Autorius: Artojas

Manau nelabai sumeluosiu teigdamas, kad tie kas mėgsta žaidimus, mėgsta ir CG meną. Nemaža dalis žaidimų į kietus diskus patenka dėl to, kad užvilko jam kurti Artwork’ai ar konceptiniai darbai. Aš jau nekalbu apie tai, kokią rolę groja CG mažulės :).
Iš esmės juk visas žaidimo turinys yra kažkieno sukurtas, nupieštas ir sumodeliuotas… Todėl man ir užverda kraujas kaskart, kai kažkas pareiškia, kad žaidimai negali būti priskiriami vienai iš šiuolaikinio meno formų. Bet dabar ne apie tai…

Aptikau rusų CG meistrų leidžiamą žurnalą ir noriu juo pasidalinti. CG Magic leidžiamas pdf formate ir platinamas nemokamai, tad visi norintys gali parsisiųsti jo low ar hi-rez versijas iš leidėjų tinklalapio. Ten pat galima ir užsiprenumeruoti leidinį sau į e-mailą.

Tai žurnalas kurį kuria CG sferoje dirbantys profesionalai ir skirtas jis kolegoms: dailininkams, art-menedžeriams, dizaineriams, artistams, modeliuotojams, animatoriams ir t.t.
Sprendžiant iš to, kaip smagiai man viskas susiskaitė, vargu ar šios srities profai žurnale ras kažką labai netikėto, tiesiog galės įvertinti kolegų darbus. Pradedantieji greičiausiai ras vertingų patarimų apie naudojamą programinę įrangą, įrankius, darbų seką, konceptų kūrimą etc.

Perskaičiau beveik visą leidinį ir nors CG meno virtuvėje nesusigaudau nieko, nustebau kaip lengvai skaitosi tekstai. Nors aš jį prenumeruoju ne dėl skaitymo. Man tiesiog gražu pažiūrėti į publikuojamus darbus, o kadangi tekstų įžangos paprastai būna apie tai, kaip gimė personažas, šalia esantys paveiksliukai automatiškai įgyja daugiau prasmės.

Šiame numeryje pasakojama kaip gimė ir buvo pagimdyti tokie subtilūs personažai kaip Pagrandukas Žmogėdra ar geresne norinti būti demoniukė Lilita. Iš armijos grįžęs knisliukas Petrucha su savimi nešiojasi dvigubą bazūka. Tiek ji, tiek Petruchos išvaizda išduoda, kad jis buvo ne armijoj. Panašiau, kad jis trynėsi kažkur Manchetene ir namo grįžo tik visiškai įsitikinęs, kad Diukas Nukemas neprisikels :).

Žurnalas rusų kalba, tad šiuo metu manau daugeliui tai gali būti barjeras :). Tiems kam tai nekelia problemų malonaus skaitymo, kam kelia… Na bent pavartysit ir šiaip pasigrožėsit.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!