasimokyti?

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!