Skaitytojo apžvalga apie kompiuterinį žaidimą "The Witness".

Pasitaiko dienų, kuomet užpuola būsena pavadinimu “nebeturiu ką žaisti”. Pripažinkime, kuo toliau, tuo daugiau naujų žaidimų tėra ankščiau sukurtų žaidimų klonai. Ir vis tik nepaisant to, vis dar atsiranda kūrėjų, kurie nesilaiko šio standarto ir sukuria kažką išskirtinio. Vienas tokių pavyzdžių – „Thekla. Inc“ su savo žaidimu „The Witness“.Žaidimas, kurtas 8-rius metus

The Witness – nepriklausomų kūrėjų sukurtas žaidimas. Pradėtas dar 2008 metais, žaidimas buvo originaliai skirtas Playstation 3 , Xbox 360 ir PC platformoms. Galiausiai, dėl ilgai trukusios gamybos bei tobulėjančių grafinių technologijų , praėjus dar aštuoneriems metams žaidimas buvo išleistas Playstation 4, Xbox One ir PC platformoms.

Kaip nepriklausomai žaidimų kompanijai, kūrinio grafika – puiki. Šviesų žaismas ir aplinka harmoningai dera. Pažymėtina ir lygių įvairovė. Dykuma, bunkeris, džiunglės, šventykla, urvas, kalnas… Tos įvairovės tikrai reikia sprendžiant 650 galvosūkių.

650 galvosūkių…

Žaidimas susideda iš vaikščiojimo ir galvosūkių sprendimo. Visame žaidime yra 650 užduočių. Nemaža dalis galvosūkių yra susiję su aplinkos stebėjimu. Pavyzdžiui, jei norite sužinoti užduoties sprendimo būdą, jums reikia pažiūrėti į medį, gaudyti šešėlius ant objektų ar pamatyti atsakymą vandens atspindyje. Identiškų galvosūkių nėra, tačiau egzistuoja keli šabloniški modeliai, sprendžiami panašiu būdu.
Žaidime galvosūkius galime spręsti neribojami laiko. Vis dėlto, neatsipalaiduokite, nes žaidimo pabaigoje turėsite galimybę išbandyti savo sugebėjimus iššūkyje, o tai reiškia, kad tam tikrą kiekį galvosūkių turėsite išspręsti per tam tikrą laiką. Iššūkyje neturėsite laikrodžio, kuris jums rodys laiką – jūsų “laikrodis” bus muzika, kuriai pasibaigus turėsite pradėti viską iš naujo. O smagiausia tai, kad suklydę iššūkyje gausite vis kitokią “random” užduotį, tad rekomenduoju jau nuo pradžių spręsti kiekvieną galvosūkį, kad išties perprastumėte visus įmanomus variantus.

Garso Takelis

Muzikos čia mažai, dialogų ar monologų iš viso beveik nėra, kadangi nėra ir konkrečios istorijos. Tačiau žaidimą supantys gamtos garsiai leidžia įsijausti į tiriamą aplinką. Girdėsite kaip teka vanduo, kaip pučia vėjas, ar juda tam tikros platformos, tačiau nebus kitų personažų, su kuriais galėtumėte pasikalbėti. Jausitės kaip Robinzonas Kruzas be savo “Penktadienio”.

Pabaigai

The Witness – kiek neįprastas ir smagus žaidimas tiems, kuriems nusibodo visokie shooter, fighting ar kito žanro žaidimai. Kuriems norisi sau ramiai pasivaikščioti po gamtą ir efektyviau panaudoti savo smegenų pusrutulius. Tai lyg ekskursija po negyvenamą salą su šiokiomis tokiomis civilizacijos užuomazgomis. Žaidimas tikrai vertas jūsų laiko. Geros smegenų mankštos!