Autorius: Artojas

Tiesą sakant jei maga pažiūrėti šią juostą, tai nueiti į kiną būtina. Didelis ekranas ir galingas garsas yra esminiai šio filmo palydovai. Stebint šį filmą namuose jokio įspūdžio negarantuoju, greičiausiai tai bus šiaip sau praleistas vakaras su nauju filmu ir tiek.

Labiausiai šią juostą man knieti palyginti su Troja. Pamenu anuomet, po Trojos peržiūros, mane kamavo panašūs jausmai. Filmo kūrėjai, mano galva, niekaip nesugebėjo apsispręsti ką nori parodyti. Legendą, realius įvykius ar šiek tiek mistifikuotus realius įvykius pasakojančius apie legendą. Finale gaunasi nei šis, nei tas ir žiūrovas iki pat filmo pabaigos niekaip negali apsipręsti kaip vertinti tai, kas vyksta ekrane. Taip ir sėdi iki filmo galo kikendamas iš to kas rimta, ir labai rimtai vertindamas tai kuo filmo kūrėjai tenorėjo pajuokauti.

Bet tai ne esminė filmo problema. Esminė problema tai eilinį syki pademonstruotas holivudiškas nesugebėjimas atsiriboti nuo klišių. Stebint tokius filmus galima palaidoti viltis, kad pavyzdžiui ateis laikas kai į kino salę bus draudžiama atsinešti popkorno. Masėms tu kukurūzų reikia taip pat kaip ir uždegančių kalbų, meilės istorijų, žuvusių geriausių draugų, keršto, savigraužos ir akivaizdžių blogiečių. Visa tai rasite filme, taip pat, kaip ir keliolika kilogramų sutrinto popkorno ant kino salės žemės ir kėdžių (bent jau mes radome). Beje visi aukščiau vardinti elementai bus pavaizduoti taip, kaip juos įpratęs matyti šiuolaikiškas žmogus. Tikrai ne taip, kaip į šiuos dalykus žvelgė žmonės prieš daugiau nei 12 000 metų.

Visame tame kontekste nemažiau erzina ir perlų baltumo dantys pas laukinius, ir stilingi dredai (norėta pavaizduoti nešvarius plaukus. Taip. Bet gavosi dredai kokių daug kas pavydėtų). Visokių erzinančių, nelogiškų dalykų buvo pilnas filmas, bet gale paaiškėjo viena detalė kuri galbūt viską pateisina, todėl nenorėdamas spoilinti čia nesiplėsiu.


O dar sako, kad mes evoliucionuojam… Sakyčiau atvirkščiai. Aš norėčiau būti, toks aukštas, raumeningas, nusiskutęs ir gražus kaip jis… Prieš 12000 metų.

Kas buvo gerai? Filmo siužeto užuomazgos. Idėja įdomi, ją galima paskui gvildenti prie alaus su draugais. Tik noriu pabrėžti, kad pati idėja įdomi, o ne tai kaip ją parodė juostoje. Dar buvo kelios kovos scenos su priešistoriniais monstrais. Dideliame ekrane jos atrodė įspūdingai. Ypač kai makalavosi po džiungles.

Daugiau lyg ir nieko. Tiesa nesijaučiu tuščiai išvaistęs laiko. Filmą pažiūrėti buvo verta vien dėl to, kad dabar nesigraušiu, kad jo nemačiau. Aš gan senai norėjau jį pažiūrėti tikėdamasis, kad tai naujas, kitos juostos panašiu pavadinimu, kurią mačiau būdamas vaikas, pastatymas. Jei turite noro pamatyti šį filmą, sakyčiau eikite. Nes jei norite jį pamatyti vistiek siųsitės ar pirksit DVD ir namų sąlygomis iššvaistysite net ir tuos trupinėlius dėl kurių filmo nenurašau kaip visiškai niekam tikusio. Na o jei iki šiol nemąstėte ar verta pažiūrėti 10 000 metų prieš Kristų, tai nemąstykite apie tai ir toliau. Nieko neprarasite.

Patiko šis įrašas? Paremk mus Patreon platformoje!