Ką tik į mūsų rankas pateko pirmasis "Batman: Damned" komikso numeris!

Ką tik į mūsų rankas pateko pirmasis “Batman: Damned” komikso numeris!
Tai – naujos DC Black Label serijos leidinys, skirtas suaugusiai auditorijai. Šiuo leidimu DC Comics paskelbė siekiantys pašalinti bet kokią cenzūrą ir suteikti savo autoriams visokeriopą laisvę.

Nestandartinio dydžio komiksas į mūsų rankas patenka su Brian Azzarello ir Lee Bermejo kurtu turiniu. Grafikos pobūdis išties primena kitą šių autorių bendrą darbą – grafinę novelę “Joker” (2008). Ir nors sakoma, kad “Damned” istorija “tam tikra prasme” pratęs ir “Joker” novelės liniją, oficialiai “Damned” turinys nėra susijęs su niekuo, kas šiuo metu vyksta DC visatoje.

“Batman: Damned” prasideda nuo žinios apie Joker’io mirtį. Batman’as puola ieškoti jo žudiko ir tam į pagalbą pasitelkia John Constantine.

Tačiau ne komikso turinys, grafika ar spalvos sukėlė didžiausią publikos susidomėjimą: ryškiausios reakcijos pabiro dėl komikso puslapiuose pirmą kartą pasirodžiusio Batman’o penio.

Rodos, neįtikėtina, ar ne? Tai juk tikrai nėra pirmasis kartas, kuomet DC komiksų puslapiuose matome apnuogintas intymias kūno vietas. Galų gale, juk Dr. Manhattan nuogas vaikšto tiesiog ištisai.  Tačiau, kai po ~80 metų herojiškumo kelnes nusimauna Batman’as, pasaulis staiga pameta protą!

Daugiau apie publikos reakciją sužinosite pažiūrėję Agnės Juškėnaitės video siužetą šio straipsnio pradžioje. Tuo tarpu, kaip į visą kilusį kipišą sureagavo komikso leidėjai?

Praėjus vos daugiau, nei savaitei, DC Comics atšaukė pirmąjį “Batman: Damned” leidimą ir paskelbė, jog antrąjį pirmojo numerio leidimą išleis jau cenzūruodami Batman’o nuogybes. Tai reiškia, kad, sąmoningai ar nesąmoningai, DC sukūrė kolekcinį komikso egzempliorių vos per savaitę laiko: 115 000 first print numerių tapo vieninteliais pasaulyje, kuriuose matomas Batman’o penis.

Jei ir jums staiga parūpo, kaip aukštai šoktelėjo šio komikso kaina po cenzūros skandalo – šiandien Ebay platformoje pirmąjį, necenzūruotą “Damned” leidimą galima įsigyti už 200-1000 dolerių. Sex Sells!

Ar tai buvo planuotas DC Comics ėjimas, marketingo strategija, ar tiesiog laimingas (ar nelabai) atsitiktinumas? Kaip toliau tęsis “Batman: Damned” komiksų serija? Panašu, kad antrosios komikso dalies išleidimo data jau buvo nukelta keliais mėnesiais į priekį, o ore tvyro klausimas, ar akyla cenzūros akis, šiuo metu pakibusi virš DC Black Label, nesutrukdys gimti išties puikiems grafikos kūriniams.

Daugiau apie įvairias teorijas, publikos reakcijas ir galimas ateities spekuliacijas – GeekPropaganda video siužete su Agne Juškėnaite. Tuo tarpu, jūsų nuomonės šia tema laukiame straipsnio komentaruose.


Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!