Autorius: Andrius

FIFA 2018 pasaulio taurės čempionatas prasidėjo. Tai reiškia, kad futbolo fanams artimiausias mėnuo suplanuotas. Dalis jų rausia spintas ieškodami palaikomos komandos marškinėlių, o sirgaliaus vaidmenyje startuojantys – užsisakinėja greito pristatymo siuntas ar bando laimę vietinėse parduotuvėse. Neilgai trukus jų kalendoriai bus užpildyti, staliukai baruose rezervuoti, klano atributika parengta veiksmui, o alumi skalaujamos balso stygos paruoštos karšiems ginčams dėl buvusios, bet gal nebuvusios pražangos.

Veiklos, o tiksliau tariant – neveikimo,  planai pildosi ir futbolo (ar sporto apskritai) nesuprantančių žmonių menamuose kalendoriuose. Mintyse jie sudarinėja paprastai lankomų barų, kuriuose nėra televizoriaus, sąrašą ir  dėlioja „saugių“ vietų žemėlapį. Jie realistai – supranta, kad ne kiekvieną vakarą prasidėjusi futbolo fiesta leis praleisti įdomiai bei svarsto ir B, ir C, ir D, ir Z variantus toms visai nedžiugioms progoms. Tokia situacija veda į savotišką desperaciją, kurios finišo tiesiojoje du pasirinkimai: a) vienatvė; b) prisitaikymas ir bandymais bent keliems mėnesiams pasimatuoti sirgaliaus rūbą.

Jeigu renkatės antrąjį variantą, manau, kad turiu Jums pasiūlyti adaptacijos būti futbolo fanu planą, kuris padės parengti save sirgaliaus rolei, o gal net geriau suprasti sporto, kaip reiškinio, esmės užuomazgas. Šis planas pritaikytas tiems, kurie, kaip ir aš, nesupranta, kodėl sportiniai žaidimai apskritai yra įdomūs, tačiau myli kompiuterinius žaidimus ir į bet kokį „fantasy“ pasaulį neria su plačia šypsena veide. Pristatau jums sportinius ne sporto žaidimus. Tuos, kurie kažkuo panašūs į sportą, kažkuo apie tai, tačiau kartu ir priešingai.

“Rocket League”

Yra stadionas, yra kamuolys, yra vartai, yra komandos ir būdas laimėti. Būtų kaip ir futbolas, jeigu ne vietoje nuobodžiomis kojomis bėgiojančių žaidėjų neriaumotų fantastiškos, įvairiaspalvės ir įvairiaformės kovinės ir raketomis ginkluotos  mašinos. Unikali žaidimo fizika, aibė būdų paversti savo automobilį unikaliu ir labai gyvybinga bendruomenė, kurios kasdienybę paįvairina žaidimo kūrėjų ar pačių žaidėjų inicijuojami turnyrai, įvykiai ir kitokie – kiek laki tavo fantazija – džiaugsmai. Lyg to būtų maža, birželio 18 dieną kartu su nauju DLC žaidime atsiranda dar ir galimybė pavairuoti legendinį Jūros Periodo parko džipą.

“Pyre”

„SuperGiant”, padovanoję mums tokius žaidimus kaip „Transistor“ bei „Bastion“, unikalią patirtį siūlo ir šiame RPG stiliaus žaidime. „Pyre“ istorija, vaizdai ir muzikinis fonas susipina į tikrai harmoningą pramogą, kurioje vyksta sportinės varžybos. Šis žaidimas šiame sąraše atsiduria dėl to, jog vietoje RPG žaidimams įprastų mūšių leidžia žaidėjui konkuruoti su kitomis komandomis laužų gesinimo varžybose ir tik taip progresuoti žaidimo istorijoje. Keliaujant per gyvą, praeitį ir istoriją turintį pasaulį žaidėjas renka savo „Pyre“ komandą, sudarytą iš unikalių veikėjų, ieško artefaktų ir kitų būdų padidinti savo pergalės tikimybę. Oponentų komandos, nors ir ribotos savo skaičiumi, plėtoja savo vystomo scenarijaus linijas ir verčia žaidėją prisitaikyti prie jų pasirinkto žaidimo stiliaus, neleisdamos surasti vieno teisingo kelio į pergalę. Puikus fantastikos, RPG elementų ir sporto varžybų kokteilis.

“Frozen Cortex”

Šis žaisimas pasiūlys galimybę tapti fantastinio žaidimo (artimiausio amerikietiškam futbolui), kuriame rungiasi robotai, treneriu. Komandos vienu metu planuoja savo žaidėjų veiksmus ir jie yra įvykdomi tik sinchroniškai, todėl tenka paspėlioti kokios taktikos imsis oponentas. Taigi nemažą poveikį žaidimui daro varžovo veiksmų numatymo faktorius, šią įtaką dar labiau sustiprina tai, kad žaidime visiškai nėra sėkmės faktoriaus (RNG). Dėl savo taktinės gelmės šis žaidimas yra gana sudėtingas ir netgi prilygintinas moderniems šachmatams, todėl jo įvaldymui prireiks laiko. Tačiau pirmosios pergalės ir komandos optimizavimo galimybės sukurs tvirtą įsitraukimo jausmą, tad žaidimui skirtas laikas neprailgs. Jeigu robotus norėtųsi iškeisti į orkus ar goblinus ar būtų pageidaujama mažiau techniškai sudėtingo žaidimo, kuriame egzistuotų sėkmės faktorius, vietoje “Frozen Cortex” galima išbandyti “Blood Bowl” bei “Blood Bowl II”.

“SportsFriends”

Šis variantas tiks, jeigu toleranciją sportui ketinate augintis ne vienas, o su kompanija. “SportsFriends” – tai keturi (bent jau iš pradžių…), o ne vienas žaidimas, pritaikyti keliems žaidėjams.  Žaidimai lengvai išmokstami ir neįpareigojantys – puiki kombinacija vakarėliams. “BariBariBall” pasiūlys retro stiliaus kovos žaidimą, “Super Pole Riders” leis pašuoliuoti su kartimis, “Hokra” pareikalaus greitos reakcijos ir puikios akis-ranka koordinacijos, o “Johann Sebastien Joust” leis žaidimą perkelti į realybę ir intensyviau pajudėti. Tiesa – ketvirtasis žaidimas nedera su dažniausiai naudojama “Windows” operacine sistema, todėl prieš įsigyjant šį pakatą reikėtų apsvarstyti techninius aspektus (žaidimams reikalingi ir du valdikliai).

Viliuosi, kad šis ketvertas originalių ir skirtingų žaidimų leis bent iš dalies suprasti futbolo fano jausmus. Šiame ketvirtuke pasirinkimų yra kiekvienam skoniui – sporto, fantastikos ir nuotykių žanrų mišinys „Pyre“, sunkiomis strategijomis grįstas robotų sportas „Frozen Cortex“, lengvai išmokstamas, tačiau kantrybės norint įvaldyti pareikalausiantis „Rocket League“ ar  kelių minučių džiaugsmo reikalas vakarėliams „SportsFriends“.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!