Autorius: JcDent

10 geriausių tankų žaidimuose

Klimatronas apskaičiavo kurie tankai žaidimuose buvo geriausi. Jis neklysta, nes yra visiškai logiškas robotas, kad ir varomas anglimi.

Bf4_T90

10. Tankas („Battlefield“)

Pripažinkime, kad tankai paskutiniuose „Battlefield“ žaidimuose skiriasi tik išvaizda, ir yra beveik identiški. Iš esmės tai yra greita (žaidimo mastais) artilerijos platforma, kuri taip pat neįkandama visur išsislapsčiusiems snaiperiams. Kol visą laiką judi, dairais minų ir esi pasiruošęs paleisti dūmų uždangą – esi beveik nemirtingas. Nebent, aišku, priešo komanda turi vieną iš tų žaidėjų, kuris gimė pilotuoti sraigtasparnius.

Crusader_CoD2

9. Crusader („Call of Duty II“)

Ir nors „Battlefield“ tankų dvikovos yra labai smagios, jos retai yra tokios didelės, kokias matėme „Call of Duty II“, tai laikais, kai ši serija buvo gera. Palyginus su nuobodžia ir nuviliančia tankų sekcija „Call of Duty Ghosts“ (ir jos nesibaigiančiom iš pastatų lendančiom žmogeliukų bangom), kovos dykumoje buvo greitos ir smagios, o lygio pabaigoje į dangų nusidriekdavo dešimtys juodų dūmų stulpų, kylančių iš susprogdintų šarvuočių.

Chinese_Overlord_Heavy_Tank

8. Overlord („CnC Generals“)

Overlord yra tas super sunkusis tankas, kuris yra privalomas „Command and Conquer“ žaidimui. Negana to, kad turi dvi patrankas, Overlord dar gali būti patobulintas propogandos bokšteliu, gydančiu aplinkinius dalinius, ar gatlingo bokšteliu, kad kapotų pėstininkus ir lėktuvus (yra ir bunkeris bunkerėlis, bet kas tuo užsiims). Toks derinys turint pakankamai tankų leidžia sutriuškinti bet kokį priešą, bet pažvelkime tiesai į akis: jei tu gali sau leisti važinėtis su penkiais Overlords, priešas jau susimovė.

T-34-85M1

7. T-34/85 („Wargame“)

„Wargame“ serija simuliuoja menamus Šaltojo karo mūšius ir, kaip mane informavo vienas rašyk.lt komentatorius, tuo laikotarpiu T-34/85 būtų likę nebent kur giliai rezervuose. Prancūzai Focus Interactive, laimei, neskaito rašyk.lt ir todėl kai kurios armijos gali išsikviesti šį senolį. Nors jo šarvai žaidimo periodui yra net labai netinkami, o patranka irgi ne pati geriausia, jų galima išsikviesti krūvą ir naudoti kaip priedangą daug svarbesniems tankams. Be to pėstininkus – ypač bjaurybes su valdomomis prieštankinėmis raketomis – pribaigti užtenka ir T-34/85, o kiekviena raketa, sunaikinusi Antrojo pasaulinio karo reliktą, nepalies tavo T-72M.

O jei pavyks pribaigti priešo tanką, tai iš viso balius nesibaigiantis.

King_Tiger01

6. King Tiger („Company of Heroes“)

„Zey‘re scratchink your paintjob, Helmut“

Kai sužinojau, kad jis nėra didesnis už įprastą Tiger I, vos neapsiverkiau. Tačiau „Company of Heroes“ King Tiger yra tankų klasės imperatorius. Vienoje specifinėje misijoje juo galima priversti pasiduodi užgrūdintus britų parašiutininkus, kas jau yra neblogai. O žaidžiant tinkle, jį galima iškviesti tik vieną per visą mačą. Praradai – viskas! Esi tautos išdavikas ir šiaip nevykėlis!

Be to, šis tankas yra toks didelis, kad mini žemėlapyje net turi specifinę ikoną.

wot_1280_1024_ms-1_eng

5. MS-1 („World of Tanks“)

Mano bendrabučio kambaryje (ir mano iniciatyva) pakrikštytas šaldytuvu, šis revoliucingo Renault FT (pirmo masinio gamybos tanko su besisukiojančiu bokšteliu) pagrindu padarytas sovietinis žvėrelis yra pimas tankas, kurį gauna kiek paraudonavę „World of Tanks“ žaidėjai. Mažytis ir juokingas, jis yra tokia pat žaidimo pradžios pažiba, kaip ir vokiečių Leichtraktor, tik kiek mielesnis. Ir kaip dar iš jo pliušinio žaislo nepadarė? Žaidime visgi yra artilerinė versija…

