SPOILER ALERT! Straipsnyje yra detalių apie ateinančius ir jau pasirodžiusius Marvel filmus.

Viso pasaulio geekų lūkesčius iki neregėtų aukštumų užkėlęs “Avengers: Endgame” pasirodo jau šią savaitę. Tai bus 22-asis MCU (Marvel Cinematic Universe) filmas, o visa ši fantastinė serija prasidėjo ne taip jau ir seniai – vos 2008 m. su pirmuoju “Iron Man” leidimu. Nepaisant to, kad visi MCU filmai yra tam tikra prasme susiję, nereikia jaudintis, jei iki šiol nespėjote pamatyti visų dvidešimt dviejų: #GeekPropaganda paruošė jums trumpą špargalkę su visa informacija, kurią verta žinoti prieš artėjančią premjerą.


Kas yra Marvel Cinematic Universe?

MCU filmų eiliškumas pagal filme atvaizduojamus įvykius

Marvel Cinematic Universe – tai bendroji visata, kurioje sukasi visų 22-jų Marvel kino filmų istorijos. Kiekvienas filmas pasakoja individualaus herojaus (ar herojų) istoriją iš skirtingų laikotarpių (pavyzdžiui, šiemet pasirodžiusi “Kapitonė Marvel” atvaizduoja 1995 m. įvykius, tuo tarpu 2008 m. pasirodžiusio “Iron Man” veiksmas vyksta jau 2010. ), todėl kartais susieti filmų siužetus į vieną paveikslą gali būti kiek sudėtinga. Siekiant pilnai suprasti MCU eigą ir pilnavertiškai pasiruošti “Avengers: Endgame” premjerai, mes rekomenduojame Marvel filmus žiūrėti štai tokia eiga:Žinoma, jei iki šiol nesate matę daugiau, nei pusės MCU filmų, greičiausiai nespėsite jų pažiūrėti ir iki “Avengers: Endgame” premjeros. Nesijaudinkite: štai 10 MCU filmų, kurių nebūtina pamatyti, norint pilnavertiškai pasimėgauti ateinančia premjera:

  • The Incredible Hulk – net ir nežiūrėdami filmo galite suprasti, kad Hulk’as yra didelis, žalias monstras, kurio nereikėtų supykdyti. Prie Endgame suprantamumo filmas reikšmingai neprisideda.
  • Thor – Vėlgi, nieko, ko nebūtų galima praleisti, norint suprasti Endgame.
  • Thor: The Dark World SAME!
  • Iron Man 2 – šiame filme prie MCU prisijungia Scarlett Johansson.
  • Iron Man 3 – visada smagu pamatyti bet kurį “Iron Man” filmą, tačiau šioje dalyje nepraleisite nieko, kas turėtų reikšmės žiūrint finalinį MCU filmą.
  • Ant-Man – viską, ką sužinosite šiame filme, galite sužinoti ir “Captain America: Civil War”.
  • Doctor Strange – iš esmės, filme tiesiog detaliai pristatomas Time Stone.
  • Guardians of the Galaxy, Volume 2 – tikrai jūsų dėmesio vertas kūrinys, tačiau niekuo nenaudingas artėjančio endgame mūšio atžvilgiu.
  • Black Panther – nors šis filmas laikomas vienu geriausių MCU filmų, su visais jo personažais galite susipažinti ir “Avengers: Infinity War”. Jei neturite laiko, jo peržiūrą galite nukelti ir kitai savaitei.
  • Captain Marvel – viskas, ką jums reikia žinoti: Carol Danvers (Captain Marvel) savo galias gavo iš Space Stone, o Nick Furry akį iškabino ateivis, apsimetęs katinu. Voila!

Kodėl ENDGAME yra toks svarbus?

Artėjanti premjera – ne šiaip sau eilinis Marvel studijos filmas. “Avengers: Endgame” užbaigia visų 22-jų MCU filmų seriją, kurią Marvel studijos prezidentas Kevin Feige vadina “The Infinity Saga”.

Visi 22 filmai mus vedė per vieną istoriją, kurioje (iš toliau ar iš arčiau) stebėjome Begalybės Akmenų (Infinity Stones) likimą ir didijį karą su Thanos’u. Endgame mums pristatys finalinį Keršytojų mūšį su Thanos’u po to, kai jis vienu pirštų spragtelėjimu sunaikino pusę gyvybės Žemėje praėjusių metų filme “Avengers: Infinity War”.

Daugiau apie tai, ką reikia žinoti apie Infinity War palikimą ir būsimąjį Endgame rasite šiame #GeekPropaganda straipsnyje.


Kokie personažai nepriklauso MCU?

Pastabesniems skaitytojams jau greičiausiai kilo klausimas, kodėl kalbėdami apie Marvel kino visatą, neminime kai kurių filmų, kuriuose taip pat pasirodo Marvel komiksų personažai. Priežastis labai paprasta: kadaise Marvel Entertainment turėjo parduoti teises į kai kuriuos savo personažus.

Spider-Man teisės buvo parduotos “Sony” ir tik gerokai vėliau Marvel pasiekė susitarimą, leidusį naudoti žmogaus-voro personažą MCU filmuose. Jo nuosavybės teisės vis tik išlieka “Sony” rankose.
Panašiai nutiko ir su “Ghost Rider” serija: “Sony” spėjo išleisti du filmus, kol šio personažo teisės 2013 m. buvo grąžintos atgal į Marvel rankas.
Fantastic Four” bei “X-Men” buvo parduoti “20th Century Fox” , tačiau kalbama, kad Marvel studijos tikisi atgauti teises į šiuos personažus dar šiemet, pasinaudodami Disney ir Fox bendradarbiavimu.
Daredevil bei Elektra teisės taip pat buvo parduotos Fox, tačiau kiek vėliau grąžintos originaliems kūrėjams.
Dėl tų pačių nelemtų teisinių priežasčių už MCU ribų tupi ir itin pasisekęs Deadpool personažas, taip pat priklausantis Fox.


Primename, kad “Avengers: Endgame” premjerą galite pamatyti jau šį penktadienį visuose kino teatruose.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!