Autorius: Mangirdas

Praėjusią savaitę lankėmės Lenkijoje vykusioje „Digital Dragons“ konferencijoje, į kurią sugūžėjo žaidimų kūrėjai iš visos Europos. Tarp gausybės nepriklausomų kūrėjų projektų,  Čekijos žaidimų industriją pristatančiame stende radome vieną ypač įdomų žaidimo projektą, kurį ankščiau praleidome. Taisome šią klaidą ir pristatome jums „Attentat 1942“, antrojo pasaulinio karo tematikos nuotykių žaidimą.

„Attentat 1942“ – tai istoriniais šaltiniais paremtas nuotykis, kuris pasakoja apie 1942 metais vykusią Čekoslovakijos okupaciją, kurią vykdė naciai. Paties žaidimo veiksmas prasideda, kai mes sužinome apie savo senelio areštą, iškart po Reinhard Heydrich – aukšto rango nacių vado nužudymo, 1942 metais. Žaidimas narplioja vienos šeimos istoriją, o žaidėjas privalo išsiaiškinti, ar jo senelis prikišo nagus prie pasikėsinimo, kodėl jis apie tai neprasitarė savo šeimai bei kodėl visą tai slėpė nuo savo artimųjų.

Žaidimo istorija pasakojama per asmeninius okupaciją išgyvenusių žmonių prisiminimus, interaktyvius komiksus ir autentiškus tuomet filmuotus vaizdus, tad žaidimas sukuria išties nejaukų realumo įspūdį. Tikroviškumo jam prideda ir ypač detaliai konstruojamas istorinis kontekstas. „Attentat 1942“ iš tiesų yra gerokai patobulinta ir plačiam žaidėjų ratui pritaikyta 2015 metais Charles‘o universiteto ir Čekijos mokslų akademijos sukurto edukacinio projekto „Československo 38-89: Atentát“ versija.

Pats „Attentat 1942“ žaismas išties paprastas. Žaidėjas su veikėjais galės bendrauti nuotykių žanre įprastais dialogo elementais, taip pat sužaisti keletą mini žaidimų bei vartyti interaktyvius komiksus. Vis tik, nors žaidime paties žaidimo nėra labai daug – techninis išpildymas užgniaužia kvapą. Ne veltui žaidimas buvo apdovanotas gausybėje neproklausomų kūrėjų žaidimams skirtų apdovanojimų, o vos prieš savaitę „Attentat 1942“ susižėrė ir Čekijos žaidimų industrijos apdovanojimų laurus, pelnęs apdovanojimus už geriausią istoriją, geriausią asmeniams kompiuteriams skirtą žaidimą bei geriausią metų žaidimą apskirtai.

Žodžiu, jei mėgstate istoriją, labai rekomenduojame išmėginti. Žaidimas Steam platformoje iki birželio 3 dienos parduodamas su 50 procentų nuolaidą ir šiuo metu kainuoja vos 5,49€.