Kai kartu su Žaismo DNR ir GeekPropaganda kolektyvu pradėjome sukti mintį apie naują fantastikos ir populiariosios kultūros žurnalą lietuvių kalba, daugelis mūsų draugų skeptiškai kėlė antakį ir klausė – ar toks dalykas gali sulaukti dėmesio? Pirmasis žurnalo numeris tapo savotišku eksperimentu ir testu tiek sau patiems, tiek skaitytojų bendruomenei. Sulaukėme įvairių reakcijų, kurių dauguma buvo be galo pozityvios, ir pasitarę nusprendėme, kad negalime apsiriboti tik pirmuoju blynu. Taigi šiandien visų jūsų teismui pristatome antrąjį ir visiškai nemokamą skaitmeninio žurnalo numerį, kuris gavosi gerokai storesnis ir, tikimės, įdomesnis.

Šiame, net 140 puslapių storio žurnale rasite dar platesnį temų spektrą, kurį parengėme kartu su nerealia savanorių komanda. Kai kurie jų – savo srities profesionalai, žmonės, kurie kasdien alsuoja fantastika ir populiariąja kultūra, dėsto universitetuose, ar rašo ir piešia ne tik laisvalaikiu. Kitiems – tai ilgai lauktas debiutas ir proga pasidalinti savo mintimis bei darbais su plačiąja auditorija pirmą kartą. Prieš juos visus norime nukelti kepurę ir ištarti širdingą AČIŪ. 

Ačiū už 29 įdomius skaitinius, tarp kurių net 6 interviu su žinomais (ir ne tik žinomais) Lietuvos bei pasaulio kūrėjais. Protagonistas #2 taip pat praturtintas tekstais apie žinomas fantastines franšizes, mūsų paruoštomis filmų, žaidimų, literatūros bei renginių rekomendacijomis ir mums patikusių fantastinių kūrinių pristatymais. Visas antrojo žurnalo meniu paveiksliuke žemiau…

Žinoma, mūsų graži idėja sukurti visiems prieinamą ir visiškai nemokamą žurnalą su galimybe gauti fizinę jo kopiją nebūtų įmanoma be rėmėjų. Prie antrojo Protagonisto ne tik finansais, tačiau ir idėjomis prisidėjo KuroNeko.lt, Rikis.lt bei Eneba.com. O kur dar dešimtys Patreon rėmėjų leidžiančių mums vis drąsiau svajoti apie pagrindinį Protagonisto tikslą – sezoninį spausdintą žurnalą, kurį galėtumėte įsigyti visoje Lietuvoje.

Na, o kol siekiame savo tikslo, tikimės jūsų paramos bei kritikos. Jei nespėjote prisidėti prie mūsų rėmėjų gretų, žurnalą jau galite užsisakyti iš KuroNeko.lt, Rikis.lt, HeroLab.lt bei Kamehame.lt internetinių parduotuvių. Mūsų taip pat ieškokite Lietuvoje vykstančiuose populiariosios kultūros renginiuose – su didžiausiu malonumu pasikalbėsime ir išklausysime jūsų minčių. O norinčius prisidėti prie žurnalo tobulinimo, kviečiame parašyti mums laišką: protagonistasmagazine@gmail.com

Sekite mūsų progresą socialinėje medijoje – Facebook, Instagram, Patreon!

Fizinę PROTAGONISTO kopiją galite įsigyti šiose pardavimo vietose:


Taip pat kviečiame apsižvalgyti bei įsigyti mūsų žurnalą šviežiai atsidariusioje KAMEHAME.LT parduotuvėje.Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!