VideoGameArt_StarcraftII_SiegeTank01_RobbShoberg

4. Siege Tank („StarCraft“)

Kalbant apie artilerines versijas… „StarCraft“ „apgulties tankas“ beveik neveikia kaip tankas. Niekas turbūt neatsimena, kiek žalos daro jo paprasta patranka ir niekas jo nenaudoja kaip paprasto tanko. Visa esmė yra „apgulties režime“ ir jo super galingoje, zerglingus ir Zealots taškančioje patrankoje. Siege Tank naudojamas mano labai mėgstamoje „judančio ugnies taško“ taktikoje: keletas tankų užima poziciją, juos apsupa pėstininkai ir „Golijotai“ gynybai nuo antpuolių iš oro, yra keltas SCV taisymui bei Science Vessel, kad matytų nematomus priešus. Šitaip joks padaras, nesugalvojęs kaip reikėtų skraidyti, pro gynybos liniją nepraeis.

WEB_CHEMIN_9799_1272034163

3. Brummbar („MidEast Crisis 2“)

„Finally, a war grand enough to join“

Vis dėlto, Siege Tank nėra geriausias dviejų režimų tankas. Tokia garbė priklauso Brummbar iš turbūt mano mėgstamiausio modo „MidEast Crisis 2“. Jungtinių Tautų Abrams, patobulinti nanitų šarvais, ir taip yra kiečiausi įprasti tankai žaidime, bet Brummbar aplenkia net juos. Šis vokiečių inžinerijos stebuklas yra toks didelis, kad jį pastatyti galima tik per pastatų meniu ir mačo metu jų turi tik tris. Įprastame ir mobiliame režime jis yra beveik nesunaikinamas pasivažinėti patraukęs angaras, priešus taškantis patranka ir raketomis. Tačiau jį „išpakavus“, patrankos vamzdis pailgėja ir gauname beveik nesukainimą artilerijos poziciją, kuri vienu šūviu ištaško turbūt bet kokį priešą, o pėstininkus šienauja pulkais. Raketos, tuo tarpu, padeda atsilaikyti prieš lėktuvus ir Izraelio cepelinų „spam“.

Smagu ir tai, kad Isotx savo daliniams parūpino AAA klasės įgarsinimą (paskutiniai du jau minėto tanko), todėl Brummbar citatos kietumu ir kokybe lenkia gal net įprastus CnC žaidimų super tankus.

129026-warhammer-40-000-dawn-of-war-winter-assault-windows-screenshot

2. Baneblade („Dawn of War“)

„Ready to unleash eleven cannons of hell“

Vienuolika vamzdžių pasidabinęs Tamsiojo Technologijos amžiau artefaktas (kuris tais laikais buvo klasifikuojamas kaip „lengvas žvalgybinis tankas“, nes GW rašytojai – kaip penkiolikmečiai) yra pats „superiausias“ iš tankų. Nors Games Workshop per metus prigamino ir daug galingesnių (ir paikiau pavadintų) kovos mašinų, kad tik iš tavęs pinigą išluptų, Baneblade yra tyras žvėris, karaliaujantis „Dawn of War“ mūšio laukuose. Kai jo vairuotojas sušunka „All Guardsmen, follow me into glory“, ta šlovė atrodo beveik ranka pasiekiama.

Ir tada „Dawn of War 2“ sumovė juos (kaip ir visa kita), visų pirma įkišdama Baneblade į ankstyvą misiją, kur jį sunaikina pora plazmos patrankų, o tada paversdami bosu velesniame lygyje.

soviet__s_apocalypse_tank_by_datmax-d34slm7

1. Apokalipsė („Red Alert 2“)

„This will soon be a wasteland“

Bet ankščiau nei bet kurį iš ankščiau minėtų tankų pamilau Apocalypse iš „Command and Conquer: Red Alert 2“. Taip, tai aiški CnC žaidimų Mammoth kopija – du vamzdžiai, raketos – bet ji yra daug geresnė nei originalas. Apokalipsė yra lėta, bet beveik nepalyginamai šarvuota, gebanti pasitaisyti savaime, turi dvi greitai šaudančias patrankas (kurios, pasiekus trečią patirties lygį, šaudo atominiais šoviniais) ir nuo lėktuvų ginasi raketomis. Tanko įgarsinimas irgi atspindi suvokimą, koks tai mūšio lauko karalius.

O tada „Red Alert 3“ sumovė juos…

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!