Į mūsų rankas pateko "Batman: The Last Knight on Earth" numeris ir štai ką mes apie jį manome.

Praėjusį rudenį skandalingai startavusi DC Black Label serija po savo antspaudu išleido dar vieną, šįkart kaip niekad užhaipintą komiksą – “Batman: The Last Knight on Earth”. Su niekuo nesumaišomu Tamsiojo Riterio paveikslu pasižymėjęs S.Snyder ir G.Capullo duetas pareiškė, jog naujausias kūrinys padės tašką “jų Batman’o istorijoje”.

Apie ką mes čia…

Dar prieš pasirodant leidiniui buvo žinoma, kad istorija prasidės Arkham’o beprotnamio palatoje, kurioje Bruce Wayne’as pabus iš ilgametės komos ir turės pripažinti, jog Batman’as – tai tik jo ligotos vaizduotės vaisius. Ši istorinė linija jau daugybę metų sukosi DC gerbėjų galvose kaip viena iš personažo prigimties teorijų, todėl buvo savotiškai keista, kai tokią temą į savo rankas griebė vienas ryškiausių kūrybinių duetų veikėjo istorijoje.

Snyder’is pasakojo, jog pačios istorijos idėja jam gimė po pokalbio su kitu garsiu autoriumi – Grant Morrison’u – kuomet šis jam pasakė, jog kiekviena didi Tamsos Riterio istorija turi nupasakoti savotišką veikėjo gimimą bei mirtį. Gimimu jau pasirūpinęs New 52 serijoje, Snyder’is nusprendė sukurti šį tą skambiam herojaus istorijos užbaigimui.

Tiesa, ši serija, anot autoriaus, buvo rašyta taip, kad nereikalautų iš skaitytojo New 52 serijos išmanymo, tačiau taip pat nustebintų ir tuos, kurie manosi nusimanantys Batman’o laiko juostoje.

STL117975

Puslapius pravertus…

Pirmasis “Last Knight on Earth” numeris mus pasitinka dosniais 56 puslapiais ir, kaip būdinga autoriui, ne iš pirmo žvilgsnio išnarpliojama istorija. Pirmiausiai suvilioti psichiatrinės ligoninės fone plevesuojančia istorija, netrukus esame supažindinami su kardinaliai kitokiomis aplinkybėmis ir neįtikėtinais istorijos vingiais. Sudarytas iš keturių skyrių, pirmasis numeris po truputį atskleidžia vis kitokias Batman’o gyvenimo aplinkybes bei vis giliau įklampina savo skaitytoją į naują, dar niekur negirdėtą veikėjo gyvenimo versiją. Ir, kaip galima suprasti iš viršelio, nors psichinės ligos sukeltos iliuzijos scenarijus nėra visiškai realus (vis tik akivaizdu, jog tai Joker’io galva yra herojaus rankoje, o tai patvirtina, kad mums pažįstama Batman’o visata ir jos blogiukai nebuvo visiškas išsigalvojimas), vis tik Batman’as nėra tas Batman’as, kurį mes pažinojome iki šiol.


Red. Past.: toliau aptarsime detalų komikso turinį, beware, spoilers, ir t.t.


“Last Knight on Earth” pasakoja istoriją apie sunaikintą DC komiksų pasaulį. Dauguma ryškiausių personažų mirė, o kurie išliko – pasikeitė neatpažįstamai. Už teisingumą kovojusius herojus nukovė tie, kuriuos jie gynė. The Green Lantern Corp. nebeegzistuoja, toks pats likimas ištiko ir magiją. Žemės griūvėsius ir tai, kas juose išliko, valdo paslaptingasis “Omega”, kuriam paklusta Anti-Life Equation ir kuris… gali būti vienas iš kadaise labai artimų Batman’o šalininkų.

Komikso istorija sprendžia klausimą, kurį jau ne kartą sutikome herojaus kelyje: kaip užtikrinti, kad pasaulyje visuomet egzistuotų Batman’as, nors (ir) herojus yra bei turi išlikti mirtingu? Įprastai ši problema buvo sprendžiama pasekėjams, šalininkams perimant Tamsos Riterio mantiją, tačiau šį kartą Snyder’is nusprendžia į situaciją pažvelgti kiek moksliškiau ir… klonuoti herojų. Ir ne kartą ar du, o kartą per kiekvieną generaciją, kartu į naują kūną perkeliant ir visus Bruce Wayne’o prisiminimus.

S.Snyder’is teigė, jog būtent klonavimo motyvas buvo parankiausias jo istorijai. “Tai yra mūsų būdas užtikrinti, kad Batman’as visuomet išliks žmogumi, visuomet mirtingu. Jis pasakytų “Aš visuomet būsiu mirtingas, trumpalaikis, tačiau visuomet būsiu savimi savo egzistencijos momente”. Galbūt klonavimas ir nėra tinkama Tom King ar Grant Morrison Batman’o versijoms, bet mūsų istorijai tai puikiai tinka. Kaskart, kai pasaulyje iškyla naujas pavojus – jis bus pasiruošęs. Štai kas man patinka labiausiai” – savo sprendimą “The Last Knight on Earth” istorijoje argumentavo S.Snyder.

Mistikos ir paslapčių kupinas pirmasis numeris savo skaitytoją įvelia į nesibaigiantį mįslių sūkurį: kokia pirmuose puslapiuose pasirodžiusio, kreida piešiančio veikėjo istorija (ar tai – prieš tai egzistavusio Batman’o klono prisiminimai?), kodėl pabudus ligoninėje Bruce’as pasitinkamas įtikinėjimais, jog Batman’as niekuomet neegzistavo, ir kodėl vidury dykumos mėtosi įstiklinta Joker’io galva, kurią Batman’as lyg kelionės draugą nešiojasi parankėje ieškodamas atsakymų?… Tai tik keletas dėmesį negailestingai prikaustančios istorijos mįslių!

Kitas numeris – tik po dviejų mėnesių

Mes nekantravome susipažinti su baigiamąja Snyder’io vizija mūsų mylimam herojui, o perskaitę pirmąją jos dalį jau laukiame įvykių tęsinio antrojoje. Tiesa, tikėtina, kad iki pasirodant antrąjam numeriui, mes visi draugiškai užmiršime ką skaitėme, mat antrojo numerio leidimas numatomas tik …LIEPOS 31d? Ką?!…Prakeiktas Black Label’is ir jo reti leidimai. Trumpai tariant, jei planuojate laukti surinkto paperback leidimo, gali tekti tikrai kaip reikiant palūkėti. Na, o tie, kurie planuoja rinkti atskirus numerius – juos išleidimo dieną galite įsigyti GeekShop.lt parduotuvėje. Malonaus skaitymo!