Autorius: Vytautas Trybe

Indie tampa vis tvirtesniu žaidimų pasaulio pamatu. Atsiranda vis daugiau individualių asmenų, nedidelių komandų ar nepriklausomų įmonių, kurios be didelių resursų ar finansinės paramos sukuria tikrai įdomų ir prikaustantį produktą. Dažniausiai nevaržomi jokių kūrybinių apribojimų ir vedami savo žinių bei troškimų indie žaidimų kūrėjai gali pasiūlyti tiek klasikinių žanrų, tiek naujoviško žaidimo stiliaus kūrinių, kuriuose atsispindi įvairios naujovės ar vyraujančios to meto žaidimų tendencijos.

Ne išimtis ir šiandien aprašomo „Limestone Games” komandos darbas „Aeon Must Die!”, kurį pažaisti galės tiek konsolių – „PlayStation 4”, „Xbox One”, „Nintendo Switch”, tiek asmeninių kompiuterių savininkai. Šis beat-em-up arba kautynių tipo žaidimas kol kas yra tik alpha stadijoje, tačiau jau spėjo sulaukti dėmesio ir pripažinimo. Šiais metais Estijos sostinėje Taline vykusioje „Game Dev Days”, žaidimų kūrėjų ir entuziastų parodoje, „Aeon Must Die!” buvo pripažintas kaip vienas laukiamiausių ir daugiausiai žadančių indie 2018 metais.

Tai kuo gi šis žaidimas ypatingas? Kaip teigia žaidimo kūrėjai, jų plėtojamas kūrinys pasižymės subtilia grafika ir kerinčiais vaizdais bei garsais, kurie sužavės nuo pirmųjų veiksmo akimirkų. Žaidimo eigoje jūsų valdomas veikėjas kovos ne tik su priešais, bet ir pačiu savimi. Tarpusavyje susidurs amžinieji priešai – gėris ir blogis tūnantis jūsų viduje, kuris norės visam laikui užvaldyti jūsų valdomo protagonisto fizinį kūną. Kiekvienas kautynėse padarytas veiksmas ar pokalbyje pasirinktas atsakymas nulems tolesnę žaidimo eigą, kuri galiausiai nuves jus į vieną iš penkių galimų žaidimo pabaigų. Taip pat, kūrėjų teigimu, dirbtinis intelektas šiame žaidime analizuos jūsų veiksmus, todėl kaudamiesi turėsite ne tik spaudinėti atsitiktinius mygtukus, bet ir susikurti tam tikrą strategiją, kuri praverstų kovoje. Šiuo būdu, žaidimą plėtojantys asmenys nori, kad jų kūrinys būtų ne paprastas kautynių simuliatorius, kuriame keli mygtukų paspaudimai nulemtų visą žaidimo eigą, bet gilesnis, sunkiau įveikiamas ir galvą verčiantis pasukti produktas.

Atrodo, kad mūsų laukia tikrai įdomus ir akį traukiantis žaidimas. Žinoma, aiškesnę nuomonę apie jį susidaryti galėsime vėlesnėse kūrimo stadijose, bet išankstinės prognozės yra tikrai neblogos. Jei šis žaidimo anonsas jums įžiebė susidomėjimo kibirkštėlę ir norėsite pamatyti, kaip šis ankstyvosios stadijos darbas atrodo iš arčiau, galėsite tai padaryti „GameOn” renginio metu įsikūrusioje indie žaidimams skirtoje erdvėje.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!