Autorius: Patarejas

Prieš mėnesį vyko kasmetinis “Global Game Jam” renginys, kuriame, kaip ir priklauso labiausiai video žaidimų kultūroje pažengusioje Baltijos šalyje, dalyvavo ir lietuviai. Dviejuose(!!!) didžiuosiuose Lietuvos miestuose vykęs blicinis žaidimų kūrimas sutraukė Lietuvos istorijoje didžiausią dalyvių skaičių (tikriausiai apie 80 žaidimų kūrėjų per abu miestus).  Pagal pradinį planą Kaune turėjo dalyvauti ir užturbinta “Dievo režimo” komanda, tačiau dėl nenumatytų ir neišvengtinų aplinkybių Kaune maišėsi vienas Artojas, laisvu nuo “Mass Effect 2” laiku.

Šių metų lietuviškasis Game Jam’as suteikė man išrišimą, po to kai pernai sukėliau gaisrą tada dar egzitavusiame zpat.lt, šališkai ir dėl to, žvelgiant iš mano pozicijų, labai teisingai, sukritikavus lietuviškuosius GameJam’09 viščiukus. Atrodo praėjo tik metai – recesiniai, daugumai ne patys sėkmingiausi, tačiau lietuviškasis GameDev’as juos apiformino šviežiais ir gražiais žaidimais. Nesu susipažinęs su absoliučiai visais visų laikų lietuviškų GameJam renginių metu sukurtais žaidimais, tačiau tiek kiek žinau, leidžia man kiek nedrąsiai tvirtinti, kad tai buvo geriausias GameJam’as Lietuvos istorijoje. Vertinant globaliai, pasaulinis Global GameJam 2010 taip pat buvo rekordinis – tiek dalyvių, tiek sukurtų žaidimų skaičiumi.

Kaip ir pernai nesidalinsiu įspūdžiais iš renginio, nes sudalyvauti, kaip minėjau, nepavyko, tad siūlau iškart pereiti prie man labiausiai patikusių darbų pristatymo. Rinktis šiemet tikrai buvo iš ko – lietuviai sukūrė net 20 įvairių stilistikų ir įvairaus išbaigtumo žaidimų.

Šių metų renginio tema buvo apgavystė, o kūrėjams reikėjo žaidimuose, priklausomai nuo šalies, panaudoti skirtingus objektus – lietuviams atiteko viela, ugnis arba lyra. Naujovė šių metų žaidime buvo pasiekimai, kurie galutiniame rezultate buvo papildomas filtras, naršant po gigantišką sukurtų žaidimų sąrašą – pvz. žaidimas, kuriame naudojami garsai – išgaunami tik žmogiškojo kūno pagalba, arba žaidimas, kurio perėjimui reikia nedaugiau nei penkių minučių ir pan.

Pristatysiu “Dievo režimo” redakcijos nuomone geriausius lietuviškus “Global GameJam 2010” žaidimus.

Geriausias meninis stilius –  “oksorofobija”
okso

Oksorofobija LT-GameJam 2010 dalyvių buvo išrinkta geriausiu lietuvišku šiųmetinio geimdžamo žaidimu. Vertinant žaidimo mechaniką, “Oksorofobija” yra tam tikra prasme šio žaidimo interpretacija, tačiau viską atperka iš kitų LT-GameJam darbų išsiskiriantis meninis stilius, kuris labai taikliai perteikia iškreipto ir karnavališkai niūraus pasaulio atmosferą. Žaidimo protagonistas – bėgantis vagis, iš storų damų rankinukų vagiantis auksines monetas ir besistengiantis išvengti raudonu bėrimu išmuštų jų kolegių, ar trolių-sutenerių. Žaidimo temos interpretacijos erdvės – beribės – gal tai aliuzija į nesaugų seksą ar sunkią vargingo sluoksnio padėti šiuolaikinėje Lietuvoje – parsisiųskite ir papasakokite patys.

Geriausias garsas – “WireTap”
wiretap

“WireTap” galima pamilti jau nuo tutorial’o. Žaidimas pasodina jus į pokalbių pasiklausymo agento kėdę – STT, FTB ar BBD panašioje struktūroje. Susikaupimo reikalaujantis multi tasking(kelių užduočių atlikimas vienu metu) sugebėjimus testuojantis žaidimas trykšta sveiko humoro doze, priduodančia toną visai žaidimo eigai. O visi linksmumai prasideda tuomet, kai žaidėjas, sekdamas boratiškai lietuvišku akcentu kalbančių apmokymo personalo atstovų nurodymų užsiundo ant jų spec. būrį.  Beprotiška bei tam tikru dieviškumu trykštanti pasiklausymo agento diena, kurios metu mygtuku paspaudimais spręsite žmonių likimus – kas gyvens, o kas valys tualetus Gvantaname – prasideda čia.

Geriausias temos išpildymas – “The game Deceptive”
decepti

Tai tikrai būtų pats geriausias visų laikų ir visų kartų GameJam žaidimas, tačiau jis turi vieną minusą – po 120 valandų geimplėjaus (beveik dvigubai daugiau nei “Dragon Age: Origins”) jums niekada nesinorės jo peržaisti, nes viską ką gali pasiūlyti “Deceptive” žaidėjas patiria per pirmą ir vienintelį žaidimo įveikimą. Fantastiška grafika, beprotiškai gerai sukaltas siužetas ir įsimenantys veikėjai. Žaidimas, įeisiantis į Lietuvos GameDev istoriją.

Geriausias LTGameJam 2010 žaidimas – “Wired grandmas”
grandmas

Atsitiktinumo, hack’n’slash bei atminties žaidimo kokteilis apie nimfomanes bobutes, kurios beatodairiškai nori prasibrauti į seksualaus ir turtingo profesoriaus vasarnamį ir patirti karštą aistrą po pilnaties dangumi, staugiant vilkams ir zirziant aukštai įtampai. Žaidimas nusipelno geriausio įvertinimo vien už gore elementus ir tautinio lietuvių ginklo – kirvio panaudojimą. Didžiausio vertinimo nusipelno ir žaidimo įgarsinimas, kuriam buvo pasitelktos žymiausios lietuvos Heavy metal scenos žvaigždės. Kraujas ir ant apnuogintų elektros laidų – čia.

Visus Lietuvoje sukurtus Global GameJam 2010 žaidimus rasite čia.

Nuotraukos iš renginio.

Prisijungti prie LTGameJam judėjimo galite facebook socialiniame tinkle.

Įraše panaudota Manto Puidos nuotrauka.

P.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!