Autorius: Patarejas

Jau seniai, su DIIIIIDELE balto pavydo gaida norėjau papasakoti apie video žaidimų spaudą Jungtinėje Karalystėje, tačiau rankos nekilo iki šviežio akibrokšto Lietuvoje. Kalbu apie “eStars” žurnalą vadinamiesiems “profesionaliems žaidėjams”. Jį anonsavo games.lt, matyt gavę pranešimą iš žurnalo autorių. Nepaisant prasto anonsuoto žurnalo viršelio, reklaminis tekstas nieko blogo nežadėjo, tačiau parėmus leidėjus 5 litais, jau po to, kai Maximos kainų skaitytuvas nesugebėjo nuskaityti žurnalo barkodo, supratau, kad penkių litų monetos nuleidimas į klozetą suteiktų daugiau džiaugsmo ir emocijų, nei “eStars”.

Aišku, galite sakyti, kad darau žurnalui juodąjį PR’ą, taip pranešdamas apie jį tiems, kurie apie tokį negirdėjo ir gali susigundyti įsitikinti, ar jis tikrai toks blogas. Bet jis iš tiesų toks blogas, kad tikriausiai tas pirmas ir tikiuosi paskutinis numeris turės vienintelį išskirtinį pasiekimą – jis gulėjo Maximos lentynoje. Kaip ir jo viršelio autorius dar kelias savaites galės vestis ir vestis būrį draugų prie žurnalų lentynų ir išdidžiai pozuoti…

Ok, mieli irc #CS kanalo lankytojai ir de_dust ar de_train karaliai, pats pasiskelbiau sau nuosprendį būti persona non grata jūsų sluoksniuose, bet noriu užduoti klausimą: Kam skirtas šis žurnalas, kad juo taip žiauriai buvo užgrūsti pop prekybos centrai?

estars

Verčiant puslapį po puslapio, jau nuo pat “redaktoriaus” įžanginio žodžio neapleidžia įspūdis kad banaliai, skurdžiai ir profaniškai kalbama apie dalykus, kurie įdomūs tik tiems, kurie ir pildė šio žurnalo turinį. Tarsi koks būrelis nusprendė leisti savo vidinį sienlaikraštį su senais anekdotais, šaradomis ir girtomis nuotraukomis, tuščius plotus užpildant copy paste iš “Mokslas ir gyvenimas”. Tik šiuo atveju tie plotai užpildomi interviu su neapdainuotais Lietuvos e-Sporto herojais, kurie gali sumegzti tik rišlų headshot’ą, tačiau ne sakinį.

Mano kuklia nuomone kiekvienas naujo leidinio pirmas numeris turi supažindinti su tuo apie ką bus kalbama numatomame ilgame leidinio gyvenime. “eStars” gi viskas sumesta padrikai, bendras temas nustūmus į kampą ir jų neparuošus, į prožektorių šviesą išstumiant tuos pačius nežinomus herojus. Ar po Lietuvos krepšinio, futbolo ir apskritai viso sporto fiasko, eSportas gali užpildyti tą nišą? Vaikinais, kurie online turnyruose degina smegenų ląsteles dėl 200 eurų ir … sufabrikuotos žurnalinės sėkmės istorijos?

Net jei aš nesu esporto orbitoje, man tikrai būtų įdomu pasiskaityti apie tokio sporto tendencijas – kaip anksčiau vykdavę LAN turnyrai persikėlė į internetą, kokia tų turnyrų vykdymo specifika, kokie tinklapiai/portalai/organizacijos vykdo tuos turnyrus ir kurie turnyrai šiuo metų yra svariausi savo prestižo verte.

Vienintelis dėmesio vertas dalykas yra galingo nešiojamojo kompiuterio konkursas, į kurio taisykles įsigilinus paaiškėja, kad paprasčiausiai visi susimeta po du litus ir kam nors vienam nuperka laptopą – šitą, beje, nuspręs irc #CS kanalo dalyviai (“Ok, chebra, tai kam ten reikėjo upgreido?”).

Tiek pastebėjimų apie “eStars” – žurnalą su didelėmis ambicijomis ir niekinga tų ambicijų išraiška, o dabar apie Didžiąją Britaniją. Kai Lietuvoje turime tik vieną rimtą video žaidimų leidinį (“PC GAMER”), o kiti (“Computer Bild”) krizės laikmečiu užsiiminėja diskų prekyba, ima didelis didelis baltas pavydas, kai Londono metro įeini į “Wh Smith” ir atsistoji prie video žaidimų žurnalų skyriaus su kokiais 15 skirtingų, riebių, rėkiančių geimingo žurnalų. Skirtingoms konsolėms, skirtingiems laikmečiams (“Retro gamer”), profesionalūs (“Edge”, “Games tm”) ir rašomi tokių žaidėjų kaip mes. Visi jie kovoja dėl savo rinkos dalies ir ieško vietos po saule. Ir tuomet visiškai negaila padėti dvidešimt svarų ir pasiimti keturis puikios spaudos kokybės ir įdomaus turinio leidinius, kurie naudojasi visais turimais ginklais, kaudamiesi prieš didžiausią spaudos priešą – internetą. TEN tik neeiliniai numeriai apklijuoti diskais. O jei ir apklijuoti, tai juose bus tikrai kažkas ypatingo, nepasiekiamo kitais būdais.

uk_magz

Idealizuoju, bet tas idealizavimas ne itin pabėgęs nuo realybės. Vienintelis dalykas, kuris gali mane džiuginti tokia padėtimi su žurnalais TEN ir pas mus, kad tai man tikrai sutaupo nemažai pinigų MAN. Tiesa, girdėjau kad “PC GAMER” nori žengti kitu, rimtesniu keliu ir kelti savo tikslinės grupės amžiaus kartelę. Tikiuosi, kad taip ir bus. Gal tada ir suteiksiu jam antrą šansą. O jei nekiš prie žurnalo diskų, tai pažadu – TIKRAI suteiksiu.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!