GeekPropaganda kalbasi su profesionaliu personažų dizaineriu Andriumi Matijošiu.

GeekPropaganda: Labas, Andriau! Kaip prisistatytum mūsų skaitytojams?

Andrius Matijošius: Esu personažų dizaineris. Mano dizainams didžiausią įtaką padarė 1990-ųjų filmukai bei šiuolaikiniai kompiuteriniai žaidimai, na o šiuo metu esu itin apsėstas Warhammer 40K pasaulio, kurio vis po truputį nubyra ir į mano personažus.

GP: Kokiose industrijose galime sutikti tavo kūrybą?

AM: Daugiausiai dirbu kompiuterinių žaidimų industrijoje, tai ir yra mano pragyvenimas. Kol kas nesu prisirišęs prie vieno žanro, mėgstu juos pamaišyti, išbandyti kažką naujo.

Personažo dizainas

GP: Ar yra koks pasiekimas, kuriuo grafikos srityje didžiuojiesi labiausiai?

AM: Labiausiai didžiuojuosi tuo, kad man pavyko įsidarbinti “Sixmorevodka” studijoje, kur dirbu žmogui, kuris paauglystėje mane ir įkvėpė tapti personažų dizaineriu. Būdamas 17-kos pirmą kartą pamačiau Marko Djurdjevič pieštukinius veikėjų dizainus, kurtus jo paties stalo RPG knygai “Degenesis” ir jau po kelių metų, būdamas 21-ių, tapau intern’u jo studijoje. Kartą su kolegomis žaidėme Marko žaidimą (jis buvo game master’is) ir aš nusprendžiau nupiešti pavyzdį, kaip atrodyčiau būdamas personažu žaidimo pasaulyje (žr. iliustracija dešinėje). Praėjus 10-čiai metų po originalaus “Degenesis” sukūrimo, nusprendėme sukurti naują žaidimo leidimą, kuris yra pildomas iki šios dienos.

GP: Ką manai apie lietuviškąją geek-kultūrą? Ar jos pakanka? Ar lankaisi renginiuose?

AM: Nesu smarkiai “įsijungęs” į lietuviškąją geek-kultūrą, tad negaliu sakyti žinantis, koks yra jos mąstas, bet jaučiu, kad ji po truputį vis auga ir tas mane, žinoma, džiugina. Pats visai neseniai prigriebiau pirmąją savo Warhammer armiją ir pamatęs, kad Lietuvoje jau yra net keletas vietų, kuriose galima sužaisti ir su kitais žmonėmis, buvau labai maloniai nustebintas. Geek-culture is alive and well. (šypsosi).

GP: Andriau, kad sutikai atsakyti į mūsų klausimus bei pasidalinti savo darbais. Na, o mūsų skaitytojams primename, kad daugiau šio autoriaus darbų galite rasti čia: https://www.artstation.com/matjosh


Daugiau autoriaus darbų galite pamatyti čia:
https://www.artstation.com/matjosh