„Susipažinkite su mylimiausiu 90-tųjų sitcom arkliu, po 20 metų. Jis yra garbanius su aukso širdimi…ne visai aukso… bet kažkuo panašiu į auksą. Varis?“ – taip „Netflix“ mums pristato “Bojack the Horsman”; serialą apie 90-tųjų sitcom „Horsin around“ super žvaigždę Bojack, kuris, praėjus dvidešimčiai metų po sitcom pabaigos, atranda save gilioje neviltyje ir depresijoje, kurią bando dangstyti ciniškumu, šiurkščiu elgesiu ir alkoholiu bei kitais kvaišalais ir spontaniškais sprendimais.

Sukurta Raphael Bob-Waksberg, Bojack the Horseman yra animuota komiška drama, pateikta antropomorfiniame pasaulyje, kuriame gilios įžvalgos apie žmogaus elgesį yra parodomos per ne-žmogišką protagonistą.

Šou apie egzistencinio nihilismo ir depresijos užpildytą arklį kuris dėl savo apatiško gyvenimo būdo yra pasmerktas kankintis savigraužoje.

Pradėtas rodyti 2014m. “Bojack the Horsman” susilaukė kritikų pripažinimo ir tuo pačiu susikūrė ištikimą žiūrovų bazę dėl savo taiklaus humoro ir svarbiausia – žmogaus emocinės būklės tyrinėjimo. Šou protagonistas Bojack dėl savo požiūrio į aplinkinius ir gyvenimą atranda save tamsiame gyvenimo laikotarpyje, kuriame jis yra užvaldytas impulsyvumo ir neigimo bei nuolatinio išsiblaškymo ir negebėjimo kontroliuoti savo gyvenimo. Savo problemoms Bojack ieško greičiausio sprendimo ir tai daro neatsižvelgdamas į padarinius, kurie palieka jį ir jo artimuosius su skaudžiomis pasekmėmis. Šou kūrėjai protagonistui sukuria arką, kurioje nagrinėja Bojack išgyvenimus sukurdami kompleksišką veikėją, kuris ir yra savo paties antagonistas. Bojack yra savanaudiškumo architipas, tačiau tuo pačiu vaizduojamas ir kaip savo klaidų atpirklys. Į tai ir yra sutelkiamas kūrėjų dėmesys – visą graužiantį kaltės jausmą, vedantį į susinaikinimą. Bojack the Horseman yra apstus dramatiškų išgyvenimų su kuriais šou veikėjai vis bando susidoroti ir išlaikyti sveiką protą.

Penki animacinio serialo sezonai yra it pakvaišęs pasivažinėjimas linksmaisiais kalneliais ekstremaliu greičiu, leidžiantis šou veikėjų gyvenimo nuosmukiais iki pat jų dugno ir tokiu pačiu greičiu grįžtant į viršūnę nuo kurios ir vėl pasileidžiama žemyn.

„Hollywoo“

Bojack kartu parodo ir tamsiąją pramogų pasaulio pusę, kurioje žymūs „Hollywoo“ aktoriai jaučiasi įkalinti ir praradę gyvenimo džiaugsmą bei tikslą, ar net visiškai sunaikinti šlovės, kuri išblėso per ilgą laiką. Negalintys ištrūkti jie nuolatos ieško galimybių, kur galėtu nukreipti dėmesį nuo savo problemų ir pabėgti nuo žiaurios realybės.

„Visata yra žiauri, negailestinga tuštuma. Raktas į laimę yra ne gyvenimo prasmės ieškojimas; o tiesiog savęs blaškymas beprasmiškomis nesąmonėmis kol galiausiai miršti.“ – citata iš Bojack the Horseman epizodo.

Ar jie gali būti laimingi?

Šou sukasi anaiptol ne tik apie Bojack. Animacinis serialas mus supažindina su charizmatiškais personažais, kuriuos lengva pamilti ir su jais susitapatinti. Tod Chavez – Bojack kambariokas, kuris yra vienintelis ištikimas Bojack draugas ir visiška veikėjo priešingybė, tačiau taip pat yra gyvenantis neatsakingą gyvenimą Bojack namuose ir neturintis konkrečių siekių ar jų iki galo nevykdantis. Princess Carolyn – Bojack agentė, kuri iššvaistė savo jaunystę agentūroje ir dabar abejoja galinti rasti meilę bei sukurti šeimą. Diane Nguyen – rašytoja, kurią slegia praeities nuoskaudos manifestuojančios jos dabartiniame gyvenime, griaudamos jos santykius. Ir žinoma Mr.Peanutbutterr, kuris iš esmės yra tiesiog visiško pozityvumo įsikūnijimas, turintis šunišką ištikimybę ir neleidžiantis sau nuvilti aplinkinių.

Sukaustyti asmeninių problemų ir iššūkių šou veikėjai atranda save klampiose situacijoje iš kurių, rodos, nėra išeities. Nors animacinio serialo personažai išgyvena tamsius savo gyvenimo laikotarpius, bandoma parodyti, kad net ir tamsiausiais laikotarpiais yra įmanoma viską pamiršti ir pasidžiaugti gyvenimu, kad ir kaip trumpai tas džiaugsmas truktu.

Bojack the Horseman” finalinis, 6-tasis sezonas.

Penktasis sezonas pasibaigia šou veikėjams pasiekus jų problemų ir iššūkių viršūnę. Sezono pristatomajame vaizdo įraše rodoma kaip Bojack pagaliau stoja akis į akį su savo problemomis ir pirmą kartą priima sprendimą pasikeisti. Ar Bojack gali pasikeisti? Ar gebėjimas kontroliuoti savo gyvenimą yra tik iliuzija? Į tai stengsis atsakyti paskutinis Bojack the Horseman sezonas, pasirodantis „Netflix“ spalio 25d.